Diş teli sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
Diş teli taktırdığım doktordan hiç memnun değilim. Özelde taktırdım. Alt dişlerimde diş etlerim kıpkırmızı olmasına, diş taşlarım olmasına rağmen diş etlerimin küçük küçük kalkmasına rağmen o alt dişini git temizler demeden tel taktı ve günden güne diş etlerim daha da sişmeeye başladı. 8 ay önce üst 4 ay önce alt dişime tel taktırdım diş etlerim onun yanına giderken de aynıydı tel taktı bir şey de demedi ben farkeder sorun varsa söyler diye düşündüm mutlaka görmüştür diş etlerimi ben bile normal fircaladigimda farkediyordum. Sonraki ay gittim söyledim böyle böyle dedim diş etlerim bu durumda bir şey olmaz dedi dişlerimi kaybetmekten korkuyorum damaklarım kötü , tek dediği bir şey olmaz sorun olmaz. Dişlerimde çok bariz çekilme vardı. İçime sinmedi başka bir doktora gittim dişçi yüzünden de bir ay ravdevumu geciktirdim çünkü her ay gidiyorum biliyorum o ayda gittiğimde bir şey olmaz diyecek diş tellerini sıkacak yollaacaktı beni.Ve sanki teller sıkıldıkça daha kötü oluyordu etlerim. Randevu alıp gittiğim hastane devlete bağlı ama sadece diş hastanesi. Kadin gördü çok büyük tepki verdi ,acilen temizlet ne yap ne et temizlettir dedi. Randevu zamanım geldi tekrar dişçiye telciye geldim. Söyledim durumu anlattım doktorun dediğini korktu ama belli etmedi. Bana iyi fırçalamam gerektiğini, temizlik yapmayınca daha kolay birikmesi diş taşı olacağını söyledi ama çok iyi hatırlıyorum ki onun yanına gittiğimde de dişlerimin suanki durumundan pek farkı yoktu. En basiti diş etlerimin kalktığından bile sorun olduğunu anlayabilirdi ama bir şey olmaz deyip geçiştirdi. Bir ara da randevum olduğu halde 20 dakikaya yakın başka bir hastayla konuştu sonra gelip tam 10 dakika da hızlı hızlı dişlerimi sıkmaya başladı ve beni sepetledi. Eve geldim bulgur pilavı yiyordum tavuklu ama tavuklar tiftik halindeydi incecikti yani tavuğun ince kısmı tele takıldı çıkartırken tel gevşedi yerinden. Aceleye getirdiği için olduğunu düşünüyorum çünkü şuanda yemek yiyorum ama o durumu yaşamadım hiç ayrıca bulgur pilavı incecik tavuk kalıntısı kalın dahi değil tiftiklenmiş. Bundan sonra geçen randevuya gittiğimde neredeyse 2 3 ay randevuya gitmediğim için( birinde o askerliğe gitti diğerinde ben doktora gittim dişimi sormak için) arka disimdeki tel kısmı küçük bir kısım sadece bir dişin önünü kaplayan kısım, aşağıya inmişti o randevuya gittiğimde onu kaldirmamiştı yerine takmamısti o gün eve geldim baktım hâlâ aşağıda duruyor. Aradım söyledim ,gel dediler gittim. Tam hallettik dedim eve geldim baktım bu sefer de yerine getirmiş güya ama , gevşek duruyor..Tüm dişlerimdekiler sıkı, orası gevşek .Diğer taraflarla elimle bastırıyorum zerre sallanmiyior ,o kısmı, gevşek kısmı bastırınca sallaniyordu. O da zaten kırıldı ve yuttum yanlışlıkla. Şuan zerre ilerleme kaydedemiyorum ilk aylar güzel gitti şu alt dişime teli taktıktan sonra kaç kere sorun yaşadım bende sorun varsa bana da söyleyin ne yapmam lazım bu adam niye böyle yapıyor ağzımı açıp tek kelime edemiyorum kendimde suç görüyorum o doktor diyorum neden görüp yapmasın diyorum ne yapacağım bilmiyorum ama hâlâ aynı.. Normalde beni 2 hafta önce randevuya cagiracaklardi dişlerimi temizlecektim onu da çağırmadılar geçen ay boşu boşuna para ödedim çünkü; 1 aydır bir tarafı kırık telle duruyorum düzelme de göremiyorum. Allah için söyleyin sorun bende mi ne yapmam lazım ? Normalde doğru düzgün ağzını da açmazdı ďiş eti olayında çok daha farklı ilgilendi daha iyi yaklaştı gençte doktor onca ihtiyacım var ama ben tel icin sabahtan akşama kadar tarlalarda çalışıp biriktirdiğim parayı kenarıya saklıyorum o parayı nasıl kazandım Allah biliyor birde ben

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X