Dikkat! Pastorize sütün sağlığa zararları

Bu konuyu 2 sene önce ilk açtığımda büyük tepki almıştım, geriye dönük yazılanları okuyorum da bana epey kızanlar olmuş. Şimdi tüm yazılı ve görsel medya sütten kanser çıkmasını konuşuyor, şu geldiğimiz noktaya bakın!

Bana sınırlı bilgi birikimleri ve sisteme olan sonsuz güvenleri yüzünden itiraz eden arkadaşlara bir bardak soğuk pastörize süt ikram etmek istiyorum.

Keşke haklı çıkmasaydım..

Son düzenleme:
yoğurt peynir değil ama taze süt sağıldıktan hemen sonra tüketilmesi veya kaynatılması veya soğutulması gereken bir besin maddesi. Ben peynirimi ve yoğurdumu köyde çok güvendiğim birine yaptırıyorum. Bana ulaşana kadar bozulacak kaygım da olmuyor ama aynı yerden malesef sütümü getirtemiyorum çünkü sağan kişi de bunu söylüyor. Taze süt "taze" ulaşmadığında daha tehlikeli olabiliyor. Artık şehir içinde mahalle kenarında vs. büyük baş hayvan beslemek de yasak. Kapımıza gelen süt nerelerden kaç saatte gelecek buna güvenmek çok zor. Keşke annemin çocukluğunda olduğu gibi aşağıda sağıp yukarıda içebilseydim. Ama günümüz şartlarında bu mümkün değil. İmkan yaratabilen şanslı tabi.
Bir de ben de kızım da çok fazla yoğurt ve peynir tüketiyoruz. Günde mutlaka 2 kase yoğurt yiyoruz ki bu zaten günlük ihtiyacımızı karşılıyor. Süte de çok takılmamak gerektiğini düşünüyorum. Payımıza düşen de muz parçacıklarıyla süslenmiş uht süt :)

Son düzenleme:

Şöyle söyleyeyim, kapıma gelen çiğ sütü akşama kadar kaynatmadığım zamanlar oluyor, bence insanlığın başına gelen en büyük bela hijyen!! (mikrop, bakteri korkusu.)
Bir tercih yapmak lazım evet..

ben açıktan aldığımjz inek sütünü içemiyorum kokusu çok kötü geliyor bende günlük market sütü alıyorum Sütaş ın. uzun ömürlü olanlarından değil. ne yapayım hiç içememekten iyidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…