Dış gebelik geçiren bilgisi olan arkadaşlar LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Superisi_8662

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2016
127
83
Merhaba arkadaşlar
Kasım ayında dış gebelik teşhisi konuldu en son Şubat ayında muayneye gittim muaynelerim gün aşırı olduğu için ve muaynelerden yıprandığım için doktorum beta hcg değerim 0.3 e düşünce artık adet dönemini beklemeniz gerektiğini kesenin 6cm den 3 cme düştüğü için artık adet kanamasıyla vücuttan atılacağını söyledi adet oldum bitmek üzere cuma muayneye gidicem tekrar ama ben hissediyorum kese hala duruyor sol tarafımda hafif hafif arada sancı var
Hiç bu durumu yaşayan oldu mu kese düşmediyse ne gibi bi tedavi uygulanıyor
Çok korkuyorum

öncelikle çok geçmiş olsun.
Allah hepimize sağlıklı gebelikler ve bebekler nasip etsin.
kaç hafta sürdü gebeliğiniz? uzun bir dönem gibi görünüyor....
adet kanamasıyla birlikte kesenin tamamı atılmaz ise kürtaj seçeneği görünüyor
umarım her şey yolunda olur

bende ekim ayında 8 cm miyom sebebiyle açık ameliyat oldum ve ocak ayında hamile kaldım 4 haftasında beta hcg artışı sağlıklı olmayınca doktorum dış gebelikten şüphelendi. nitekim keseyi göremeden bir hafta içerisinde kanamam oldu. alt karın ameliyatlarının buna sebep olabileceğini söylemişti doktorum. beta hcg takibi yaptık, 0,1 düştüğünde gebeliğe ilişkin kalıntı kalmadığı anlaşıldı. doktorum rahim filmi istedi. önümüzdeki hafta onu çektireceğim. umarım tüplerim açık olur ya da en azından kapalı olanlar işlem sonrasında açılır.

Amin Allah razı olsun canim 2. Ayım da kanama başladı ama tedawi sürecinde iğne tedawisi uygulandı 1. Igne de artış fazla olunca 2. Igneyle değerlerim düşmeye başladı buda 2 buçuk aya tekabül ediyo Kasım ayından bu yana da tedawi dewam etti bakalım cumartesi belli olucak hersey adet kanamasiyla doktorum vücuttan atılacağını söylemişti adetim bugün bitti inşallah gitmiştir bende eğer kese dusmezse ameliyatla alinacagi söylendi bi kaç kişiye böyle uygulama yapılmış acikcasi çok korktum ameliyat olunca normal yolla gebe kalinmama riski oluyormus

Amin Allah razı olsun canim 2. Ayım da kanama başladı ama tedawi sürecinde iğne tedawisi uygulandı 1. Igne de artış fazla olunca 2. Igneyle değerlerim düşmeye başladı buda 2 buçuk aya tekabül ediyo Kasım ayından bu yana da tedawi dewam etti bakalım cumartesi belli olucak hersey adet kanamasiyla doktorum vücuttan atılacağını söylemişti adetim bugün bitti inşallah gitmiştir bende eğer kese dusmezse ameliyatla alinacagi söylendi bi kaç kişiye böyle uygulama yapılmış acikcasi çok korktum ameliyat olunca normal yolla gebe kalinmama riski oluyormus

Geçmiş olsun.peki dış gebelikte kasık agrısi ve kanaman oldumu olduysa ne zaman oldu? Ilk kan testinde belli olurmu dıs gebelik?

Merhaba öncelikle hepinize sağlıklı hamilelikler diliyorum.
Size bende anlatmak isterim belki fikri olan vardır.20-23 mart ta adet olmam gereken yerde ben kahverengi adet oldum tabi pöturlü parçalar var içinde.5-6gün kadar sürdü.sonrasında ne değil ne değildir diye kadın doğuma gittim 01.04 te yargısal söktürücü verdi ancak ilaç bitti ve ben hala hastalanmadim.fakat hastalık öncesi belirtilerim kasık ağrılarım başladı.prospektusteilac bitince 10 gün sonra adet baslar demiş.gene olması ve ben dun bir koşu eczaneden test alıp yaptım pozitif cıktıgerildim çünkü ilaç kullanıyordum .dr aradım burak ilacı dedi testte yanlışlık olabilir çünkü 15 gün önce zaten test yaptık ve kandaki dogrusunu söyler dedi.tekrar gittim hatta testi gösterdim çift çizgi olmasına rağmen tam kırmızı değil boyle olmaz dedi.sana diana söktürücü başlayalım.ama kan testi başlamadan önce yap dedi tabi olumsuz dedi bence.kan sonucunu2 saat sonra aldım 197 cıktı .nedir simdi bu şimdide pozitif ama dış gebe olaBilirsin dedi.fikri olan varmı ?
Kusurabakmayin telden yazıyorum.yazım hatası ve karışıklık için afola

Kimse yok mu kızlar....

Keşke bilgim olsada yardımcı olabilsem ben size allah yardımciniz olsun allahım kucaginiza cocugunuzu almak nasip etsin..bence doktorunuzla irtibat halinde olin kanda ki test herzaman dogru diyorlar.eczanedeki testler bazen yaniltabiliyormus..

hamile şuphem var.kasıklarımda çok siddetli bir agrım ve 3 gündurde kahverengi gelen kanamam var.internet uzerinden arastırdım biraz dış gebelik belirtisi yazıyor. 25 nisanda birliktelik oldu 30 hafif kahverengi kan geldi ve sonrasında hep kasık agrilarim oldu.simdi de 13,14,15 mayıstada agrim yine var fakat kahverengi kan geliyor.bu dıs gebelik mi? Yardım edin lutfen.

hamile şuphem var.kasıklarımda çok siddetli bir agrım ve 3 gündurde kahverengi gelen kanamam var.internet uzerinden arastırdım biraz dış gebelik belirtisi yazıyor. 25 nisanda birliktelik oldu 30 hafif kahverengi kan geldi ve sonrasında hep kasık agrilarim oldu.simdi de 13,14,15 mayıstada agrim yine var fakat kahverengi kan geliyor.bu dıs gebelik mi? Yardım edin lutfen.

Ben gittim doktora kasık ağrısı bende de olmuştu.Siz doktora gittiniz mi peki ?

mrb benm adetim geçti 4 günü yaptım 33 çıktı sonra adetmin 6 günü geçti tekrar yaptım 42 çıktı doktor haftaya gel dedi ama kimyasal gebelik mi dış gebelik mi anlamadim? bildiginiz varsa cvplarmsiin ilk defa böyle birşey başıma geldi kanama yok

mrb benm adetim geçti 4 günü yaptım 33 çıktı sonra adetmin 6 günü geçti tekrar yaptım 42 çıktı doktor haftaya gel dedi ama kimyasal gebelik mi dış gebelik mi anlamadim? bildiginiz varsa cvplarmsiin ilk defa böyle birşey başıma geldi kanama yok

Valla bir bilgim yok. Ama bende bugun kan testi yaptirdim. Kan testi degerimi 33 cikti?

X