Düğün dini nikahtan sonra namaz?

Kurkmantolu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
3.951
531
36
ben bekarım şuanda ama aklıma hep takılır bir çok arkadasımda da bana sordu bilmiyorum dedim bende sizlerede danışmak istedim.. dini nikahınız resmi nikahtan sonra düğün bittikten sonra kıyıldıgında.. namaz kılınıyor bu namazın ismini bilmiyorum ama sizler üstünüzü değiştirip yani gelinliğinizi çıkarıp mı kıldınız namazınızı? yoksa gelinlikler üstünüzde iken üstünüzee bir hırka vb. bişey giyerekmi kıldınız namazınızı ?

Sanırım şükür namazı olarak kılınıyor yani ben öyle kıldım. Ayrıca düğünden sonra gelinliği çıkartıp duş alıp normal namaz kıyafetlerimi giyerek kıldım namazı eşimde aynı şekilde. Acele etmeye gerek yok nasılsa tüm yaşam boyu berabersiniz. 2 rekat kılıyor normal 2 rekat namaz gibi. Ayrıca namaz sonrasında edilen dua çook sevapmış ve kabul olurmuş diye duyduydum.

benım henuz dını nıkahım olmadı canım ,dugun gecesı yapıcas..
sukur namazı içinde gelınlıgını çıkartıp ustune rahat bişiler gıydıktn snra kılıcaksın.. gelınlık sonucta salonda dugunde olsa eteklerı hep yere değiyor kirlenıyor yani. namazda temız olmak sart ;-)

Düğün gecesi gerdeğe girmden önce 2 rekat nafile namaz kılınır, buna şükür namazı da denir. Namazdan sonra edilen dua çok önemlidir ve evliliğin hayırlı olması, Allah-ü Tealanın hayırlı evlatlar nasip etmesi için dua edilmelidir. Namazdan önce gelinlik çıkarılıp, duş alıp temizlendikten sonra namaz için uygun şekilde giyinilir ve 2 rekat namaz kılınır.

iki tarafta kılıyor bu namazı ve dua ediyor ama filmlerde hiç böyle değil ya çok romantik oluyor hani gelinliği öperek çıkarıyor felan namaz gözükmüyor o arada :)sanki bu daha iyi büyü bozulmadan ya sabah kılsak? :) :)

şükür namazı kılınıyor 2 rekat ama bizim buralarda gelinlikle kılınıyr sen damadın ceketinde oda senin duvağında kılıyor namazı hiç gelinliği cıkarıpta namaz kılındığını duymadım

iki tarafta kılıyor bu namazı ve dua ediyor ama filmlerde hiç böyle değil ya çok romantik oluyor hani gelinliği öperek çıkarıyor felan namaz gözükmüyor o arada :)sanki bu daha iyi büyü bozulmadan ya sabah kılsak? :) :)

ama biz gerçek dünyada yaşıyoruz değilmi..:nazar:

dinimizde zorluk yoktur . farz değil zaten..
kılıp kılmamak size kalmış..:1closedeyes:
..

şükür namazı kılınıyor 2 rekat ama bizim buralarda gelinlikle kılınıyr sen damadın ceketinde oda senin duvağında kılıyor namazı hiç gelinliği cıkarıpta namaz kılındığını duymadım

hayır canım ..zaten gelinlikle namaz nasıl kılınırki ??
kendinize eziyet etmiş olursunuz..

çıkarın gelinliği ..kılın normal kıyafetinizle.
ayrıca damadın çeketi yahut gelinin duvağında kılınacak diye bişi yoktur..:nazar:

X