Dış dudak büyütme nedir? Dış dudak büyütme nasıl yapılır?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
22
38
Dış dudak büyütme

Büyük dudak dolgusu iki şekilde yapılmaktadır.

1) Genital bölgeye hyaluronik asid enjeksiyonu:
Her iki dudak içine yapılan hyaluronik asid enjeksiyonu ile büyük dudaklar daha dolgun hale gelmektedir. Hyaluronik asid (HA) dolgusu, klinik ortamında lokal anestezi eşliğinde yapılan basit bir uygulamadır. Dolguların kalıcılık süresi genelde 6 ay ile 1 yıl arasıdır.

2) Genital bölgeye yağ enjeksiyonları: Karın, bacakların iç kısmı veya kalçadan ‘liposuction’ ile alınan yağ dokusu incelen genital alanlara ‘lypofilling’ kanülü ile enjekte edilmekte ve böylece çökük görünen genital bölgeler daha dolgun hale gelmektedir. Genital bölgeye yağ enjeksiyonları 6 ay içinde %50 oranında erir, bu yüzden ilk başta hacim olarak fazla verilmesi önerilir. Daha sonrasında kalan yağ dokusu uzun yıllarca gider.

İyileşme süreci

Vulvoplasti ameliyatı ortalama 1 saat sürer. Hastanede kısa bir süre dinlendikten sonra evinize dönebilirsiniz. Ağrılı bir ameliyat olmadığı için iyileşme süreci hızlıdır. Ameliyattan 3 gün sonra duş alabilirsiniz. İlk bir hafta sauna, hamam ya da aşırı sıcak banyodan uzak durulmalıdır. Yine işlemi takip eden bir ay boyunca ilişkiden kaçınılması uygun olur. Ağır spor ve egzersiz gibi aktiviteler dönmek için de en az bir ay beklemek gerekir. Operasyonda kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için pansumana gerek yoktur. İyileşme süresince genital bölgenin hijyenine dikkat etmelisiniz
 
Son düzenleme: