Devlet hastanesi kadın doğum muayene

Iyi geceler herkese.. aklımı kurcalayan bir şey var en iyi danışacağım yer burası diye yazayım dedim. Yarın için devlet hastanesi kadın doğum bölümünden randevu aldım. Rutin kontrol ve smear testi için. Ama daha önceden hiç devlet hastanesinde alttan muayene olmadım. Özelde gittiğim doktorum gayet hijyenikti. Kullandığı alet nasıldır, aletin ucuna koruyucu bir şey takıyor mudur acaba diye huylandım simdi. Gideceğim hastane ankara yenimahalle devlet hastanesi. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Devlet hastanelerinde vajinal muayene hijyenik midir???
Ben devlette ilk ve tek kez etlikteki hast gittim adini hatırlamıyorum berbattı! Erkek bi hocadan randevu aldım yelloz bi kadın çıktı karşıma. Hastalara bağırarak konusan dovecekmis gibi sert hareketlerı olan biriydi. 1 yıllık evliydim o ara ilişkide yanma oldu o yüzden gitmiştim. Baştan belirttim yani canım acıyor diye düşün yani. Buna rağmen o yaratık lastik eldiven takip afedersin parmağını zorla sokmaya çalıştı. Ben de çığlık atıp itiraz ettim azarladı beni. Kendimi hiç o kadar kötü hissetmemiştim. Bide bana vajinismus teşhisi koyup psikiyatriye git dedi (o haftaya kadar eşimle sorunsuz ilişkiye giriyordum ne vajinusmusuysa) itiraz ettim bilemem ben belki de değildir dedi. Nalet olsun diyip pahalı meşhur bir hast ye gittim insan gibi muayene ettiler smear aldılar canımı acitmamaya özen göstererek. Dr ilaç verdi çok şükür geçti gitti. Hsg çekileceği zaman da devlette anestezi verilmiyomus, ben yine özelde anestezi altında yaptırdım. Bir de bekarken adet ağrılarım için gitmiştim, Dr yüzüme bakmadan kaç doğum yaptın dedi ben bekarım dedim bana bakıp bekarsan ne geliyorsun buraya ben bakamam sana diyip hemşirelere yollamıştı. Sonra da 3 ay sonrasına ultrason randevusu vermislerdi

Ben bir kere devlet hastanesine rapor almak için gitmiştim.Aletler hatta monitör bile nuh nebi zamanından kalmaydı.Doktora sadece rapor almak istediğimi söyledim önce muayene edeyim dedi.Karnımdan baktı " suyun azalmış bu çocuğun suyu az, ölür bu" dedi.Hastaneden nasıl çıkıp özel hastaneye gittiğimi bir ben bir allah bilir.Hemen baktılar ne az suyu yahu bunu sana kim söyledi diye kızdılar. ( normalde istanbul'da oturuyorum özele gidiyordum.annemlerde kalırken sadece rapor için devlete gitmiştim )

Hayirdir noluyor devlet hastaneleri sizin orda dort dortluk galiba dogru duzgun sorulara cevap vermeyen doktorlarla dolu ben hamileleigim basinda kan revan icinde devletin aciline gittiginde kanama alani icin ne desem yalan olur diyen dr vardi kusura bakmasin kimse derdim saglikcilari kotulemek degil ama devlet hast drlar bize hizmet etmek icin maas aldiklarini ubutuyorlar
Ne desem yalan olur mu:KK48::KK48::KK48:

Aslında hastane hastane değişiyor ben doğumumu devlette yaptım özelde birçok sıkıntı yaşadığım için hastane de doğumhane de doktor da çok temizdi karından ultrasonla bakılacak olsa bile doktorun yanındaki bayan sanırım ebeydi o aleti peçeteyle falan iyice temizler sonra jel sıkardı ve hep eldivenliydi.
Ama örtüler değişmiyor üste örtülen o normal bir örtü yine de sıklıkla yıkandığını düşünüyorum ki özelde de değişmiyor o. Ama başka bir devlet hastanesine gidince de o kadar özenli ve temiz değillerdi açık konuşayım

Ben daha devlet hastanesine gitmem. Bulunduğum ilçede özel hastane yok diye devlete gittim. Çocuk düşünüyorum genel muayene diye gittim hiç ultrasonla alttan bakmadı, kimyasal gebelik geçirdim yine alttan bakmadı. çok birşey beklemiyordum zaten ama en azından tahlilleri yapar dedim sadece 2 hormon testi istedi. Bu arada 3 ay geçti
Ankara'ya gittiğimde ordaki araştırma hastanesine görüneyim dedim. Doktorun yanına girdim, adet gecikmesi de yaşıyordum ve sadece normal deyip gönderdi hiç muayene etmedi. O kadar sırayı boşuna beklemişim.:KK62:
En sonunda özele gittim. Meğerse ben de kist varmış. Biraz para bayıldık ama değiyor doğrusu, doktor ister istemez size insan gibi davranıyor. Telefonla arayıp sonuçlarınızı bildiriyor ve sormak istediğin birşey var mı diyor. Devlet doktorlarından sonra şaka gibi geliyor :-)
Yani uzun lafın kısası, parama kıyarım da özelden çıkmam bu saatten sonra:kahve:

X