Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Çok zor olmaz mı böyle her şey aynı anda :KK61: Bugün operasyon günüymüş nasıl geçti nasıl hissediyorsunuz şimdi?
Merhaba, operasyon bir buçuk saat kadar sürdü. Yatana kadar dönüşümlü olarak yüzüme buz uygulaması yaptım, ödem oluşturmaması için kalçadan iğne vurdular. Anestezinin etkisi geceye kadar sürdü. Ağzımı hiç hissetmediğim için yol boyu üstüm başım kan oldu ve engelleyemedi kanamayı. O kadar tedbire rağmen yüzüm davul gibi şişti ama antibiyotik ve ağrı kesici tedavim sürüyor dünden beri. Bir de dün tükürmem yasaktı, zaten istesem de yapamıyordum. İlk antibiyotiği içerken ağzımı hissetmediğim için suyu ağzıma götüremedim rezil bir haldi :)
Ağrı fazla hissetmiyorum şu an. Dokunmadığım sürece ağrı yok.
Doktorum alt çene için geçici diş yapacak ama önce dikişlerin alınması lazım. Onun için de önümüzdeki Cuma gününe randevu verdi.
Evet zorlu oldu ama operasyonel kısım bitti.
Hem çekim hem implantın aynı anda olması bence iyi oldu çünkü diğer türlü iki kez eziyet olacaktı ve ben iğneden çok korkuyorum. Dün ağzımın içine sayısız iğneler vurdular, ruhumu teslim ediyordum. Ama sonra hiçbir şey hissetmedim.
İnşallah inci gibi dişlerim olacak Mart'ın ilk haftasında.
O zamana kadar altta geçici diş kaplaması, üstte zaten kendi dişlerim sağlam duruyor.
Teşekkür ederim ilginize, şu moral bozukluğunda hatırlanmak yüzümü güldürdü.
Sizi de güldüren sebepleriniz olsun.🥰

Edit: Beslenme konusunda da sadece çorba içebildim dün. Bu sabah da haşlanmış yumurta yiyebildim zor bela. Akşam da patates yemeğini püre yaptım.
Soğuk ve sıcak yasak, peynir, yoğurt ve süt/süt ürünleri yasak bir hafta.
Sonra inşallah daha insani şekilde besleneceğim.

Merhaba, operasyon bir buçuk saat kadar sürdü. Yatana kadar dönüşümlü olarak yüzüme buz uygulaması yaptım, ödem oluşturmaması için kalçadan iğne vurdular. Anestezinin etkisi geceye kadar sürdü. Ağzımı hiç hissetmediğim için yol boyu üstüm başım kan oldu ve engelleyemedi kanamayı. O kadar tedbire rağmen yüzüm davul gibi şişti ama antibiyotik ve ağrı kesici tedavim sürüyor dünden beri. Bir de dün tükürmem yasaktı, zaten istesem de yapamıyordum. İlk antibiyotiği içerken ağzımı hissetmediğim için suyu ağzıma götüremedim rezil bir haldi :)
Ağrı fazla hissetmiyorum şu an. Dokunmadığım sürece ağrı yok.
Doktorum alt çene için geçici diş yapacak ama önce dikişlerin alınması lazım. Onun için de önümüzdeki Cuma gününe randevu verdi.
Evet zorlu oldu ama operasyonel kısım bitti.
Hem çekim hem implantın aynı anda olması bence iyi oldu çünkü diğer türlü iki kez eziyet olacaktı ve ben iğneden çok korkuyorum. Dün ağzımın içine sayısız iğneler vurdular, ruhumu teslim ediyordum. Ama sonra hiçbir şey hissetmedim.
İnşallah inci gibi dişlerim olacak Mart'ın ilk haftasında.
O zamana kadar altta geçici diş kaplaması, üstte zaten kendi dişlerim sağlam duruyor.
Teşekkür ederim ilginize, şu moral bozukluğunda hatırlanmak yüzümü güldürdü.
Sizi de güldüren sebepleriniz olsun.🥰

Edit: Beslenme konusunda da sadece çorba içebildim dün. Bu sabah da haşlanmış yumurta yiyebildim zor bela. Akşam da patates yemeğini püre yaptım.
Soğuk ve sıcak yasak, peynir, yoğurt ve süt/süt ürünleri yasak bir hafta.
Sonra inşallah daha insani şekilde besleneceğim.
Çok geçmiş olsunn :KK68: Aslında haklısınız hepsinin aynı anda olması bir taraftan da iyi olmuş. Kesin söylemişlerdir ama ben de söyleyeyim içecek içerken pipet kullanmayın sakın. Ağızda vakumlama yaptığı için önermiyorlar iyileşene kadar.

Ay hadi Mart çabuk gelsin de inci dişlerinize kavuşun hemenn :KK68: :KK68:

Çok geçmiş olsunn :KK68: Aslında haklısınız hepsinin aynı anda olması bir taraftan da iyi olmuş. Kesin söylemişlerdir ama ben de söyleyeyim içecek içerken pipet kullanmayın sakın. Ağızda vakumlama yaptığı için önermiyorlar iyileşene kadar.

Ay hadi Mart çabuk gelsin de inci dişlerinize kavuşun hemenn :KK68: :KK68:
Ay hadi inşallah hemen gelsin Mart 🥰
Pipet evet kullanmayı ben de tercih etmedim, gerek de kalmadı. Önemli olan dündü ve onu atlattım çok şükür.
Bir de şimdi hem dikişler, hem şişlikler hem de alt dişlerim olmadığı için bazı harfleri söyleyemiyorum. R, s, ş gibi ve çizgi film dublajı gibi konuşuyorum. Sinirim bozuluyor bazen de gülüyorum.
Ha bi de, ağzım yırtıldı derler ya, aynen ağzım yırtıldı.
Bir buçuk saat boyunca iki hekim birden ağzını kocaman aç diye diye ağzımı yırttılar, yanları yara olmuş. Kuş kadar ağzım var n'apayım😃
Ona da yara merhemi sürcem artık.
Tekrar tekrar çok teşekkür ederim 🥰🍀💙

Öncelikle çok geçmiş olsun. Şişlikleriniz indimi acaba. Birde nerede yaptırdınız ve toplam ne kadar ücret ödeyeceksiniz acaba?

canım devamlı gittigin bir dr var mı izmirde, ona danışabilirsin, eger yoksa ben benim dr uma sorayım ,genelde böyle bir operasyonu çene cerrahları yapıyor ,normal diş dr yapmıyor.Diş kemiginin kaliteside çok önemli bu operasyon için , bir sürü testten sonra yapılıyor ve yapıldıktan sonra 3 ila 6 ay arasında iyleşme gösteriyor.her şeye ragmen güzel bir buluş bende yaptırmak isteyenlerdenim:içelim:

bu işlem izmirde yapılıyormu bunu yapan merkezlerin adresleriveya telefonlarını bilen varmı içinizde varsa lütfen yardımcı olsun
Evet benim şuan 9 implant var devamlı gittiğim yer şuan bekleme suresindeyim daha sonra zirkonyum kaplama geçilecek çok memnunum 11 tane dişim çekildi 9 tane dübel takildi

X