Diane35 :(

nihalerdem

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2020
225
36
Kafamı karıştıran bir konu var işin içinden çıkamıyorum. 15-16 yaşımda hormon bozukluğu ve pcos, şiddetli regl ağrıları ve kan gölüne dönmem yüzünden diane35 verilmişti. 1 sene kadar kullanmıştım ve şikayetlerim bitti taa ki bu seneye kadar.. EKİM ayında adetim gecikti sanıp Tarlusal denen lanet ilacı içmemle beraber adet düzenim vs her şey alt üst oldu. Normalde 36 günde 1 düzenli adet olurdum belki 2-3 gün oynar. Tarlusal içtiğim ay ilaç 6 gün içildiği için doğal olarak 42. gün adet oldum. KASIM ayında ise 6 gün gecikmeli yani yine 42. gün adet oldum. Aralık ayında 28 Aralıkta beklenen adet gününde kahverengi lekeler geldi, azıcık kahverengi 2-3 gün akıp bitti. Neyse dedim adet böyle oldu herhalde ama değilmiş. Günler geçti bi baktım göğüsler şiddetli ağrımaya başladı ki normalde ağrımaz, beyaz akıntılar geldi (hiç olmayan şeyler). 18 Ocakta adet oldum, şu an çok şiddetli geçiyor normalde ağrı olmazdı. Yani ben 56 gün aradan sonra dün adet görmüş oldum, şaka gibi. 20 gün gecikmeli. Testesteron ve prolaktin geçen ay yüksekti, bu ay yine yaptıracağım. Doktor diane35 içmemi istiyor yine. 15-16 yaşındayken sigara kullanmıyordum, ilacın tek yan etkisi göğüs şişmesi olmuştu. Ancak şimdi sigara içiyorum. Çok fazla yan etkisi var. Ama başka çarem yok gibi, içmezsem 20 gün gecikme 1-2 aya uzar gibi ve ben çok korkuyorum. Diane35 gerçekten adet düzenliyor mu? Kullananlar yazabilirler mi? Başka ne yapabilirim döngümü normale çevirmek için? İçeyim mi ilacı? Başka ilaç mı isteyeyim? ... :KK43:

canım bende on yıla yakın Diane 35 kullandım pcos lüyüm adetlerim 40 güne yakın sürüyodu ve şarıl şarıl geliyodu. Bi yerden sonra ilaç konusunda uzman oldum. On yıl ama düzenli bi on yıl değil . Misal adet düzenim bolzuldumu Diane 35 kullanıyorum 3 ay sonra kan tahlili yapıp ilacı bırakıyorum sonra üç dört ay düzenli oluyo yine bozuluyo yine üç ay kullanıp kan tahlili yapıp ilacı bırakıyodum. Bir sürü doktora gittim herkes aynı şeyi söyledi adetlerin düzensiz olunca bunu kullancan diye şimdi çok şükür adetlerim düzenli evlilikle bi alakası varmı bilmiyorum evlendikten sonra düzene girdi çocuk istediğimiz için evlenmeden üç beş ay önce ilacı bırakmıştım. Yan etkilerine gelince ilacı kullandığımda cildim pürüzsüz oluyodu hiç sivilce çıkmıyodu saçım falan bi dolgun canlı oluyodu bi kilo aldırıyormuş bana çok bi etkisi olmadı

canım bende on yıla yakın Diane 35 kullandım pcos lüyüm adetlerim 40 güne yakın sürüyodu ve şarıl şarıl geliyodu. Bi yerden sonra ilaç konusunda uzman oldum. On yıl ama düzenli bi on yıl değil . Misal adet düzenim bolzuldumu Diane 35 kullanıyorum 3 ay sonra kan tahlili yapıp ilacı bırakıyorum sonra üç dört ay düzenli oluyo yine bozuluyo yine üç ay kullanıp kan tahlili yapıp ilacı bırakıyodum. Bir sürü doktora gittim herkes aynı şeyi söyledi adetlerin düzensiz olunca bunu kullancan diye şimdi çok şükür adetlerim düzenli evlilikle bi alakası varmı bilmiyorum evlendikten sonra düzene girdi çocuk istediğimiz için evlenmeden üç beş ay önce ilacı bırakmıştım. Yan etkilerine gelince ilacı kullandığımda cildim pürüzsüz oluyodu hiç sivilce çıkmıyodu saçım falan bi dolgun canlı oluyodu bi kilo aldırıyormuş bana çok bi etkisi olmadı
Çok teşekkür ederim 🥰

X