Diş Telinin Çene yapısına etkisi - diş teli ücretleri

😂😂benim tedavi olduğum kişi ortodontist Okul 1.si...dişlerim mahvolunca kusura bakma milyonda bir olur o da seni buldu,çok dikkat çekicisin nazarda olabilir dedi kadın😂😂😂dedim bunları savunmana yazarsın şikayet edicem,aman şikayet etme diye kıvrandı..
Gerçekten geçmiş olsun.. bir kişiden daha duymuştum, fakültede yaptıran birkaç kişide daha sıkıntı olmuş apereyleri ters yöne takmışlar falan... Sizinkinde de bariz bir hekim hatası var sanırım böyle bir açıklama olamaz yani nazar nedir ya...

Gerçekten geçmiş olsun.. bir kişiden daha duymuştum, fakültede yaptıran birkaç kişide daha sıkıntı olmuş apereyleri ters yöne takmışlar falan... Sizinkinde de bariz bir hekim hatası var sanırım böyle bir açıklama olamaz yani nazar nedir ya...
Teşekkürler...benimki özel klinikti,kadın 6 klinikte birden çalışıyormuş,yani kayıtdışı..tabi ben tedaviye başlarken bilmiyordum tek klinikte çalışması gerektiğini..bizim eve yakın yeni bir yer açılınca acemilik işte araştırmadan koştum,tedaviye başladım..ben diş hekimleri odasına şikayet edince klinikler birer birer kapatıldı,duyduğuma göre birsüre meslekten men edilmiş...para teklif etmişti kabul etmemiştim..ortodontist olması yetmiyor işte..Meslek ahlakı lazım!!!!

Köpek dişlerim inanılmaz geride ve yamuktu . Bir buçuk sene diş teli tedavisi gördüm ve çekim yapılmadı. Şuan her güldüğümde diş telini hayatta kendime yaptığım en büyük iyilik olarak görüyorum ☺️ lütfen ertelemeyin ve korkmayın inanın ağrım bile olmadı ama ağrısı olanlar da var kişiye bağlı bu .

Tek doktora bağlı kalmayın bir çok doktora gidip görüşlerini alın çene yapısı için de dışardan belirgin bir değişiklik gösterdiğini söyleyemem bende olmadı

bende bu konuda çok araştırma yaptım bir çok klinikten fiyat aldım. Şurada diş teli fiyatları bana uygun geldi muayenede 4000 TL dediler alt üst biraz fazla yamukluk var bende ama 1,5 senede düzeleceğini söyledi ortodontistim. Paranız varsa invisalign daha mantıklı bence diş teli beni rahatsız ediyor alışamadım ben hala.

Arkadaşımın ön dişleri üst üste. Çok değişik bir yöntemle dümdüz yaptılar. Tel takılmadı. Şu dönem zaten dişçiye gitme. Eğer tel diye kafana koyarsan yalnız üste takabilecek ortodontistler var. İyice araştırırsın. Ama o acıyı düşündükçe daha bi soğuyor insan
merhaba bende aynı durumdan muzdaribim hangi yöntemle yapıldı acaba bilgi verir misiniz?

Ben ergenliğimde diş teli taktım ve doktorum başarılı değilmiş tecrübelendikten sonra farkettim.
Tedavi sonrası damaklık yada arkaya koruyucu tel takılırmış.Ben damaklık kullandım yani bunu tavsiye etti.2-3 sene kullandım ama hijyenik değil.Daha sonra çıkardım tabi geceleri kullanıyordum zaten ve çıkarmamla üst ve alt dişlerim yamuldu.Bütün tedavi boşa gitti resmen.
Tekrar damaklıkla az biraz üst dişlerim düzeldi altlar yamuk.Bu hem yanlış tedavi hemde yaş ilerledikçe insanın yüz hattı gelişmeye devam ettiği için çene düzelse bile kayıyor bence...

X