Direksiyon sınavından korkuyorum:(

lawyered1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
1.043
1.128
29
Pazar günü direksiyon sınavına giricem. Daha önce bir kez girdim ve geçemedim :KK43: aşırı heyecan yapıyorum, şimdiden her saniye onu düşünüyorum. İkinci kez de kalırsam ne yapıcam diyorum. Aslında ben şimdi almak istemiyordum ama amcam zorla kayıt ettirdi, al bir an önce diye. Daha önce de hiç kullnmadım kursta öğrendim. Hocalar da hiç bir sorun yok sen sadece heyecan yapıyorsun diyorlar sürekli. Ama elimde değil ne yapabilirim bunun için?
İlk girdiğimde komisyon üyeleri gayet sakin olmalarına rağmen hiç derslerdeki gibi değildim. Bir de derslerde sürekli hocanın komutlarına ve onayına alışıktım. Sınavda nereden döneceğimi bile hatırlayamadım heyecandan, hocaya bir kaç kez şimdi şöye yapıcam böyle yapıcam dedim. Komisyon üyeleri hocana sorma dedi. Tamamen bana bıraktılar ne yapacağımı şaşırdım.
Park yerine kadar iyi kötü gittim, arka dubaya çarptım. Çok sert kırdın o yüzden oldu falan dediler.
Şimdi yine kalmaktan çok korkuyorum nasıl yenebilirim heyecanımı :KK43:

Pazar günü direksiyon sınavına giricem. Daha önce bir kez girdim ve geçemedim :KK43: aşırı heyecan yapıyorum, şimdiden her saniye onu düşünüyorum. İkinci kez de kalırsam ne yapıcam diyorum. Aslında ben şimdi almak istemiyordum ama amcam zorla kayıt ettirdi, al bir an önce diye. Daha önce de hiç kullnmadım kursta öğrendim. Hocalar da hiç bir sorun yok sen sadece heyecan yapıyorsun diyorlar sürekli. Ama elimde değil ne yapabilirim bunun için?
İlk girdiğimde komisyon üyeleri gayet sakin olmalarına rağmen hiç derslerdeki gibi değildim. Bir de derslerde sürekli hocanın komutlarına ve onayına alışıktım. Sınavda nereden döneceğimi bile hatırlayamadım heyecandan, hocaya bir kaç kez şimdi şöye yapıcam böyle yapıcam dedim. Komisyon üyeleri hocana sorma dedi. Tamamen bana bıraktılar ne yapacağımı şaşırdım.
Park yerine kadar iyi kötü gittim, arka dubaya çarptım. Çok sert kırdın o yüzden oldu falan dediler.
Heyecanını yenemiyosan trafiğe çıkma zaten bence önce onu halletmeye çalış tfrafikte hem kendi hem diğerlerinin hayatını riske atarsın heyecan yaparsan

Öncelikle şimdi almayı istemiyorum demişsin zaten zihin olarak kendini hazır hissetmiyorsun,yok ben buna rağmen geçmek istiyorum diyorsan bol bol pratik yap hiç heyecanın kalmaz.

Sinavdan 20 dakika once bi yemek kasigi pasiflora icin ,yoksa bu boyle gider maddi durumunuz varsa biraz daha ders alin aliskanlik olsun araba kullanmak

Canım bende sınava gircem ilk kez YouTube da videolar var inan bana aşırı faydası oldu kendi sınav olacağım yolda çekmişler elbet vardır senin kursuna ait bir video falan bende çok heyecanlıyım ama o videolar beni kendimden daha emin yaptı başarılar diliyorum canım inşallah geçersin inşallah bende geçerim 😘😘

Bende heyecanlı bir yapıya sahibim. Direksiyon sınavına girmeden önce çok pratik yaptım, hergün güzergahta özellikle park etme alıştırması yaptım. Çok fazla çalışınca o heyecanı da aşıyorsunuz bana göre. Genelde komisyon üyeleri şakalar yapar, çokta rahatlatır.
Başlamadan önce derin nefes egzersizleri yapın iyi gelir. Kasmayın. Hoca ile eğitimde düşünün kendinizi, eğer yanlış yaparsam korkusuyla başlarsanız sınava, o yanlış mutlaka yapılır. Güvenin kendinize. Bakın sonra aşamayacağınız hiç bir sıkıntı olmayacaktır.

Canım bende sınava gircem ilk kez YouTube da videolar var inan bana aşırı faydası oldu kendi sınav olacağım yolda çekmişler elbet vardır senin kursuna ait bir video falan bende çok heyecanlıyım ama o videolar beni kendimden daha emin yaptı başarılar diliyorum canım inşallah geçersin inşallah bende geçerim 😘😘
Ben de baktım ama bulamadım bizimkini :) çok teşekkür ederim inşallah geçeriz 😘❤️

Ben de baktım ama bulamadım bizimkini :) çok teşekkür ederim inşallah geçeriz 😘❤️
Ben farklı videolarda izliyorum pist aynı ama farklı sürücü kursları çekmiş umarım bulursunuz. Benim hoca da diyor tek sorun heyecan yapman diye durumumuz aynı 🙈😘

Kalsanız nolcak? Bidaha girersiniz. Sonsuz girme hakkınız var. Alana kadar girin. Acil mi lazım ehilyet?
Hayır acil lazım değil. Ama zaten özgüven konusunda sıkıntım var böyle durumlar daha da kötü etkiliyor özgüvenimi. Belki çok saçma ama özgüvenle alakalı olduğunu düşünüyorum . Esasında onu halletmem gerekiyor sanırım

Hayır acil lazım değil. Ama zaten özgüven konusunda sıkıntım var böyle durumlar daha da kötü etkiliyor özgüvenimi. Belki çok saçma ama özgüvenle alakalı olduğunu düşünüyorum . Esasında onu halletmem gerekiyor sanırım
Sakin olun. Kendinize güvenin. Nasıl olsa alcaksınız illaki. Ama şimdi ama sonra...

ben 2. de aldım geçen hafta heyecan yapma ilk heyecan dan kaybettim rahat ol egitime gidiyormuş gibi git sınav gününu düşünüp strese girme hocana söyle mümkünse parklara iki kere gir pratik yap kurul dakiler en çok heyecanına bakıyorlar ne kadar rahat olursan sınavın okadar iyi geçer başarılar..

Bende 7 şubatta girdim direksiyon sınavına. Hatta 5 şubatta ek ders aldım. Hoca pazar günü de böyle kullanırsan kalırsın dedi 😂😂😂 ben de internetten güzergah videosu buldum başka sürücü kursuna ait. Yatmadan önce 2-3 kes izledim. Sonra bol bol dua ettim. Hatta apartmana kek yapacağım diye adak adadım 😂😂😂 sınav boyunca da dua ettim. Ve şaka gibi ama sıfır hatayla geçtim.

X