Dış gebelik

hanimlar selam.. gecenlerde kanamam oldugu halde hcg arttigini gebeligin normal gittigini yazmistim. Kanamam da bitmisti sali gunu kese gormek icin gidicektim doktora ama malesef dün tekrar kanamam oldu bugun gittigimde hcg 367 iken sadece 395 olmus iki gunde. Vajinal ult bakildi hic bisey gozukmuyo zaten sagliksiz gebelik denildi. Kan uyusmazligida var 2. Gebeligimdi bu ilki sorunsuz gecmisti cok sukur. Sormak istedigim doktor dis gebelikte olabilir deger kendide dusebilir insallah dis degildir cok ugrasiriz dedi.. ama deger cok fazla artmamis pazartesi tekrar gidicem boyle bisey yasayip kendi kendine degeri dusen oldu mu acaba ? Dis gebelikten cok korkuyorum kanamam ve hafif agrim var ama doktor cok asiri olursa acile gel dedi..
5.haftamdaydim normal sartlarda kese zaten gorunmemisti ama degerler guzel artiyodu anormal degildi kanamayla beraber degerde durmus oldugu yerde bi anda cok anormal sekilde artar mi sizce 😕

5.haftamdaydim normal sartlarda kese zaten gorunmemisti ama degerler guzel artiyodu anormal degildi kanamayla beraber degerde durmus oldugu yerde bi anda cok anormal sekilde artar mi sizce 😕
Geçmiş olsun öncelikle ben dis gebelik geçirdiğimde kanamadan sonra betam yükselmişti ama iğne ve kürtaj oldum sağlıksız giden normale dönmüyor malesef Allah hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Geçmiş olsun öncelikle ben dis gebelik geçirdiğimde kanamadan sonra betam yükselmişti ama iğne ve kürtaj oldum sağlıksız giden normale dönmüyor malesef Allah hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin
Amin cok tesekkur ederim.. igne yan etki yapiyo mu peki internette degisik seyler yaziyo da okumadan da olmuyo biraz korktum acikcasi

Amin cok tesekkur ederim.. igne yan etki yapiyo mu peki internette degisik seyler yaziyo da okumadan da olmuyo biraz korktum acikcasi
Hücrenin buyumesini engelleyip vucuttan atılmasını sağlayan bir iğne yani kemoterapi iğnesi ilk yaptıklarında felç olmusum hissi vermişti bana sonrasında bir yan etki yaşamadım doktorum sadece 3 ay korunmami söyledi agir bir ilaç olduğundan hamilelikte ve bebekte sorun olabilecegini söyledi ben 6 ay korundum her ihtimale karşı nasipse bu ay başlıyorum denemeye

Sizin degeriniz dusukmus benim 900den fazlaydı müdahale ettiklerinde iç kanamaya yol açabilen ciddi bir sorun eğer dış gebelikse sen de ihmal etme canım artışına mutlaka bak kan takibi ile

Hücrenin buyumesini engelleyip vucuttan atılmasını sağlayan bir iğne yani kemoterapi iğnesi ilk yaptıklarında felç olmusum hissi vermişti bana sonrasında bir yan etki yaşamadım doktorum sadece 3 ay korunmami söyledi agir bir ilaç olduğundan hamilelikte ve bebekte sorun olabilecegini söyledi ben 6 ay korundum her ihtimale karşı nasipse bu ay başlıyorum denemeye
Cok tesekkurler cevabiniz icin, Allah saglikli hayirli bi evlat nasip etsin insallah

Sizin degeriniz dusukmus benim 900den fazlaydı müdahale ettiklerinde iç kanamaya yol açabilen ciddi bir sorun eğer dış gebelikse sen de ihmal etme canım artışına mutlaka bak kan takibi ile
Ilk basta 7.8 sonra 35 151 367 gayet guzeldi en son ki kanamayla 395 rahim ici gebelikte olabilir dedi dusuk demek istedi sanirim dis gebelikte olabilir pzartesi anlasilir diye umuyorum insallah cok artmadan kendisi duser.. sali gunu kese gorucem diye heyecanlanirken boyle bi durum yasamak zormus Allah herkese saglikli guzel hamilelik evlat nasip etsin 🤲🏻

Ilk basta 7.8 sonra 35 151 367 gayet guzeldi en son ki kanamayla 395 rahim ici gebelikte olabilir dedi dusuk demek istedi sanirim dis gebelikte olabilir pzartesi anlasilir diye umuyorum insallah cok artmadan kendisi duser.. sali gunu kese gorucem diye heyecanlanirken boyle bi durum yasamak zormus Allah herkese saglikli guzel hamilelik evlat nasip etsin 🤲🏻
Çok güzel artmış senin aslında benim 111 178 252 500 kusur 700 kusur sonra 600 oldu ben denkendiliginden düşüyor sandım kanamam başladı sonra 970lere fırladı kabullenmek zor oluyor hala devam etseydi şöyle olurdu boyle olurdu diyorum

Çok güzel artmış senin aslında benim 111 178 252 500 kusur 700 kusur sonra 600 oldu ben denkendiliginden düşüyor sandım kanamam başladı sonra 970lere fırladı kabullenmek zor oluyor hala devam etseydi şöyle olurdu boyle olurdu diyorum
Evet cok zor gercekten keseyi bile gormeden aslinda yok diyo doktorlar ama var yani hissediyosun hayaller dogcagi gün vs.. sonra birden bisey oluyo 😞 hayirlisi elimizden bisey gelmiyo keske gelse. Benim en bastan kanamam oldu bide adet oldum sandim kimyasal diye dusundum sonra artinca doktorda saglikli gibi deyince bi ümit bekliyo insan

evet evet vişne çürüğü tam olarak.. 🥺 Peki kanama yoğunluğu adet kanamasından farklı mı oluyor?
Merhaba ben de dış gebelik geçirdim 5 ay önce. Kanama koyu renkte ve 10 gün kdr sürdü. Arada pıhtı gibi geliyordu. Adetten çok farklıydı benim yaşadığım. Adet kırmızı iken bu kanama kahveye

Merhaba ben de dış gebelik geçirdim 5 ay önce. Kanama koyu renkte ve 10 gün kdr sürdü. Arada pıhtı gibi geliyordu. Adetten çok farklıydı benim yaşadığım. Adet kırmızı iken bu kanama kahveye
Kahveye yakın ve yoğun bir şekilde oldu. İki güne bir hcg takip ile anlaşıldı ve sonlandı

Bugun bende hcg baktirdim ilk basta 7.8 35 151 367 normal gebelik gibi surdu kanamam oldu 395 cikti o gun hcg gerektigi kadar artmamisti dis gebelikte rahim ici dusukte olabilir dedi doktor.. bu sabah tekrar gittim 144 e dusmus deger cuma bidaha kan vericem umarim iyice dusmus olur kanama devam ediyo bazen normal bazen koyu renk pihtilar geliyo. Boyle guzel bi dusus olup sonradan yukselen oldu mu dis gebelikten korkuyorum acikcasi ama doktor suan normal dusuk yapiyosun gibi dedi tekrar yukselme ihtimali var midir 😔 cuma ya daha cok var ve bu surecte yukselip zarar vermesinden korkuyorum.. yarin kese gormek icin gidicektim simdi deger dussun diye bekliyorum Allah hayirlisini versin herkese 🤲🏻

Benim de bu kimyasal gebelikle ilgili bir sorum var. 11 ağustosta regli olmam gerekiyorken olmadım ve testte pozitif çıktı. Pazartesi günü kan verdim ama değer gelmeden çarşamba günü lekelenmem oldı taze kan kırmızısı.aynı gün kan verdim ve pazartesi 39 olan değer( ki 5 hafta için çok az) çarşamba 27 ye düşmüş. Kimyasal gebelik dendi ama benim sorum şu. Kanama diyemeceğim bişey oldu aslında. Çarşamba ve perşembe sadece idrardan sonra tuvalet kagıdına gelen kırmızı ve pembe renkte taze kan oldu. Cuma cts daha az miktarda yine sadece tuvalet kağıdına gelen açık kahve oldu. Ve bugün hiçbirley yok. Sorum şu kanama dedikleri bukadarmı regli gibi olmam gerekmiyormu. Bu kadar az lekelenmeyle dış gebelik olabilrmi. Bu kadar düşük hcg ile dış gebelik olan oldumu.

Aynısını bende yaşıyorum canım. Benim de 1 hafta adetim geçti ama kanamam başladı 4 gün boyunca yogun bir şekilde pembe bir kan geldi adet olur gibi aynı zamanda betam yükseliyodu 2 tane doktora gittim bir tane doltor 9 ay yogun bir kanama yaşayan var takılma dedi diğer doktor yoğun gelen kanaman var dedi sağlıklı bir gebelik değil dedi dış gebelikten süphelendi kanamam 4 gün sürdü leke şeke gelip bitti bu sırada aprogestan ve betama bakılmaya devam ediyo betamda artış var progestanımda adetli iken 2.6 idi2 gün sonra 10 oldu bugünde 8 oldu betam da pazartesi %60 arttı 52 idi bugünde %35artmış 67 olmuş dış gebeliği düşünen doktorum yarın çagırdı gel iğneyle düşürelim dedi Öbür doktorum da 1 eylüle kadar bekle dedi bende bekliyorum şuan için ama kafam allak bullak şuan.

Herkese selam. Öncelikle 4 yaşında bi oğlum var ve gebelik süreci sorunsuz geçti. 7.temmuzda son adetimi oldum. 2 ağustosta evde test yaptım pozitif çıktı. Ertesi gün hcg yaptırdım 7.8 çıktı doktor kesin bişey diyemem 2 gün sonra tekrar test yap dedi daha adetimde geçmemişti zaten. Ertesi sabah 4. Ağustosta adet oldum ama çok yoğun. Tekrar test yaptık hcg 35 çıktı bu defa.. doktor hamilelik var dedi progestan verdi günde 3 kere. Pzartesi tekrar gidicem teste. Böyle bişey yaşayan var mı acaba bu arada adet devam ve kasık ağrım var 😕 hem hamileyim hem adetli hiç duymadım daha önce kimyasal ya da dış gebelik olabilir mi acaba ? Kese de henuz kucuk gorunmedigi icin onu da bilemiyorum
Bildiğim kadarı ile normal bir hamilelik de adet görülmüyor. Dış gebelik olabilir mi? Allah sağlıkla 2. Yi de kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Ben de dış gebelik yaşıyorum. Değerlerim beklenen adetten üç gün sonra 20, ikişer gün arayla 58, 150, 350, 758 devam etti ve sonra olması gerekenden az artarak 1100, ve 1200 şeklinde devam etti. Progesteronum da düşüyordu. Doktorum sağ yumurtalıkta bir odak gördü ve rahmimde yalancı kese. Hayallerim yıkıldı tani çünkü yıllardır bu çocuğu bekliyorduk. Üç doktora daha danıştım. Çünkü hem riskliydi hem yanlış karar almaktan korktum. Biri bekle diğer ikisi iğneyi ol dedi ben de oldum. Ne kanamam var ne de ağrım. İğnenin de yan etkisini yaşamadım. Bakalım umarım değerler düşer ve ameliyata gerek kalmaz. Herkesin Allah yardımcısı olsun :KK43:

X