Dış gebelikle imtihanim

11 Mart 2013
9.602
12.964
Kizlar 2013 senesinden beri mirena hormonlu spiral kullaniyordum.2.cocuktan sonra asiri kanama ile tedavi amacli takilmisti benim istegimle degil rahim duvari kalinligi teshisi koyulmustu.Mirena varken adet gormezsiniz bilen bilir ayda bir 1 gun belki lekelenme olur.Bu sekil tedaviyle duzelttiler.3 haftadi belim agriyordu.gecen pazar kanamam geldi ama adet gibi degildi dogum sonrasi gelen pembemsi bir kanama var onun gibi dedim heralde belimden yordum kendimi.Yanlis alarm hemen dr gitmem gerekiyormus.2 gun once geceden usumeye basladim sabah gayet normal cocuklara kahvalti yaptirdim ama o kahvalti masasindan siddetli bir karin agrisiyla adet sancisi ×100 gibi dusunun kalktim.sabah 9 agri kesici icmedim 1. Dogru yaprigim seymis agriyi perdelersem ne oldugunu bulmalari zor olacakti.saat 2 3 kadar oyalandim evde belki gecer diye bu arada 3 4 damla daha kan geldi benden ve saat 4 bucuk gibi acil servisteydim.dr anlattim catala aldilar bende diyorum icimden ultrasonla baksalar bir igne vursalar gitsem.Allahim dr bakti biseyler yapiyor hemsireyi cagirdi faha cataldayim kanini alin hemen dedi.Farkli doktora haber verdi gelip bakin gormeni istiyorum diye bende tepki yok kal geldi tabii.kadincagiz bakar bakar tamam hemen sedyeye alalim hastayi dedi hocam ne oluyor ben anlayamadim hala dedim.Ameliyata aliyoruz sizi dediler nasil dedim acikcasi gebelik gecirmissiniz bebek rahim yerine tupe yerlesmis tupu catlatmis ic kanama baslamis coktan ve vucudunuza suan kan doluyor yaninizda kim varsa cagirir misiniz dedi yok kimse dedim.Allahim anlataman size korku aci karisik duygumu.zemin kat esime ulasamiyorum telf cekmiyor.Hastane telefonunu istedim oradan ariyorum 4 5 arama esim mesgul :KK43: sonra acti sukur dedim gel beni ameliyata aliyolar nasil ya dedi ben kapadim.sonra servise cikardilar damar yollari acildi sonda ameliyat onlugu Allahim film seridi gibi ben hala tepkisizim.sonra ameliyathaneye inerken esim ve arkadaslar yetistiler orada gordum onlari yatirdilar masaya hazirliyorlar sorular vs hocam nasil hazirliyoruz acik mi kapali mi dediler acik deyince ben hocam nasil acik dedim basima geldi dr acik yani sezeryan dikislerinden acacagim buyuk ihtimal tupunun tekini alacagim dediki ben narkoz alirken hep komik seyler soylerim.Hemsire "baslayalim mi hocam" der Hep narkoz gelirken benim dedigim "ama ben bunu hic sevmiyorum "dedim hemsire "efendim" dedi :) "bunu ben sevmiyorum" dedim ucus basladi.Ben dualar okudum kotu bir zaman gecirmistim ve hafta boyunca kendim icin olmem icin dua etmistim.Dedim Allahim tamam bu bir isaret tek dusundugum keske cocuklarimi bir kere daha koklasaydim.hala dusundukce agliyorum.Ama 2 saat sonra ciktim o ameliyattan anlatilamaz bir agriyla gozum kapali ama nefes dahi alamiyorum.nabiz 60 tansiuon yerlerde ve beni isitamiyorlar.Sonra toparladim esime verilen ameliyat sonrasi bilgi kanama yayilmis mideye kadar temizledik tupun tekini aldik.ilk 6 7 saat ben oldum anlatamam 14 15 saat gecmesine ragmen kaldiramadilar ama sonra sonra az az kalktim ama saniyelik 1 gun gecti sonda cekilmesi gerceklesti sonrasinda diren cekildi ki dr karavicdanli adini taktim.Tek dedigim Allah rizasi icin lutfen ama lutfen yavas olun.Kadin dinlemedi bile haldir huldur cekti yarayi kapadi o cekilince yurumem rahatladi o gecede hastanede gecti.beslenmeye basladim serumlar kesildi artik.3 gun ogleden sonra eve ciktim dr bilgilendirmesi 1 hafta sonra kontrol 3 hafta sonra pataloji gelir 1 ay kuvet havuz deniz cinsel iliski yok ayakta dua alinicak 5 ay gebelikten korunulucak.acik ameliyattan sonra alttan mirena cikarilmis ve rahinde kazinmis temizlenmis.O yuzden enfeksiyona acik suan .4. Gunumdeyim hala yatiyorum ama evde olmak bile iyi geliyor insana Evlatlarimi koklayarak kalkma en buyuk mucize.Allahim kimseye yasatmasin

Son düzenleme:
Çokgeçmiş arkadaşım, Rabbim tez vakitte şifanı versin inşallah arkadaşım.
Rabbim size bir ders vermiş, umarım bir daha böyle kötü şeyler yasamazsınız.
Sevdiklerinize ve sevenlerinizr bağışlasın inşallah Allah.

X