Destek olmaya devam mı etmeli?

Haklı baban. Dünyanın en iyi insanı da olsa erkek arkadaşın adam onun babası silemez bi ömür görüşmek durumunda kalacaksınız. Neden kötü diyorlar neden hapse girdi bunlarda önemli tabi. Bi kez daha düşün bence aşk öyle her şeyi çözmüyor.

Merhaba,

Erkek arkadaşımla uzun yıllardır birlikteyiz. Aile arasında nişan yapmaya karar verdik. Babam hariç ailem deki herkes biliyordu. Yengesi annemle konuşmaya geldi bu ay 2 ay önce oluyor tabi, sonra babama konuyu açtık ailesi tanıdık biri olduğu için babam istemedi istememesinin sebebi de tamamen erkek arkadaşımın babası. Çocuk için iyi düzgün biri dedi ama öyle bir aileye kızımı vermem dedi. Neyse babamın üstüne çok gitmedik erkek tarafı konuşur dedik. 1 2 hafta sonra babasıyla üvey annesi ayrıldı. Sonra babası cezaevine girdi. Şimdi ailem hiç bir şey bilmiyor. Annem sürekli soruyor niye konuşmuyorlar biz mi davet edeceğiz tarzı sorular soruyor. Bende geçiştiriyorum. Erkek arkadaşım aşırı üzgün elinden bir şey gelmiyor. Ben ona destek oluyorum ama çoğu zaman açıkçası vır vır ediyorum. Biraz üstü kapalı anlattım ama erkek arkadaşım çok düzgün biri babamla konuştuğumuzda babam da kimse ailesini seçemiyor ama ben razı değilim dedi. Biz babam ikna olur diye düşünüyoruz, tek sorunumuz babası hapiste 1,2ay sürer çıkması , konuştuktan 3,4 ay sonra gelecekler haliyle babam hariç ailem soruyor ne yapacağım bilmiyorum ikimizde aşırı bunaldık
anlayamadığım bir kısım var babasının hapse girmesi olayı gizli mi?
Sizi darlayıp ne zaman gelecekler diyen "yakın akrabalarınıza" babası hapiste deseniz ve sorun ortadan kalksa olmaz mı?
Babası hapisteyse çocuğun bunda suçu ne? Milletin lafı yüzünden azap çekiyor ve çektiriyorsunuz

annesi babası ayrıymış

erkek arkadaş kiminle yaşıyor

yani annesi ile yaşıyorsa zaten babası gelmesin istemeye de baban istemiyorsa adamı
Yeni esiyle ondandan 2 kız kardeşi var hep birlikte yaşıyorlardı ama onlarda anlaşamadı ayrıldılar her şey üst üste geldi

Babası hangi sebeple içerde.

Yani taksirle adam yaralamak başka, nitelikli dolandırıcılık başa, cinsel suclar başla degerlendirilir.

Buna göre yorum yapılması daha isabetli olur.

Babanızın sözünü çok da yabana atmayın derim ben
nitelikli dolandırıcılıktan

Haklı baban. Dünyanın en iyi insanı da olsa erkek arkadaşın adam onun babası silemez bi ömür görüşmek durumunda kalacaksınız. Neden kötü diyorlar neden hapse girdi bunlarda önemli tabi. Bi kez daha düşün bence aşk öyle her şeyi çözmüyor.
babası eskiden babamın arkadaşıyla hatta çok yakınlardı bunda 8 9 yıl önce adamında karı kız muhabbeti vardı babamın istememesi bu yüzden

anlayamadığım bir kısım var babasının hapse girmesi olayı gizli mi?
Sizi darlayıp ne zaman gelecekler diyen "yakın akrabalarınıza" babası hapiste deseniz ve sorun ortadan kalksa olmaz mı?
Babası hapisteyse çocuğun bunda suçu ne? Milletin lafı yüzünden azap çekiyor ve çektiriyorsunuz
evet bizi uzak oturuyorlar şuan erkek arkadaşım ve ben dışında hiç kimse bilmiyor babasının akrabaları bile duyulmasını istemiyoruz özellikle ben istemiyorum. Eğer bunu öğrenirse babam hiç razı olmaz.

Sizi anlıyorum ama babanız da bir o kadar haklı. Çocuk çok düzgün olabilir biriyle evlenince ailesiyle de evleniyoruz maalesef.
Aile önemli tabi ki bende ailemi anlıyorum ama ortada 8 senenin emeği var çocuğu ailesi yüzünden yargılayamıyorum. Maalesef seçemiyoruz ailemizi ayrıcı kimse dört dörtlük değil benim ailemde dahil

babası eskiden babamın arkadaşıyla hatta çok yakınlardı bunda 8 9 yıl önce adamında karı kız muhabbeti vardı babamın istememesi bu yüzden
Babanız haklı. Nitelikli dolandırıcılıkmış suçu da zaten. O babası gibi değillerle olmuyor olmasa da her başı sıkıştığında yardımına koşacak. Bu da sizin ilişkinizi yıpratacak. Ayrılın 3 gün ağlarsınız bi ömür ağlamaktan iyidir.

evet bizi uzak oturuyorlar şuan erkek arkadaşım ve ben dışında hiç kimse bilmiyor babasının akrabaları bile duyulmasını istemiyoruz özellikle ben istemiyorum. Eğer bunu öğrenirse babam hiç razı olmaz.
beklediğimiz bir durum var ondan sonra gelecekler deyip milletin konuşmasına fırsat vermeyin derim.
Allah kolaylık versin
Hayırlıysa gelsin beri hayırsızsa gitsin geri derler

Babası neden cezaevinde... Sonuçta sürekli muhatap olacağınız biri...
evet zaten şuan sadece babası var. Annesi zaten arayıp sormuyor başka kimsesi yok. Aşırı yoruldum insanlara laf anlatmaktan soru sorulmasından hiç bir şey düşünemiyorum sadece destek olmaya çalışıyorum çünkü en zor zamanı

beklediğimiz bir durum var ondan sonra gelecekler deyip milletin konuşmasına fırsat vermeyin derim.
Allah kolaylık versin
Hayırlıysa gelsin beri hayırsızsa gitsin geri derler
Fırsat vermemeye çalışıyorum ama ortada 8 yıllık bir ilişki var artık herkese duyurduk ve olanlar bunlar.
dediğiniz gibi hep dua ediyorum zaten başka yapabileceğim bir şey yok

Merhaba,

Erkek arkadaşımla uzun yıllardır birlikteyiz. Aile arasında nişan yapmaya karar verdik. Babam hariç ailem deki herkes biliyordu. Yengesi annemle konuşmaya geldi bu ay 2 ay önce oluyor tabi, sonra babama konuyu açtık ailesi tanıdık biri olduğu için babam istemedi istememesinin sebebi de tamamen erkek arkadaşımın babası. Çocuk için iyi düzgün biri dedi ama öyle bir aileye kızımı vermem dedi. Neyse babamın üstüne çok gitmedik erkek tarafı konuşur dedik. 1 2 hafta sonra babasıyla üvey annesi ayrıldı. Sonra babası cezaevine girdi. Şimdi ailem hiç bir şey bilmiyor. Annem sürekli soruyor niye konuşmuyorlar biz mi davet edeceğiz tarzı sorular soruyor. Bende geçiştiriyorum. Erkek arkadaşım aşırı üzgün elinden bir şey gelmiyor. Ben ona destek oluyorum ama çoğu zaman açıkçası vır vır ediyorum. Biraz üstü kapalı anlattım ama erkek arkadaşım çok düzgün biri babamla konuştuğumuzda babam da kimse ailesini seçemiyor ama ben razı değilim dedi. Biz babam ikna olur diye düşünüyoruz, tek sorunumuz babası hapiste 1,2ay sürer çıkması , konuştuktan 3,4 ay sonra gelecekler haliyle babam hariç ailem soruyor ne yapacağım bilmiyorum ikimizde aşırı bunaldık
Böyle birşeyi saklayamazsiniz bence çok zorlamayın söz soylemeseniz bile bi yerlerden duyarlar. Valla bence bir kez daha düşünün unutmayın eş adayınız da o ailede büyüdü.

X