diș dolgusundan sonra diș ağrısı

yenGEnC

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
9.618
42.426
Ben daha dün 3 dişime birden dolgu yaptırdım, yarım saat sonra dondurmalı helva yedim 😅 hiç ağrı sızı olmadı.
Hatta ameliyattan sonra bile çok bir ağrım olmamıştı. Acaba sizinki neden? İçi çürümüşse kanal tedavisi yapılmasi gerekmez miydi?
Neyse, bir majezik için, bu geceyi atlatin. Yarına da gecmezse aynı doktora tekrar gidersiniz, acaba boşluk falan mı bıraktı

olasiliksizlik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2021
16
68
33
bugün dișime dolgu yapildi diš doktorunda ama saatler gecmesine ragmen cok agriyo normalmi bu? dis doktoruna agrisiz gittim gorunurde bisey yoktu röntgen cekti ici cürümüs dedi disinin.
Bende soyle bir olay olmustu. dis agrisiyla gittmistim dolgu yapildi ve bir sıkıntim yoktu ama bir kac gun sonra yeniden agri basladi tekrar gidip durumu anlattim demekki curjk daha derin dolguyla kurtaramamisiz dedi ve kanal tedavisj yapti 4 sene oldu bir sıkıntim yok ...oyle bir durum olabilirmi ki?

Monny

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
584
1.229
Normaldir eğer ki kanal yapıldıysa 2 3 gün ağırmasıda normal bir durumdur.Ama sonraki sureclerde de ağırırsa muhtemel içten kanama falan olabilir o ağrı yapabilir başima gelişmişliği var

gzgzz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2020
284
408
30
Travmadan da olabilir,dolgudan da.ben bir defa ağrı yaşadım dolgu ertesi,kör olacam diye ağlıyordum ertesi gün,doktoru aradım tekrar çağırdı uzun kalmış dolgu,1-2 dızzzttt ile tüm ağrım anında bitmişti

Meral01

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
2.658
2.720
bugün dișime dolgu yapildi diš doktorunda ama saatler gecmesine ragmen cok agriyo normalmi bu? dis doktoruna agrisiz gittim gorunurde bisey yoktu röntgen cekti ici cürümüs dedi disinin.
kanal tedavisi yapmadimi öncesinde ondan kaynaklı olabilir agriniz yapmadiysa

Salonsalomanje

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2016
2.220
4.449
Benim de derin çürüklü bir dişimde ertesi gün feci bir ağrı olmuştu dr u aradım yarın geçmezse gel dedi geçti olabiliyor yani

ZeynepcDenli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2018
43
9
40
Kızlar bana da yardım edin nolur. 8 temmuzda diş randevusu için gittim. Giderken ağrım yoktu. Ama önceden belirlenmişti hafif çürük var dedi dolgu yapıldı. Hafif düşündüğümüz diş ile bayağı uğraştı. İşlem sırasında ağrı yaşadım. Sonrasında perşembe günü dolgu yaptırmıştım. Cuma hiç ağrım olmadı. Cumartesi sabah işkence başladı. Böyle çok zonklamadı ama süreğen kesintisiz bir ağrıydı. Daha doğrusu ağrı hala da drvam ediyor. Açıkcası dayanılmayacak gibi değil. Çürük ağrısına benziyor ama tam da öyle değil. Çürük ağrısıyla hani diş etimiz tahriş olur da ağrır ya onun karışımı gibi bir şey. Dün diş hekimimi aradım. Asistanı ile görüştüm 10 gün kadar normal olduğunu dişin iyileşme sürecinde olduğunu söyledi. Artık ağzımda diş ağrısı yokken nasıl bir histeydim inanın hatırlamıyorum. 6 aydır kabusum dişlerimle uğraşıyorum i. Farklı farklı işlemler oldu. Onlar bitti çok şükür. Güya bu son çürüğümdü. Ama ben de bittim tecrübesi bilgisi olan varsa nolur yazsın. Gerçekten ihtiyacım var şimdiden yazan yazmayan herkese teşekkür ederim