Didofurby'nin Diyet Günlüğü

didofurby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
59
7
merhabaaaaaaaaaa!!!
yeni başlangıçlar... sağlıklı yaşam... yeni bir ben...
yaşım 23. geçen sene 53 54 kilo civarındaydım. yazın ayağım sakatlandı ve hep yattım 57 58 kiloya kadar çıktım. ayağım iyileştiğinde spora başladım ama en fazla 1 hafta sürdü. devam edemedim malesef :KK43: ve sanırım su anda 60 kilo civarındayım :'( aşmışta olabilirim. tartıya çıkmaktan ve eski kıyafetlerimi giymekten korkuyorum malesef :/ erkek arkadaşımın da maşallahı var acayip yemek yiyor ve ona uydum bende onunla beraber yememem gereken binlerce şeyi yedim ve bi güzel kilo aldım. kotlarıma giriyorum girmesine ama yan yağlarım vıcık diye çıkıyo.r üstüme mutlaka bol bişeyler giyiyorum gizlemek için. aslında ocağın başına kadar pek bişeyim yoktu fakat su 1 ay 18gün içinde baya bi saldım kendimi. sınavlar sağolsun :KK43:
ama artık karar verdim. bu kilolar kesinlikle gitcek! hemde 1 ay gibi kısa bi sürede... azimliyim inanırsam olcak. kendimi motive etmekte baya zorlanıyorum cünkü erkek arkadaş olunca sanki insan "başkasına kendimi beğendirmeye gerek duymuyorum" diyerek kendini salıyor. oysa ki en nemlisi benim beğenmem! ve ben aynalardan kaçar oldum. tartıya bile çıkmaya korkar hale geldim :KK43:
kendimizle yüzleşmeden bu kilo verme işi kesinlikle olmuyor canlarım :) o yüzden tartılmak ve o rakam ne olursa olsun kendimizi sevmek lazım. nasılsa o rakam aşağıya incek diyerek tabi :)
özel günümün 3. günü bugün ve ben 3 gunde 100 kilo çikolata yedim sanırım :KK43: su anda da çikolatalı süt içiyorum.
yarın sabah uyandıgımda hersey değişcek tabi :) bu geceden itibaren geçmişime sünger çekip yeni bir bene merhaba diycem.
şimdi gelelim yapcaklarımıza...
öncelikle yeni diyete başlayan herkes benimle beraber yapabilir. belki biraz fazla ağır olcak diyetim ama emin olun uzun süre kalıcı ve hızlı bir çözüm olcak sorunumuza!
ilk günler spor yapmıyorum belki basit yürüyüşler olabilir ama spor yok! niye cünkü sporla direk yaglarımı kasa ceviririm göbegimde doluyken bu hiç iyi olmaz :) o sebeple perşembe yada cuma spora başlıycam :) o zamana kadar baya sıkı diyet. şu göbek biraz olsun erimeli spordan önce.
genel olarak 4 5 günlük uygulayacagım diyet şudur arkadaşlar:
(not:eğer tam olarak kendinize güvenmiyorsanız bu satırdan sonrasını okumayınız)

ilk günler diyeti:
1-sabah:
*1 yumurta
*1 dilim peynir
*3 5 zeytin
*4 5 dilim salam
*domates
*biber
*çeyrek kepek ekmek
*şekersiz çay
2-Ara öğün:
*çorba
3-Öğle:
*salata
*1 kuçuk dilim kepek ekmek
4-Ara öğün:
*meyve veya 1 avuç çerez
5-Akşam:
*1 kase light yoğut içine 1 kaşık yulaf ezmesi
6-Ara öğün;
*3 tane kuru kayısı
***gün içinde en az 2 en fazla 3 lt su (en önemlisi)
***acıktıkca light yoğurda sarıyoruz. çünkü hem doyuruyor hemde bağırsakları boşaltıyor. isteyen kefir de içebilir
***canımız acayip çikolata istediğinde mavi yeşil light ın şekersiz çikolatalırından yiyoruz (tadı normal cikolata kadar harika) yada dondurma. tabi bunu zor durumdaysak yapıyoruz :)
***akşam 7 den sonra ASLA ASLA ve ASLA bişey yemek yok. yine de cooookkk kötü olursak 1 avuç leblebi. ama yine de yemeyelim lütfen!
genel olarak ilk günler yapcağım şey bu arkadaşlar :) bu 4 5 gunluk diyetin sonunda tartıya çıkcam :)
spora başladığımızda bu diyet değişcek tabiki. benimle beraber olanlar şimdiden spor salonu araştırsınlar cünkü 2 yuruyup bırakmıycaz! ortalama 2 - 2buçuk saatlik ağır spordan bahsediyorum. yağ yakıcı kullancam. eczanelerde bulabilirsiniz. araştırın şimdiden.
desteklerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
siz olmadan asla başaramam bu işi. lütfen bu yolda beni destekleyin. birbirimize ihtiyacımız var motive olmak için ve motive olmak bu işin en önemli noktası.
öpüldünüz kocaman!!! yarın akşam tam olarak ne yiyip ne içtiğimi yazarım :) bb

selam...
bugün çok mutsuzum :KK43: kendimi çok kötü hissediyorum. reglm bitince düzelirim umarım.
sabah:
*peynir
*zeytin
*yumurta
*salam
*domates
*biber
*çeyrek kepek ekmek
*çay
ara:
*corba
öğlen:
*salata
*1 dilim tam buğday ekmek
ara yapamadım :/ zaman kalmadı geç uyandıgım için :)
akşam:
*yoğurt (light yogurt bulamadım o yuzden normal yogurt yedim malesef)
*1 kaşık yulaf ezmesi
1 saat sonra da yeşil elmamı yiycem :) su içmekte nedense zorlanıyorum adam akıllı su içmedim. ama 2lt ye tamamlıycam nasılsa cok geç yatıyorum :)

Canım Allah yardımcın olsun başaracağından şüphem yok :)

çok teşekkür ederim :)
bugüm biraz daha mutluyum
sabah:
*domates
*peynir
*zeytin
*yumurta
*biber
*salam
ara:
*corba
öğle:
*2 dilim ekmek
*salata
*haşlanmış brokoli (biraz fazla oldu) :KK70:
ara:
*4 kuru kayısı
*1avuçtan biraz az fındık
akşam:
*yogurt
*1 kaşık yulaf ezmesi
şimdi kahve içcem sade şekersiz :) bi ara da elmamı yiycem :) suyumuda içiyorum :) öptüm çokkkk

2 gundr giremiyorum. arkadaşımda kaldım ve pek de rejime uydugum söylenemez. bugün spor salonuna yazıldım. yarın spora başlıyorum ama tabi ilk 3 gun yavas tempoyla vücudumu alıştırcam. sonra yag yakıcıya baslıycam. bu 3 gunde yediğim seyler degişmiycek. bugun yediklerimi yazıyorum
sabah: beyaz peynir
domates biber
cay
çeyrek kepek ekmek
ara:
kuru kayısı
akşam:
corba
salata
2 dilim tam bugday ekmek
ara:leblebi
1dilim tam bugday ekmek
6 siyah zeytin
şimdide yeşil elmamı yiyorum. dün cok kotu beslendiğim için kendimi hiç iyi hissetmiyorum :KK43:
neyse telafi etcem :)
opüldünüzzzzz...

sabah:
*3dilim tam buğday ekmek
*beyaz peynir
*kaşar
*köz biber
*siyah zeytin
*salam
*az yagda pişmiş domates ve biberli 2 yumurta
ara:
*2 adet kuru kayısı
ara:
*1 adet kuru kayısı
o kadar çok yedim ki sabah daha bişey yiyebilceğimi sanmıyorum. aslında saglıksız ve metabolizmamı durduruyor ama çalışması için arada agzıma kuru kayısı atıyorum. daha başka bişey yiyebilceğimi sanmıyorum. hem o diyeti azda olsa bozdugum 2 gunu belki telafi etmiş olurum böylelikle :KK43: yarın umarım gobeğimi daha düz hissederek uyanırım. dün kotumu giydim böyle otururken bi sıkışma falan tsörtümü kaldırıp baktıgımda ki gördüğüm o iğrenç fışkırmış göbegimi tahmin edebilirsiniz. kendimden iğrendim resmen :KK43: birazdan spora gitcem... butun sorunlarım spor sayesinde çozulcek inşallah. gaza gelmem için internetten tülin şahinin kral prens ve fakir kitabını aldım. bi an önce gelse de okusam. size de öneriyorum.
spordan hemen sonra light süt içcem. akşam da 1 tane yeşil elma yiycem :) öpüyorum sizi. yarın daha iyi hissetmek ümidiyle. byebye!!!

selammmm...
*sabah:
peynir
zeytin
domates
biber
1 kasık bal
1 dilim tam bugday ekmek
çeyrek kepek ekmek
*ara:
4 kuru kayısı
*akşam:
yogurt
salata
*sonra spor
*spordan sonra süt
*2 tane tadelle şekersiz 87 kalori
*1 yeşil elma
sporumu duzenli yapıyorum şimdilik mutluyum. yarın sabah yapcam sporu salı gunu de tartılcam :)

bugün sonunda cesaretimi toplayıp tartıldım arkadaşlar 57 kilo cıktım. 50 olabilirim umarım 21 marta kadar :)
tülin şahinin kral prens ve fakir kitabını aldım kendimi gaza getrmeye calısıyorum...
bugün spora gidemedim. cumartesi de gidemiycem ama cok aksatmak yok tabi. bugün spor yapmadım diye tramvaya binmedim yurudum :) umarım faydası olur.
sabah kahvaltılarında cok yediğimi dusunuyorum baska ogun yiyemiyorum o yuzden artık sabahları tost ve yumurta gibi seyler yemege karar verdim.
sabah:
*kepek ekmege karısık tost
*yumurta
*cay
öğle:
*pırasa
ara:
*sossuz az makarna
akşam:
*az yagda tavuk
ara:
*2 tane ceviz
ay 22 gunde 7 kilo vermem lazımmmmmmmmmm 3 gunde 1 kilo eder. umarım başarırım :) olmadı belediyenin spor aletleriyle, bisikletle, patenle ve yürüyüşlerle diyete devam. kaarlıyım o tartıda 50 yi görcem! başka yolu yok bunun en kotu dans kursu veya havuza yazılırım para biriktirip. tabi önceliğim 22 gunde 7 kilo! düşündüğüm kadar çok kilo almamısım herhlde. ben en az 60 gorurum sanıyordum. mutluyum o yuzden. ayrıca kitabımda var artık <3
iyi gecelerrrr

Son durum;evlilik, 6 aylık bir bebek ve 74,9 kilo 🤣🤣🤣 57 kiloyken kıyametleri koparmışım 18 kilo versem şimdi göbek atarım. Bir de 2 3 ay içinde tekrar hamile kalmak istiyorum çocuklarımın arasında çok yaş farkı olmasın diye 🤣 sonra 100 olmam inş 🤣 2 gün önce 76,5 kiloydum 2 gündür çocuğumu kanguruya takıp 45 dk falan yürüyorum. Yıllar sonra merak eden olursa diye yazayım dedim 🤣

X