difüzör nasıl kullanılır? ne işe yarar? bilgi lütfen

tttbbb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2011
6
0
arkadaşlar saç kurutma makinelerinden çıkan difüzör hani şu yuvarlak aparat, ne işe yarıyor nasıl kullanılıyor? lütfen merakımı giderin... sevgiler, öptüm hepinizi :)
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2722 gün geçti.

monato

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2011
247
24
canım saçlarına hafif krem ya da jöle sürüyorsun sora başını öne eğip saçlarını arasına al 4 5 saniye beklet başka tutama geç sonra başka sonra başka öyle öyle kurut bu kadaaaaar benm bldiğim kadarıyla :)
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2095 gün geçti.

zeyyneep

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
245
6
Difüzör = Vigo :)

Canım saçlarını dalgalı olarak şekillendirerek kurutmaya yarıyor. Bir önceki arkadaşında dediği gibi, saçlarına nemliyken jöle, köpük, krem vs. sür sonra saçlarını bir daha tara, sonra öne at elinle yukarı doğru saçlarını sıkıştırarak dalga oluştur. Vigoyu tak, eğer saçların çook kalın telli ve gür değilse saçlarını sürekli kafan öne doğru eğikken parça parça vigonun içine alarak yukarı doğru sıkıştır ve böyle kurut.

Eğer zaten gür ve dalgalı saçların varsa (benim öyle sayılır) yana doğru kafanı hafif eğerek saçını vigonun içine alarak sıkıştır ve kurut. Üst tarafıda çok hafif önde kurut o kadar. Yoksa daha da kabarık olur saçın.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2199 gün geçti.