dışlanıyor muyum kuruntu mu yapıyorum

Günaydın arkadaşlar, şimdi benim sorunum şu size komik ve çocukca gelebilir ama ben lisede 1-2 yıl kendimle çok zıt insanların arasında bulundum biraz dışlandım yalnız kaldım. Sonrasında hep iyi arkadaşlık ilişkilerim oldu ama o zamanlar yaşadığım bu zor dönem bende bazı izler bıraktı malesef bu konularda bazen daha tetikte olabiliyorum. O yüzden sizlere sormak istedim.

Benim bir arkadaşım var iş yerinde tanıştık yıllar evvel ama hep iş dışında da görüştük iyi bi arkadaşım yani neyse zaman sonra benim ofisim daha uzak bi yere taşındı aynı kampüs ama önceki gibi karşılıklı değil ofislerimiz sonra da başka bir arkadaş daha başladı işe onun ofisinde üçümüz takılıyoruz iş yerinde iki yıldır falan iş dışında ikimiz görüşmeye de devam ediyoruz.

Şimdi konuya gelirsek aslında tam dışlanmak denemez buna ama mesela sabahları kahvaltı yapıyoruz üçüncü arkadaşımız geç geliyor bizden 15 dk falan ben siparişimi veriyorum ama diğer arkadaşım onu bekliyor tek yemesin diye e bu durumda ben tek yemiş oluyorum ben görmezden gelinmiş olmuyor muyum? bu hergün yaptığımız koşusturmalı bi kahvaltı yani özellikle birini beklemek gereken bi durum yok yoksa ben de beklerim. Yani ben geç gelsem bekler mi emin değilim. Ya da ben daha uzakta olduğum için bazı şeylerden habersiz kalıyo olabiliyorum öğlenleri yemek yerken benim bilmediğim bi konu hakkında sohbet oluyor hep vs. ben sormadan şöyle oldu diyen yok. Daha çok zaman geçiriyolar bunlar normal ama gerçekten çok fazla oluyor. Ya da hesabı ikisi için bi o bi o ödüyor ben hep kendim ödüyorum. Bir de mesela bizim bu sonradan gelen kızla doğum günlerimiz yakın ve benim doğum günümü onunkiyle birlikte kutladı yakın arkadaşım daha ilk geldiği zamanlardı 5-6 ay olmasına rağmen buna biraz içerledim ama yansıtmadım hiç çünkü dedim ya ben bu konularda hassas olduğum için büyütüyor olabilirim diye düşündüm hep.

Beni sevmediklerini ya da rahatsız olduklarını sanmıyorum ama huzursuz hissediyorum. Sizce bunlar benim kuruntularım mı? bir de kötülük falan yok arkadaşlığım bozulsun istemem ama mesafe mi koymalıyım. Böyle surat asmak gibi şeyler yapmak istemiyorum zaten.
Acikca bir dialnama olmasada onlar kendi aralarinda daha yakin ve siz onemsenmiyorsunuz .onlarla takiomayi birakin kimse size saygi duymuyor.

Arkadaşlıklara bazen illa can dostu olalım diye değil de iki sohbet edip hoş vakit geçirmek için bakabilirsiniz.
O an kahvaltı ederken sohbet edip tek kalmıyorsunuz işte gerisini boş verin. Kim kimin hesabını ödemiş kim ne yemiş kim daha yakın olmuş çok takılmayın.
Yaa check ben bu kafaya nasıl erişicem bende çok kafaya takarım en basit şeyler bile

Yaa check ben bu kafaya nasıl erişicem bende çok kafaya takarım en basit şeyler bile

Öncelikle bazı şeyleri aşmak lazım bence atıyorum öncelikle yalnız kalırım korkusu

Yani bir arkadaş olarak yapman gerekeni yapıyorsan buna rağmen arkadaşınla ya da arkadaşlarınla hoşuna gitmeyen bir şeyler oluyorsa bunu sen düzeltemezsin. Çabalasan da karşıdakinin duygusunu, huyunu değiştiremezsin. Arkadaş sana destek olandır, yanındayken iyi zamanlar geçirdiğin kişidir. Görüştüğünde kendini kötü hissediyorsan zorlamanın alemi yok.

Mesela arkadaşların senden gizli plan yapıyor buluşunca sana laf sokuyorsa hoşuna gitmeyen şeyler yapıyorsa o arkadaşlarla görüşmeme zamanı gelmiştir. Görüşmeye mecbursan da özel hayatınla ilgili hiç bir şey anlatmayıp trip yapmadan uzaklaşırsın. Hayat senin seni mutsuz eden insanı hayatından çıkarma lüksüne sahipsin:)

Benim büyük çocuğumun bir arkadaşı var okul dışından bazen çocuklar birbirini özleyince annesiyle aaaa görüşelim özleştik falan diyoruz çok da özleştiğimizden değil :KK70: Övünmeyi çok seven biri hatta kendini öveceğim diye karşıdakine laf sokar ben de aynen evet öylesin diyorum işte çay kahve içiyorum arada günlük sıkıntılardan bahsediyoruz, çocuklar oynarken hava almış oluyorum. O an boş durmaktansa azıcık sohbet ediyorum .

Bir kuzenim var kardeş gibiydik benden 2 yaş büyük çok severdim sırlarımızı da paylaşırdık gençlik zamanları kime aşıksın kimi beğendin gibi gibi. Sonra fark ettim ki biriyle görüşmeye başlamış bana söylememiş bense her şeyimi dökülüyordum. Sonra ben de anlatmadım hayatımda biri varsa söyledim ama ayrıntı vermedim. Bir gün yanımdaydı onun telefonundan bir şey bakıyordum o sırada whatsapp mesajı geldi Chek yine mi kitledi seni diye yani konuşmalarımızda sıkıldığını hiç belli etmemişti. Ama işte dinleyip dinleyip kendine malzeme topluyormuş başkasına dedikodumu yapıyormuş. Ondan sonra bir daha bir şeyimi anlatmadım. Görünce normal konuştum nasılsın ben iyiyim gibi ama telefonla iletişim kurmadım. Yani şimdi demek ki karakteri gelişmemiş ne diye kendime dert edeceğim kafama takıp. Notunu verdim geçtim. Görünce o an konuşup sosyalleşiyorum insan görmüş oluyorum. Oradan ayrılınca o sayfa kapanıyor.

Öncelikle bazı şeyleri aşmak lazım bence atıyorum öncelikle yalnız kalırım korkusu

Yani bir arkadaş olarak yapman gerekeni yapıyorsan buna rağmen arkadaşınla ya da arkadaşlarınla hoşuna gitmeyen bir şeyler oluyorsa bunu sen düzeltemezsin. Çabalasan da karşıdakinin duygusunu, huyunu değiştiremezsin. Arkadaş sana destek olandır, yanındayken iyi zamanlar geçirdiğin kişidir. Görüştüğünde kendini kötü hissediyorsan zorlamanın alemi yok.

Mesela arkadaşların senden gizli plan yapıyor buluşunca sana laf sokuyorsa hoşuna gitmeyen şeyler yapıyorsa o arkadaşlarla görüşmeme zamanı gelmiştir. Görüşmeye mecbursan da özel hayatınla ilgili hiç bir şey anlatmayıp trip yapmadan uzaklaşırsın. Hayat senin seni mutsuz eden insanı hayatından çıkarma lüksüne sahipsin:)

Benim büyük çocuğumun bir arkadaşı var okul dışından bazen çocuklar birbirini özleyince annesiyle aaaa görüşelim özleştik falan diyoruz çok da özleştiğimizden değil :KK70: Övünmeyi çok seven biri hatta kendini öveceğim diye karşıdakine laf sokar ben de aynen evet öylesin diyorum işte çay kahve içiyorum arada günlük sıkıntılardan bahsediyoruz, çocuklar oynarken hava almış oluyorum. O an boş durmaktansa azıcık sohbet ediyorum .

Bir kuzenim var kardeş gibiydik benden 2 yaş büyük çok severdim sırlarımızı da paylaşırdık gençlik zamanları kime aşıksın kimi beğendin gibi gibi. Sonra fark ettim ki biriyle görüşmeye başlamış bana söylememiş bense her şeyimi dökülüyordum. Sonra ben de anlatmadım hayatımda biri varsa söyledim ama ayrıntı vermedim. Bir gün yanımdaydı onun telefonundan bir şey bakıyordum o sırada whatsapp mesajı geldi Chek yine mi kitledi seni diye yani konuşmalarımızda sıkıldığını hiç belli etmemişti. Ama işte dinleyip dinleyip kendine malzeme topluyormuş başkasına dedikodumu yapıyormuş. Ondan sonra bir daha bir şeyimi anlatmadım. Görünce normal konuştum nasılsın ben iyiyim gibi ama telefonla iletişim kurmadım. Yani şimdi demek ki karakteri gelişmemiş ne diye kendime dert edeceğim kafama takıp. Notunu verdim geçtim. Görünce o an konuşup sosyalleşiyorum insan görmüş oluyorum. Oradan ayrılınca o sayfa kapanıyor.
Ayy kuzen konusunun aynısını yaşadım ama son cümleni beceremedim ama evet hayat benim sıkan insanı hayatımdan çıkarırım diye düşünüyorum ama annem farklı fikirde dün bir konu açtım buna benzer okuyup bana yorumlarını yazabilir misin bakış açın çok iyi çünkü bir fikre ihtiyacım var o iki arkadaşla ilgili ne yapmalıyım

o kadar doğru konuşmuşsun ki ben de zaten trip tavır yapmak istemiyorum. Beni aleni şekilde dışlamıyorlar ama küçük şeyler işte bir de biriyle daha az arkadaş oalbilirisn ama bunu sohbete yansıtmaya tavırlara yansıtmaya gerek yok ki bana diğer üçüncü kız istemeden de olsa bunu yapıyor ben de bu durumda onlarla o dediğin sosyalleşme olayını bile çok yapmak istemiyorum bu defa da arkadaşım bozuluyor katılmıyorum diye.

X