Di ekimi tecrbelerinizi paylar msnz? :(

arkadaşlar gömülü diş çektiren varmı.dişim hiç görünmüyo tamamen damağın içinde flm çekince anlaşıldı.cerrahi müdahaleyle alınacak.ama ben çok korkuyorum

arkadaşlar gömülü diş çektiren varmı.dişim hiç görünmüyo tamamen damağın içinde flm çekince anlaşıldı.cerrahi müdahaleyle alınacak.ama ben çok korkuyorum

aynısından bende muzdaribim valla. alttaki 2 dişim gömülü. :KK43: ve fiyatları ne kadardır diş çektirme ?

benm de dişimin teli gömülüydü çok korkuyodum fakültede diş ameliyatı yaptrdım inanın hiçbir acı yok yaa moral vermek için degl inanın öyle özel fln da degldi yani hissediosunuz sadece ne yaptıgını ama acı olmuo kesnlkle sonrasnda da sızlama vs bile olmuo çok bast bişy hç beklemeyn derm ben sadece bikaç gn kanıo dişiniz dikişleri aldırınca bitio tamamen hersy

ben kadar korkan varmıdır fakat aynı gün hem gömük 20 lik dişimi hemde hemen yanındaki azı dişimi çektirdim çok uzun sürdükafamçokkarıştı bol dikişli oldu fakat hiiiiçbirşey duymadım keşke çok daha önce gitseydim aferin bana başardım sonunda:dance:fakat şimdide dikişleri nasıl aldırıcam korkusu başladı :çok üzgünüm:eek:oof bitsin artık çok kötüyüm fakat şunu söyleyebilirim çekim işlemi hiç öyle düşünüldüğü gibi değil çok basit hiç korkmayın.biriside bana dikişleri aldırmam konusunda moral verirse çok sevinirim.:a015:

bana da öyle çok ihtiyacım var

bende dişçiden çok korkan biriyim ertelemekten dişimden oldum malesef:KK43: benim dolgu olacak dişimi ertelemekten ilk önce dişim kırıldı sonra içinde diş eti büyümesi meydana geldi ve doktorda bir güzel çekti.Kızlar korkmayın inanın ben çok pişman oldum dişimden oldum :KK43::KK43:

off ya o koltukta hüngür hüngür ağladığımı bilirim ben :)), ama kayseride bi diş doktoru vardı muzaffer demirbüken, ben korkumu remen o adamla yendim. bu tür konularda kesinlikle doktorun etkisi inanılmaz. doktorum da çok iidi, aradan 5 yıl geçti, dolgum hala sorunsuz maaşallah :))

benim alttaki 20liklerden biri gömülüydü hiç çıkamadı, nedeni de yan duruyor ve kökünün de çene kemiğime gömülü olmasıymış :S
tabii çektirene kadar ben bu durumu bilmiyordum..ben de dişçiden aşırı korkarım.. dişimi çekerken motorlu bi aletle çene kemiğimi oyarak kökü çıkardılar ve ben hiiiiç bir şey hissetmedim..sonrasında yanağım çok şişti 5-6 gün pipet ve kaşıkla sıvı gıdalarla beslendim, dikişler alınırken acı da hissettmedim ve gerçekten korktuğuma değmedi..önemli olan konusunda uzman bir doktora gitmiş olmanız..benim operasyonumu çene cerrahı yapmıştı mesela..

Yirmilik diş çekimi bence doktorun eline bağlı. Ben iki tane çektirdim ve inanmayacaksınız ama ikisinden de büyük zevk aldım:) İki tane daha kaldı onları da fırsat bulunca çektireceğim. Acı zaten hissedilmiyor. Doktorum gözlüklü olduğu için gözlüklerinin camından yansımasını izlemiştim. Kenardan hafif bir aralık oluşturuyor, sonra diğer kenardan. Daha sonra da dişi tuttuğu gibi yanlara hareket ettirerek hooop çekiyor. Acı hissetmedim; sadece dişi hareket ettirdikçe birbirine sürtünen dişin sesinden rahatsız oldum. İçim bir garip oldu. Onun dışında doktor çektikçe kafam doktora doğru gitti falan işte. Ama kesinlikle acı yok. Aksine rahatladım. Çektiğiniz acıya değmez dişinizi çektirip kurtulmanızı öneririm.

kendimi bildim bileli bir dişçi korkusudur gitti bende çürük olan bir dişimi çektirmediğim için zamanla o diş bitti diğer dişlerede zarar vermeye başladı diğer dişlerimde çürümeye başladı birazda ihmalkarlık tabi bakımsızlık..o diş ağrılarından neler çektm yinede ağrı geçince doktora gitmedim inanılmaz bir korku sanki işkence odası gibi geliyodu dişçi koltuğu ve hiç oturmadığım halde..bu korkuyla ağzımda 7 çürük 2 tane diş eti çekilmesi ile düşen diş ve 3 tane dolgu belki kanal tedavisi bile durumu olur...tam gülerken görünen yerde diş yok gülemiyosun rahat edemiyosun ama yinede dişçi dedinmi yok iyi böyle idare ederim mantığı bendeki taki 1 hafta evveline kadar çürük dişlerden biri bir gece yarısı tuttumu gene ama ne biçim tuttu sabaha kadar uyku yok tabi sabah hemen bir antibiyotik ağrı kesici yok banamısın demiyor geçmiyor ağrı belki varya 3 gece gündüz toplasan 15 e yakın apranaks largopen artık akla gelecek tüm antibiyotikleri içtim şaka gibi geçmiyor banamısın demiyor eskiden hemen geçerdi hapı içince ama yok 3 gün neler çektiğimi anlatamam o derece ve hiçbir ilaçta care olmadı delirecktim ağrıdan acıdan ölümün yarısı gibiydi sanki..o kadar canım yanıyoduki arkadaşımın ısrarı ile gel gidelim bir baksın belki daha etkili ilaç verir doktor dedi o can yanması ile doktora gittim mahvolmuş dişlerin yazık bu yaşta dedi bir antibiyotik yazdı 1 hafta sonra gel dedi..o bir hafta dün doldu ailemin ısrarı ile zorla dün gittim semtteki özel doktora ama ayaklarım geri geri gidiyor tabi ve birde o çektiğim acıları düşündüm yeter dedim o koltuğa oturdum ama zangır zangır titriyorum tabi doktorum harika korkma hiçbir şey hissetmicen dedi tabi anlarmıyım ben kitlendim kaldım beni sakinleştirmeye çalıştı uğuşturucu sprey sıktı bir beş dakika sonrada elinde iğne hah dedim şimdi bittin kızım kendime ama o iğneyi vurdumu vurmadımı anlamadım bile sinek ısırığı bile değil ya iğneyi hissetmedim uyuşturucu fıs fıs sıktığı için başta..benim ağız başladı uğuşmaya 10 dakika bekledim 2 diş çekimi için 3 tane iğne oldum ilk iğne uğuşturmadı çünkü.ve 2 dişim çekildimi çekilmedimi anlamadan 2 diş toplasan 2 dakika sürmedi ve çürüğü köke kadar gelen dişimdi..yazık bu vakte kadar beklemişim dedim deli gibi pişmanım şimdi iğne korkusundan..ne kadar aptalmışım ne saçma bir korku yüzünden yazık oldu ana dişlerime diye üzülüyorum şimdi..yarın gidip 2 tane daha diş çekimi yaptırıcam yani çok geç kaldığım tedavimi yaptırıcam korkumu yendim çünkü hiç ama hiç acımıyor iğneyi hissetmiyosun vurulurken..benim gibi dişçi korkusu aşırı boyutta olan arkadaşlar varsa boş yere korkmayın o iğne asla acıtmıyor zaten iğneden sonra ceneni koparsalar duymuyosun.zaten iğneyle diş uğuşunca doktor elinde hangi aletle yaklaştı ne şekilde bir alet kullanıyor onu bile umursamıyosun iğnenin sakinleştirici bir yönüde var galiba..ihmal etmeyin derim korkaqn arkadaşlara...o çektiğimiz diş ağrısının yanında o iğne binde birinin biri bile değil sıfır acı...tecrübeyle sabit..

kendimi bildim bileli bir dişçi korkusudur gitti bende çürük olan bir dişimi çektirmediğim için zamanla o diş bitti diğer dişlerede zarar vermeye başladı diğer dişlerimde çürümeye başladı birazda ihmalkarlık tabi bakımsızlık..o diş ağrılarından neler çektm yinede ağrı geçince doktora gitmedim inanılmaz bir korku sanki işkence odası gibi geliyodu dişçi koltuğu ve hiç oturmadığım halde..bu korkuyla ağzımda 7 çürük 2 tane diş eti çekilmesi ile düşen diş ve 3 tane dolgu belki kanal tedavisi bile durumu olur...tam gülerken görünen yerde diş yok gülemiyosun rahat edemiyosun ama yinede dişçi dedinmi yok iyi böyle idare ederim mantığı bendeki taki 1 hafta evveline kadar çürük dişlerden biri bir gece yarısı tuttumu gene ama ne biçim tuttu sabaha kadar uyku yok tabi sabah hemen bir antibiyotik ağrı kesici yok banamısın demiyor geçmiyor ağrı belki varya 3 gece gündüz toplasan 15 e yakın apranaks largopen artık akla gelecek tüm antibiyotikleri içtim şaka gibi geçmiyor banamısın demiyor eskiden hemen geçerdi hapı içince ama yok 3 gün neler çektiğimi anlatamam o derece ve hiçbir ilaçta care olmadı delirecktim ağrıdan acıdan ölümün yarısı gibiydi sanki..o kadar canım yanıyoduki arkadaşımın ısrarı ile gel gidelim bir baksın belki daha etkili ilaç verir doktor dedi o can yanması ile doktora gittim mahvolmuş dişlerin yazık bu yaşta dedi bir antibiyotik yazdı 1 hafta sonra gel dedi..o bir hafta dün doldu ailemin ısrarı ile zorla dün gittim semtteki özel doktora ama ayaklarım geri geri gidiyor tabi ve birde o çektiğim acıları düşündüm yeter dedim o koltuğa oturdum ama zangır zangır titriyorum tabi doktorum harika korkma hiçbir şey hissetmicen dedi tabi anlarmıyım ben kitlendim kaldım beni sakinleştirmeye çalıştı uğuşturucu sprey sıktı bir beş dakika sonrada elinde iğne hah dedim şimdi bittin kızım kendime ama o iğneyi vurdumu vurmadımı anlamadım bile sinek ısırığı bile değil ya iğneyi hissetmedim uyuşturucu fıs fıs sıktığı için başta..benim ağız başladı uğuşmaya 10 dakika bekledim 2 diş çekimi için 3 tane iğne oldum ilk iğne uğuşturmadı çünkü.ve 2 dişim çekildimi çekilmedimi anlamadan 2 diş toplasan 2 dakika sürmedi ve çürüğü köke kadar gelen dişimdi..yazık bu vakte kadar beklemişim dedim deli gibi pişmanım şimdi iğne korkusundan..ne kadar aptalmışım ne saçma bir korku yüzünden yazık oldu ana dişlerime diye üzülüyorum şimdi..yarın gidip 2 tane daha diş çekimi yaptırıcam yani çok geç kaldığım tedavimi yaptırıcam korkumu yendim çünkü hiç ama hiç acımıyor iğneyi hissetmiyosun vurulurken..benim gibi dişçi korkusu aşırı boyutta olan arkadaşlar varsa boş yere korkmayın o iğne asla acıtmıyor zaten iğneden sonra ceneni koparsalar duymuyosun.zaten iğneyle diş uğuşunca doktor elinde hangi aletle yaklaştı ne şekilde bir alet kullanıyor onu bile umursamıyosun iğnenin sakinleştirici bir yönüde var galiba..ihmal etmeyin derim korkaqn arkadaşlara...o çektiğimiz diş ağrısının yanında o iğne binde birinin biri bile değil sıfır acı...tecrübeyle sabit..

Yaa en sevdiğim branştır diş..Size hikayemi kısaca anlatayım..

Sene 1992 de henüz 7 yaşında şekeri çok seven bir yumurcakken dişçiye gittim çünkü 2 dişim fena halde sallanıyordu,sağolsun doktor( allah nasıl biliyorsa öyle yapsın o 4 ayaklıyı
:KK15:)yanlış dişimi çekti ve en ön dişlerimden 2 si olmadan tam 2 yıl yaşadım. Tüm okul hayatımıda bir lakap üzerine kurulu yaşadım (Nine):KK53:.Sonrasında yine sene 2001 de yani ergen gerisi iken 16 yaşında narkozsuz iğnesiz tam 4 dişime dolgu yapıldı..Ölüm sadece bir kurtuluştu o derece yani siz düşünün ..
Sonrasında asla doktora gitmem derken damağımdan diş çıktı
:KK53:. AMa nasıl bir diş aman yarabbim azı dişim üst damagımdan geldi:KK1:.
Gitmem allah gitmem derken doktora,harika birine zorla götürüldüm.

Doktor 2 saat psikolojik tedavisinden sonra dişimi çekti. .
20 yaşında 20lik dişlerimin 2 sini aynı günde ve diğer 2 sinide 10 gün sonra ameliyatla çekti..Üstüne ortodenti tedavisi gördüm.Keşke ilk doktorum bu olsaydı derim..Hiç korkulacak birşey yokmuş. Canım sıkılır geçerken uğrarım. 2 dürter kancası ile
:KK52:

Bağımlı oldum sanırım
:KK53:

X