DIŞ GEBELIKLE ILGILI BILGISI OLANLAR ACIL YARDIMCI OLUR MUSUNUZ KARAR VERMEM GEREKIYOR HEMEN

Jayus

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
191
53
Beta hcg değerlerim 2 gün arayla
71
165
122
158
Bugun doktora gittiğimde karından ultrasonla bakip rahim kalınlaşmış kürtajla kazımamız gerekiyor dedi apartopar aşağı indirdi beni. Ben kabul etmedim çıktım . Kese görülmedi zaten. Iğne ya da ilaçla düşüremez miyiz dedigimde. Bunlar kemoterapi ilacı birine vurduk kadının saçı 8 ay da cıktı en sağlıklısı kürtaj dedi. Dün gece kahverengi lekelenmem oldu bugun sökülür gibi oldu baya koyu renkti şimdi durdu

Şimdi farklı bi doktora geldim sıramı bekliyorum.

BETA HCG DEGERIM 158 YANI DÜŞÜK OLDUĞU ICIN ILACLA YA DA KENDILIGINDEN DUSMEZ MI?

Ilaçla düşürüldüğünü okudum ben de ama isim aklıma gelmiyor etiketleyemiyorum şu an ☹ Ne dedi başka doktor?

Ilaçla düşürüldüğünü okudum ben de ama isim aklıma gelmiyor etiketleyemiyorum şu an ☹ Ne dedi başka doktor?
Bu değer için kürtajı düşünmek söz konusu bile degil dedi. Beta hcg takibi yapıcaz kimyasal ya da dış gebelik diye net birsey söylenmez şimdi erken dedi. Ve doktorda dış gebelikte önce ilaç kullanırız kürtaj çok sonra düşünülecek birşey dedi . Içim ferahladı iyi ki ilk gittiğim yerde kürtaj olmamışım

Bu değer için kürtajı düşünmek söz konusu bile degil dedi. Beta hcg takibi yapıcaz kimyasal ya da dış gebelik diye net birsey söylenmez şimdi erken dedi. Ve doktorda dış gebelikte önce ilaç kullanırız kürtaj çok sonra düşünülecek birşey dedi . Içim ferahladı iyi ki ilk gittiğim yerde kürtaj olmamışım
Ay canım iyi ki olmamışsın ben burda çok okuyorum yaşamadım ama ben de kimyasala benzettim gibi. Dış gebelikte ani sıçrama ve yüksek değerler olmasına rağmen kese görünmüyor diye biliyorum. Son regl tarihin ne zaman. Bayağı da beta takibi yapılmış aslında. 🤔

Ay canım iyi ki olmamışsın ben burda çok okuyorum yaşamadım ama ben de kimyasala benzettim gibi. Dış gebelikte ani sıçrama ve yüksek değerler olmasına rağmen kese görünmüyor diye biliyorum. Son regl tarihin ne zaman. Bayağı da beta takibi yapılmış aslında. 🤔
Bu son gittiğim doktor farklı yer ve saatlerde kan verdiğim için doğru bulmadı. Hep aynı saatte vermek gerekiyormus canım seninde aklında olsun.Çarşamba gün aynı yerde kan ver gel dedi. Ben 5 nisanda regl oldum 4 gun sürdü. 12 nisanda da beta 71,95 çıktı biraz garip başladı zaten benim hamilelik

Bu son gittiğim doktor farklı yer ve saatlerde kan verdiğim için doğru bulmadı. Hep aynı saatte vermek gerekiyormus canım seninde aklında olsun.Çarşamba gün aynı yerde kan ver gel dedi. Ben 5 nisanda regl oldum 4 gun sürdü. 12 nisanda da beta 71,95 çıktı biraz garip başladı zaten benim hamilelik
Inşallah hayırlı sonuclar alırsın aklımdasın. Yazarım sana inşallah nasıl oldun diye. 🤗

Dış gebelikmiş canim 2 gun önce metotreksat igne vuruldum . Inşallah değerim düşer başka birseye gerek kalmaz 🙏 Sağol düşündüğün için 🌸
Allah yardımcın olsun. Inşallah sağlıkla atlatırsın.

Degerler kimyasal gebeligi belki gosterir dis gebelik icin cok erken deglmi normal bir gebeliginiz bile olsaydi keseniz gorunmezdi ki benim 2300 de iken kesem yoktu

Degerler kimyasal gebeligi belki gosterir dis gebelik icin cok erken deglmi normal bir gebeliginiz bile olsaydi keseniz gorunmezdi ki benim 2300 de iken kesem yoktu
En son 158 olan değerim 173 e çıktı sonra 171 e düştü. Doktor %94 dış gebelik ama kimyasal da olabilir sonuç olarak sağlıksız dedi. Tek dozla düşer şuan değer dedi.Bende değerim artarsa daha büyük problemler çıkabilir diye iğneyi oldum birde gebelige bağlı küçük bir kist oluşmuş çok ağrı yapıyordu şuan iyiyim. Siz kaç doz igne oldunuz

X