Dhea So4 Tahlili Yüksek Çıkıp Polikistik Over Sendromu Olanlar

tarcinlisaglikci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
3
0
27
Merhaba ben adet olamıyorum diye doktora gittim. 24 yaşındayım Normalde çok düzenlidir ama 6 aydır gecikiyor. Bu ay 25 gün gecikti. Prolaktin değerim yüksek çıktı. Polikistik over sendromu dedi. Bir de dhea So4 Dİye kan tahlili istedi o dış laboratuvarda bakılıyormuş 3 güm sonra çıktı dün aradı doktor o da yüksek çıktı. 500 çıktı benim normali 340a kadar. Mutlaka endokronolojiye git dedi. Eğer böbrek üstü bezlerinde sıkıntı varsa onlar bakacak eğer yok derlerse ben tedavi düzenlerim dedi kadın doğum doktoru. Bir de prolaktin değerini düşürmek için ilaç verdi 3 günde yarım tablet alıyorum. Ayrıca tarlusal 1 haftadır kullanıyorum ama hala olmadım. Ayrıca zayıfla mutlaka dedi biraz. Aranızda geçiren varmı? Kilo verip düzelen var mı? Şuan 85 kiloyum bir senede 10 kilo aldım. Yoksa sürekli devam eder mi? Bebek istiyorduk normalde ama troidlerim yavaş çalıştığı için ilaç kullanıyordum. İlaçlarım bitsin kilo veriyim diyordum. Tedavi için doğum kontrol hapıda verecekti ama istemedim. Geçiren varsa nasıl geçti bebek sahibi olan var mı? Teşekkürler

Merhaba, gorustunuz mu doktorunuzla Dhea So4 yuksekligi icin? Endokronolojiye gittiniz mi ayriyetten? Merak ediyorum nasil bir yonlendirme oluyor bu degerin yuksekliginde? Benim de 470lerde cikti, referans araligi 96-512 gorunse de kendi icinde de degisiyor bu referans araligi. Yani benim deger de yuksek.. henuz doktora danismadim ben, bekliyorum birkac sonucumu daha.

Bu arada gebelik.dusunmeyenler icin dogum kontrol hapi hep onerilir, benim de kistim varken onermislerdi ama cok buyuk oldugu icin ise yaramadi, ben ameliyat olmustum.

Sizin probleminize bir fikir sunamadim ama sizden fikir alabilirim belkk 🙌

Cok gecmis olsun 🌺

Bu arada yazmayi unutmusum ben de pcos um. Normal yolla gebelik dusunmuyoruz, genetik hastalik tasiyiciligim oldugu icin. Direkt tup bebek tedavisi olacak . pcos tup bebekte avantajli oluyor, bolca yumurta toplanabiliyor. Yani normal yolla olmasa da degerleriniz duzene girdiginde tup bebek care olur 🌺 kafaniza hic takmayin polikistik over i bence. Zaten guzel sonuclar buyuk olcude kafalar rahat olunca aliniyor 🙃

Merhaba ben adet olamıyorum diye doktora gittim. 24 yaşındayım Normalde çok düzenlidir ama 6 aydır gecikiyor. Bu ay 25 gün gecikti. Prolaktin değerim yüksek çıktı. Polikistik over sendromu dedi. Bir de dhea So4 Dİye kan tahlili istedi o dış laboratuvarda bakılıyormuş 3 güm sonra çıktı dün aradı doktor o da yüksek çıktı. 500 çıktı benim normali 340a kadar. Mutlaka endokronolojiye git dedi. Eğer böbrek üstü bezlerinde sıkıntı varsa onlar bakacak eğer yok derlerse ben tedavi düzenlerim dedi kadın doğum doktoru. Bir de prolaktin değerini düşürmek için ilaç verdi 3 günde yarım tablet alıyorum. Ayrıca tarlusal 1 haftadır kullanıyorum ama hala olmadım. Ayrıca zayıfla mutlaka dedi biraz. Aranızda geçiren varmı? Kilo verip düzelen var mı? Şuan 85 kiloyum bir senede 10 kilo aldım. Yoksa sürekli devam eder mi? Bebek istiyorduk normalde ama troidlerim yavaş çalıştığı için ilaç kullanıyordum. İlaçlarım bitsin kilo veriyim diyordum. Tedavi için doğum kontrol hapıda verecekti ama istemedim. Geçiren varsa nasıl geçti bebek sahibi olan var mı? Teşekkürler
Merhaba geç oldu ama yazayım benim o boranımda 400 lerde çıkmıştı . Çok stres yapmışsın bişeyleri ve kilo almışsın belli ben 2 ay sonra endokline gittiğimde 282 ye düşmüştü 6-7 kilo verdim stresten uzak dur düşer o ohormon o kadar sıkıntılı bir sürüm değil ama mutlaka kilo ver

Benim de aynı şekilde o hormon yüksek çıkmıştı. Endokrinolojiye gitmiştim bir ton test istedi şeker testi falan. Normal çıkınca hiçbirşeye gerek yok dedi. Bende kilo da yok o yüzden birşey önermedi de. Tüp bebek tutmadı ama doğal yoldan çocuğum oldu benim.

Benim de aynı şekilde o hormon yüksek çıkmıştı. Endokrinolojiye gitmiştim bir ton test istedi şeker testi falan. Normal çıkınca hiçbirşeye gerek yok dedi. Bende kilo da yok o yüzden birşey önermedi de. Tüp bebek tutmadı ama doğal yoldan çocuğum oldu benim.
Super haber, tebrik ederim 😊
Sekerle ilgili testleri ben de yaptirdim, bir sorun yok. Bikac kilo fazlam var, belki onlar gidince yoluna girer bu deger de 🙌

Super haber, tebrik ederim 😊
Sekerle ilgili testleri ben de yaptirdim, bir sorun yok. Bikac kilo fazlam var, belki onlar gidince yoluna girer bu deger de 🙌
Teşekkür ederim🤗 tabiki yoluna girer çok sıkıntılı bir değer değil bildiğim kadarıyla ki bana öyle söylemişti o zaman ki doktorum.

X