Dış gebelik

liya1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2021
14
1
29
Herkese selam. Öncelikle 4 yaşında bi oğlum var ve gebelik süreci sorunsuz geçti. 7.temmuzda son adetimi oldum. 2 ağustosta evde test yaptım pozitif çıktı. Ertesi gün hcg yaptırdım 7.8 çıktı doktor kesin bişey diyemem 2 gün sonra tekrar test yap dedi daha adetimde geçmemişti zaten. Ertesi sabah 4. Ağustosta adet oldum ama çok yoğun. Tekrar test yaptık hcg 35 çıktı bu defa.. doktor hamilelik var dedi progestan verdi günde 3 kere. Pzartesi tekrar gidicem teste. Böyle bişey yaşayan var mı acaba bu arada adet devam ve kasık ağrım var 😕 hem hamileyim hem adetli hiç duymadım daha önce kimyasal ya da dış gebelik olabilir mi acaba ? Kese de henuz kucuk gorunmedigi icin onu da bilemiyorum

Herkese selam. Öncelikle 4 yaşında bi oğlum var ve gebelik süreci sorunsuz geçti. 7.temmuzda son adetimi oldum. 2 ağustosta evde test yaptım pozitif çıktı. Ertesi gün hcg yaptırdım 7.8 çıktı doktor kesin bişey diyemem 2 gün sonra tekrar test yap dedi daha adetimde geçmemişti zaten. Ertesi sabah 4. Ağustosta adet oldum ama çok yoğun. Tekrar test yaptık hcg 35 çıktı bu defa.. doktor hamilelik var dedi progestan verdi günde 3 kere. Pzartesi tekrar gidicem teste. Böyle bişey yaşayan var mı acaba bu arada adet devam ve kasık ağrım var 😕 hem hamileyim hem adetli hiç duymadım daha önce kimyasal ya da dış gebelik olabilir mi acaba ? Kese de henuz kucuk gorunmedigi icin onu da bilemiyorum
2 günde bir hcg yaptırmalısın canım hayırlısı olsun inşallah

merhaba kızlar, benzer şeyler yaşadığımızı düşünüyorum. Benim de adetim 14 gün gecikmişti. Gecikmenin 13. Günü yani dün test yaptım ve sonuç görseldeki gibiydi. Bu sabah da test yaptım ve yine aynı şekilde silik çıktı fakat bu akşam adet oldum… Sizce hamilelik olabilir mi? Bu durumu yaşayan var mı?

Eklentiler

• 3F1DD43E-A7C0-44F4-89DD-F53C69D1B3EF.jpeg
    3F1DD43E-A7C0-44F4-89DD-F53C69D1B3EF.jpeg
    158,5 KB · Görüntüleme: 253
Kanda hcg baktirmalisin en kesin sonucu o verir.. bende suan o durumdayim adetim gecmeden kanamam oldu ve pozitif cikti suan da 5. Gunu hatt 6. Sabah kan vericem bakalim hcg de artis var mi. Testte silik cizgiyi görüyosan bi doktora görünmelisin bence

Kanda hcg baktirmalisin en kesin sonucu o verir.. bende suan o durumdayim adetim gecmeden kanamam oldu ve pozitif cikti suan da 5. Gunu hatt 6. Sabah kan vericem bakalim hcg de artis var mi. Testte silik cizgiyi görüyosan bi doktora görünmelisin bence
Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim öncelikle 😊 Bende yarın kan vereyim o zaman… Sonucunu merakla bekliyorum, inşallah güzel haberler ile dönüş yaparız 🙏🏼🌸😇

151 cikti hcg sonucum 6 gun kanamam oldu adet zamani ayni adet kanamasi gibi gebelik devam şaşkınım bende

151 cikti hcg sonucum 6 gun kanamam oldu adet zamani ayni adet kanamasi gibi gebelik devam şaşkınım bende
Aaa. İnşallah sorunsuz devam eder sürecin de sağlıkla kucağına alırsın 🙏🏼🌸 Ben de gidecektim bugün ama fırsatım olmadı. Bir yandan da korkuyorum sanırım olumsuz bir şeyle karşılaşmaktan 😞🤦🏻‍♀️ Gözün Aydın diyelim 😊 çok sevindim adına 😊

Aaa. İnşallah sorunsuz devam eder sürecin de sağlıkla kucağına alırsın 🙏🏼🌸 Ben de gidecektim bugün ama fırsatım olmadı. Bir yandan da korkuyorum sanırım olumsuz bir şeyle karşılaşmaktan 😞🤦🏻‍♀️ Gözün Aydın diyelim 😊 çok sevindim adına 😊
Çok teşekkür ederim, isteyen herkesin sağlıkla doldursun kucağını Allah ☺️ Korkma olmadıysa da ümit kesilmez ne zaman hayırlıysa o zaman hiç anlamadan oluverir 🤲🏻

Merhabalar
Benim son adet tarihim 02.07.2021 ve adetim 7 gün geçti idrar testi yaptım 5 dakika içinde kırmızı çizgi belirgin oldu. Bugün doktora gittim kan testin de 55.1 çıktı tekrardan değer yükseldimi diye kan testi vereceğim. Sizce geç döllenme mi olmuştur? Sancım var doktoruma sordum normaldir dedi. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

hanimlar selam.. gecenlerde kanamam oldugu halde hcg arttigini gebeligin normal gittigini yazmistim. Kanamam da bitmisti sali gunu kese gormek icin gidicektim doktora ama malesef dün tekrar kanamam oldu bugun gittigimde hcg 367 iken sadece 395 olmus iki gunde. Vajinal ult bakildi hic bisey gozukmuyo zaten sagliksiz gebelik denildi. Kan uyusmazligida var 2. Gebeligimdi bu ilki sorunsuz gecmisti cok sukur. Sormak istedigim doktor dis gebelikte olabilir deger kendide dusebilir insallah dis degildir cok ugrasiriz dedi.. ama deger cok fazla artmamis pazartesi tekrar gidicem boyle bisey yasayip kendi kendine degeri dusen oldu mu acaba ? Dis gebelikten cok korkuyorum kanamam ve hafif agrim var ama doktor cok asiri olursa acile gel dedi..

X