Dişlerimle basım dertte benim gibi olan var mi?(bi de ankara hekim tavsiyesi)

Benimde dişlerimde dolgu var ama sadece üst kısımlar ve çocukluğumdan beri var hiç problem çıkarmadı. Geçen sene gömülü yirmilik dişimi aldırdım ve bir kanal tedavisi oldum, Ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesinde yaptırdım ikisini de ve memnun kaldım şu anda sorunum yok.

Doktor Alper Kansuyu tavsiye ederim, çok tecrübeli bir doktor acısız ağrısız yapıyor.

Ankara universitesi iyi mi ucret nasil oluyor

Benim de çok sorunlydu dişlerin hepsini çektirip implant yaptırdım rahatım artık çok şükür

Ben de bir kendimi sorunlu saniyordum.
1 sene once gitmeye basladim, tum dislerde toplam 6 saglam var gerisi hep curuk
Bir de yanlis tedaviden dolayi harcadigim para var, on dislerimde siyahlik var, kotu bir doktorun yaptigi 2 dolgu igrenc bir sekilde siritiyor. Ustune saglam olan dislerimden biri de curumeye basladi. Arka taraf o kadar kotu ki, onlari kurtarabilmek icin on tarafa gecemiyoruz. Maddi durum da cok iyi degil ayda 1 dis anca oluyor. Artik gulusume kendime guvenim kalmadi resmen
Gecenlerde benim de kirildi kanalli dolgulu bir disim, o disin cogu dolgu oldugu icin kirilmis oyle dedi doktor. Kaplama yapilmasi gerekiyor artik ama digerleri bitmedigi icin yapamiyorum. Boyle idarelik idarelik yapiyoruz iste.

Sana da cok gecmis olsun canim, dis derdinin ne demek oldugunu biliyorum, Istanbul'dayim ben Ankara'da olsam keske iyi bir yer onerebilsem. Insallah en kisa zamanda kavusursun mis gibi dislere.

Tesekkur ederim bende halen iyi macun pesindeyim .hangisi iyi vs bakiyorum

KK dan bir üyenin tavsiyesi ile Paradontax a başladım, diş eti sorunum var, çok memnunum, tadı çok kötü ama iki gün sabah akşam fırçalama ile toparlandı diş etlerim, bariz bir fark oluştu, üstelik sigara kullanıyorum. Bundan önce diş hassasiyetimin olduğu dönemlerde Sensodyne kullandım o da iyiydi ama Paradontax ın performansını hiç bir macundan almadım. Bu arada diş ara yüz fırçası kullanıyorum, doktorunuza sorarsanız hangi ölçüde almanız gerektiğini söyler, diş ipinden daha iyi geldi bana. Dişçimin sürekli yaptığı uyarı ağız çalkalama ürünlerini kullanın ama alkolsüz olanları.

Sensodyne kullandim ama pek faydasi yok sanirim paradontaxi da denerim bu arada ara yuz fircasini bilmiyordun tesekkur ederim

Valla iyi biraz da keseme uyacak bi yer bulmam lazim bu diş işi bende ekstra sıkıntı yaratti

kızılayda arkadaşım özel yere gitmiş
pahalı dedi
benim de 2 tane 20 lik ameliyatla çekilecek en az 1000 gibi bi masrafı olur denildi ben tam sormadım
ama devlet hastanelerinde sıra gelmiyor
bir de artık ben de gitmek istemiyorum
tamamlayıcı sigorta yaptırmıştım dişi kapsamıyomuş

ben eryaman tarafında oturuyorum ama her yere giderim yeter ki düzgün ve uygun fiyatlı bi yer olsun

Sende sıkıntılısın baya Allah yardim etsin.bu dis isi pahali insanin canini sıkan biraz da o oluyor.tedaviye ha deyince baslayamiyorsun hem guvenilir hem de uygun olani ariyorsun.benim de disimin dolgusu vardi bi kirilinca ortada dogru durust dis kalmadi maalesef.
Sen özelde mi yaptiriyorsun tedavileri universite hastanelerine falan gitsen en azindan sorunlarin cozulur ertelemezsin

Devlet hastenelerinde sira gelmiyor kullanilan malzemelerde ortada zaten.devlet hastanesin tek avantaji insana ticari yaklasmiyorlar ozel hastaneler gibi ne gerekiyorsa onu soyluyorlar.kisacasi su an nereye gidecegimi ne yapacgimi bende bilmiyorum
Bu arada 1000 tl dis cekimi icin fazla beni aşar☺ben arastirma halinde olacam bisey bulursam yazarim

dişler çıkmış olsa o kadar masraflı değil de daha içeride oldukları için ameliyat dikiş derken masraf artıyor
ben de dolgu sırası aldım
ağustos sonuna verdi üniversitenin küçük hastanesi
ön dişimin bi kısmı kırıldı
oraya da dolgu tutmaz denildi
napıcam bilmiyorum

Sende de kirik dis var yani.hangi universite hastanesinden randevu aldin dolgu icin dolguyu dis sagligi merkezleri var oyle yerler bi kac gun icinde yapiyor.kirik disinde kanal tedavisi yoksa 300 tl ye halledersin karta beş e boluyorlar kanal tefavisi varsa 550 falan

en öndeki 2 üst dişimin ortası kırıldı
yani aslında 2 diş birden kırık
çok büyük bir kırık değil ama bişeyler ısırırken yerken falan ufak ufak kırılmaya devam ediyor
hacettepenin öğrenci hastanesinden sıra aldım
ama çok uzun süre sonraya verdiler
mhrs sisteminden diş hastanelerine alayım dedim onlarda da diş çekimi için önce doktora gidiyomuşuz oradan ayrı sıra veriyomuş kimbilir ne zamana verir
ağustos ayı içinde yaptırmam lazım
eylülden sonra işler yoğunlaşıyor izin falan alamam

Kirik disini ihmal etme kirik buyudukce masraf da buyur o tarz kiriklari porselen dolgularla falan hallediyorlar.
Balgat agiz ve dis sagligi merkezi var orada dolgu ve ufak islerini halledebilirsin uzun zaman gecmiyor merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…