Dilencilerin çocukları

trafik'te görünce trafik polisine haber veriyoruz genelde.Tabi yalın ayak olduğu gerekçesiyle değil trafik akışını bozuyor diye... HAYAT...

bence ke ndi çocuğu dahil lsa çocukları bebekleri bu işe bu şekilde alet edenlere ceza kesilmeli bu konu benimde çok kafama taktığım bir konu bilmiyorum nasıl çözebiliriz ama bence bişeyler yapılmalı.

Devlet bu konuda daha katı olsa, tutarsın çocuğu elinden doğru çocuk esirgeme yurduna. Anası babası başında olsa bile soğukta o kıyafetlerle dışarıdaysa demek ki bakamıyorlar denmeli ve çocuk bir şikayette ellerinden alınmalıdır. Ama nerde...

Devlet bu konuda daha katı olsa, tutarsın çocuğu elinden doğru çocuk esirgeme yurduna. Anası babası başında olsa bile soğukta o kıyafetlerle dışarıdaysa demek ki bakamıyorlar denmeli ve çocuk bir şikayette ellerinden alınmalıdır. Ama nerde...
doğru dıyosun mesela bak ansı abbası tarafından bakılmadığına dair kanıtlandığında çocuğu ellerinden alıyolar. peki bu dilendirilen çocukları nıye almıyolar resmen çocuğa işkence bu yani

Bende o çocuklara çok üzülüyorum :KK43: ama anneleri dinlenirken onlar oyun peşinde .. yaşadıkları mahrumiyetlerin bile farkında değiller

Cocuk istismarcilarinin kral oldugu ulkedesiniz, degistirmek istiyorsaniz Kadin ve Cocuk haklarini gozetmek icin milletvekili olup, istismar cezalari icin yaptirim kanunlari gecirmek icin ses yukseltmeniz gerekir.
Ama yapamazsiniz ki.
Bize verilmis haklarimizi bile koruyamayan super aciz olmaktan cekinmeyen kadinlardan olusuyor bu toplum.
Ogrenilmis ceresizlik devam edecek.
Cunku Meclis tamamen erkek boyundurugu altinda ve biz kadinlar, Turk geleceginin gardiyanlari, hic bir seye sesimizi cikarmiyoruz.
Bizim icin dizler, ojeler, rujlar, plastik cerrahi, nasil gorundugumuz, ev isleri ve elti-KV cekismeleri daha onemli.
Dunya umurumuzda degil, gozumuze sokulmadikca.
O yuzden kanunlari hep o erlekler yapacak ve sokakta kalmis kadin ve cocuklar hep kaybedecek.
Degil mi.

Kadinlarin anlayamadigi nokta su: ortada bir cikar duzeni var, ve bu duzen hep korunuyor. Hersey o kadar basit degil. Istirmacilar orgutlenmis bir network, mukafati para ve guce dayaniyor. Siz orgutlenmedikce bunlarin hic biri cozulmeyecek. Yani buzdaginin ucu bu gordugunuz seyler.

:ıslık:Ben devletin işine geldiğini düşünüyorum. Aksi halde buna engel olmak zor değil. Zabıtalara daha fazla yetki verilebilir mesela. Ama yok. Eğer istismarcıların baş çektiği bu örgüt olmazsa diğer pis işler nasıl dönecek? Millet önce çocuk istismarını görmeli ki arkasında dönen pis oyunlar ortaya çıkmamalı. Suç kimin? Tabii ki suç bir sürü açığı olan anayasa maddeleri. O açıkları da kasten koymuşlar ki istismarcıların baş çektiği bu örgüt kanunların açıkları sayesinde sıvışabilsin. Gözlerimizle görüyoruz... Her gün insanların duygularını yarı çıplak gezerek suistimal eden bir dilenci hâlâ suçunu itiraf etmediği için zabıtalar salmak zorunda kalıyor. Eee... Bu düzen böyle olmasaydı arkasında dönen pis işler nasıl dönmeye devam edebilirdi ki?
doğru dıyosun mesela bak ansı abbası tarafından bakılmadığına dair kanıtlandığında çocuğu ellerinden alıyolar. peki bu dilendirilen çocukları nıye almıyolar resmen çocuğa işkence bu yani

Arkadaşlar hatırladıkça içimi burkan bir şey var. Geçen bir anayoldan arabayla geçerken ışıklar var fabrikalara yakın. Orda bi kadın dileniyor hava soğuk, rüzgarlı bayağı.6-7 yaşlarında bir erkek çocuğu var yanında. Çocugun elinden tutmuş dileniyor arabalardan. Baktım çocuğun ayağı çıplak.koca bir terlik giymiş.. İncecik giydirmiş..Kadın ayağına bir çorap giymiş terlik var onun da.kadın hırka da giymiş.. arabayı durdurup inip kadını parçalamak istedim.o çocuğa ayağımdaki çorabı vermeye de razıydım. Lakin biliyorum ki kadın yine insanları acındırmak için o çocuğu öyle gezdirecek.kime nereye şikayet etmeliyim bilmiyorum.nüfusu 1 milyondan fazla olan, yığınla zengin ve hayırsever olan bir şehir burası..iş isteseler bulabilecekken çocukları kullanmaları içimi burkuyor.. Neler yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Hiç birşey yapılamaz maalesef, kendi çocuğunu bütün gün ilaçla uyutarak kucağında çocuğuyla dilenen insanlara nasıl laf anlatabilirsin, ne yapsan engelleyemezsin ki. Ben de çok acıyorum o yavrulara, yolda gördüğümde bir sürü saydırmışlığım var ağzıma geleni... Resmen ben saydırırken sırıtarak yüzüme baktılar !

Yapacağımız en güzel şey para vermemek eğer bu çocuklara para vermezseniz bu ticaret bi şekilde biter. Ben elimden geldiğince herkese söylüyorum lütfen duygularınızın sömürülmesine izin vermeyin, bu ticarete ortak olmayın..

hiç bir şey yapamazsınız ve yapmayın.
siz iyi niyetinizle o çocuğa yardım etmek isterken, sizden habersiz anası-babası gelir sizi soyar.
ne yazık ki düzen böyle, devlet kontrolü altında olmadıkça bunlar bu manipülasyona devam edecekler.

Bugün yine aynı yoldan geçtim.ışıklarda durdum.kadın aynı çocukla araca yaklaştı. Çocuk dinlenmeye başladı. Ben de kadına dönüp bu çocuğu böyle soğukta dilendiriyorsun, hiç mi vicdanın yok.dana para falan yok şikayet edecek dedim.dilendirmiyorum dedi sadece ve başka araçlara gitti.arkasından iş bul çalış diye seslendim.tınlamadı.annem çok ısrar etti.az bişey verelim diye..hayır dedim.sizlerin de söylediği gibi sadece bir gün kimse para vermese gelmezler bir daha buralara dedim. Bu arada çocuğun ayağında aynı terlik vardı. Bu kez çorap vardı.koca bir de kayak montu giymişti

Ben de birgün annesinin kucağında küçücük bebek görmüştüm.Hava ayazdı ve ayakları çıplaktı, anasına baktım ayakkabiliydi.Ben de ehliyet sınavına yetisecektim.Bi koşu çorap nerden alsamda peşlerinden koşarak yetişsem diye düşündüm. Ama maalesef bilinçli soyuyorlar çocukları...Duygu sömürüsü için.Hayat işte...
oturup ağlatacak o kadar acı manzarası var ki...

Arkadaşlar hatırladıkça içimi burkan bir şey var. Geçen bir anayoldan arabayla geçerken ışıklar var fabrikalara yakın. Orda bi kadın dileniyor hava soğuk, rüzgarlı bayağı.6-7 yaşlarında bir erkek çocuğu var yanında. Çocugun elinden tutmuş dileniyor arabalardan. Baktım çocuğun ayağı çıplak.koca bir terlik giymiş.. İncecik giydirmiş..Kadın ayağına bir çorap giymiş terlik var onun da.kadın hırka da giymiş.. arabayı durdurup inip kadını parçalamak istedim.o çocuğa ayağımdaki çorabı vermeye de razıydım. Lakin biliyorum ki kadın yine insanları acındırmak için o çocuğu öyle gezdirecek.kime nereye şikayet etmeliyim bilmiyorum.nüfusu 1 milyondan fazla olan, yığınla zengin ve hayırsever olan bir şehir burası..iş isteseler bulabilecekken çocukları kullanmaları içimi burkuyor.. Neler yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim
Benim düşüncem devlet boyle lerin elinden alacak o çocuğu onlara da uzun bi hapis cezası bak bidaha goruyor musun cocuk dilendiren isik larda ölümüne trafiğe giren mendil satan çocuklar var insanların iyi niyetini suistimal ediyorlar bu devirde devletin yaptığı yardımlarla hiç kimse açım diyemez

X