Dış gebelik mi geçiriyorum bilemiyorum birileri bana yardımcı olabilir mi?

Lady22

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2020
5
5
25
Öncelikle herkese merhaba. Geçtiğimiz cumartesi günü evde yapılan testlerden yaptım ve silik çizgi çıktı. Aynı gün içinde tekrar yaptım bu sefer daha belirgin bir çizgi çıktı. Bu arada çok ağrılarım vardı. Hatta onun gecesinde çok ağrılarım olduğu için acile gitmek zorunda kaldım ama birşey yapamadilar. Dış gebelik olabilir dediler. Pazartesi özel hastaneye gittik beta HCG ölçümü yapıldı ve 125 çıktı USG den bakildiginda keseyi göremediğini söyledi ama bunun normal olabileceğini de dile getirdi. İki gün sonra tekrar gel kan testini tekrarlıcaz dedi. Dün gittiğimde beta HCG sonucun 325 çıktı ama USG den bakmadi. Güzel yükseldiğini söyledi bu arada çok ağrım vardı gitmeden önceki gece ağrıdan kivranmistim. Bunu doktora söylediğimde normal dedi bana. Haftaya Perşembe gel bebeği USG den gorucez dedi. Fakat benim çok ağrım var yaklaşık iki gündür boynum ve omuzlarımda ağrımaya basladi. Sol kasığımda çok şiddetli ağrılar olabiliyor. Herkes keseye yerlesiyordur diyor ama ben dış gebelik belirtilerine baktığımda aynılarını yaşıyorum ağrılarım çok fazla. Fakat şuana kadar hiç bir şekilde kanamam falan olmadı sadece kasıklarımda boynumda omzumda belimde ve hatta bazen sol bacak ve kolumda ağrı oluyor lütfen bilen birileri benimle bilgilerini paylaşıp yardımcı olabilir mi ?

Lütfen öncelikle sakin olun . Kendinizi strese sokmayın .biliyorum çok zor fakat kendinize bir meşgale edinin mümkünse bu süreçte internetten daha az araştırma yapın . Ağrılarınızın olması normal . Değerinizde çok güzel yükselmiş . Bebeği hemen göremezsiniz bir kaç gün sabretmeniz gerekiyor. İlk öğrendikten sonra yaklaşık 3 hafta önemli bir süreç . İlk önce keseyi göreceksiniz. Yaklaşık 1-2 hafta sonra bebişi göreceksiniz . Sağlıkla devam eder inşallah gebeliğiniz ve bebişinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız . Heyecanınızı anlıyorum ama strese girip bebişi de strese sokmayın 🥰

Ayrıca eğer illaki internetten araştırma yapacağım diyorsanız youtube da dr. Kağan kocatepenin bu süreçle ilgili çok faydalı videoları var tüm sorularınıza yanıt alabileceğinizi düşünüyorum. Gebelik kesesi betahcg değeriniz 1500-2000 lere çıktığında görünebilir

Ayrıca eğer illaki internetten araştırma yapacağım diyorsanız youtube da dr. Kağan kocatepenin bu süreçle ilgili çok faydalı videoları var tüm sorularınıza yanıt alabileceğinizi düşünüyorum. Gebelik kesesi betahcg değeriniz 1500-2000 lere çıktığında görünebilir
Çok teşekkür ederim, yaklaşık 5 haftalık hamileyim ve ilk hamileligim ve çok korkuyorum birşey olucak diye o yüzden hep stres ve panik halindeyim.

Korkma kanama olmadıkça dış gebelik denmez zaten üstelik ne kadar salak doktorlar var beta 125 de kesemi görülür sizede panik yaptırıyorlar😒 ben 2 kez dış gebelik geçirdim ikisindede kanamdan önce gram sancı olmadı... O 7. Haftadan sonra başlayacak belirtiler kendini kurma rabbim korktuğuna uğratmasın🤲🏽🙏🏽

Korkma kanama olmadıkça dış gebelik denmez zaten üstelik ne kadar salak doktorlar var beta 125 de kesemi görülür sizede panik yaptırıyorlar😒 ben 2 kez dış gebelik geçirdim ikisindede kanamdan önce gram sancı olmadı... O 7. Haftadan sonra başlayacak belirtiler kendini kurma rabbim korktuğuna uğratmasın🤲🏽🙏🏽
Çok teşekkür ederim, bu hafta içinde kontrolüm var bebisi gorucegimizi söyledi doktor umarım herşey yolunda gider. Çok sağol içimi hafiflettin😊

X