dişleriyle ilgili soruları olanlar sorabilir

Merhaba hocam fotoğraf eklemek biraz güç oldu ama sonunda ekleyebildim. Küçük yaşlarda 2 defa kaza geçirerek köpek dişlerimi kaybettim. Tekli kaplama yazdığım köpek dişim nedense tekrar çıktığında küçücük çıktı 20 yaşıma kadar bu görüntü kirliliği ile yaşadım. Büyük ümitlerle 20 yaşımda şuanda fotoğrafta görünen 3 lü ve tekli kaplamalar yapıldı ama sonuçtan hiç memnun kalmadım. Şuan 36 yasindayim. Kaplamalar artık ömrünü tamamladi. Pandemiden önce 2 farklı doktorla görüştüm. İkisi de 7 li dış yapılması gerektiğini söyledi. On 2 Disimde çürük falan yok. Ama ancak görüntünün bu şekilde duzelebilecegini söylediler. Pandemiden dolayı yaptiramadim. Dış etlerim rahatsız sürekli kanıyor kaplamanın olduğu dişler sıcağa soğuğa aşırı duyarlı doğru dürüst fircalayamiyorum iyice sarardı. Ne yapılabilir bu dişlere lütfen bana bir yol gösterin su internette gördüğüm güzel dislere bende sahip olabilir miyim?

Eklentiler

• IMG_20200620_233752.jpg
    IMG_20200620_233752.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 84
Merhaba benim sorunum diş etiyle alakalı. Yaklaşık 1 haftadir geçen sene çektirdiğim 20 lik diş etinde acı var. Sağ en arka taraf. Bastı rdığım zaman acıyor. Doktora gittim film çekti. Bana görünürde bir şey olmadığını soyledi. Sağ tarafımdaki arka dişlerime vurarak test yaptı. Vurunca çok az ağrıdı. O da vurmasından kaynaklı sanırım. Gargara yapmamı söyledi 3 gündür gargara yapıyorum. Yaptığım zaman bölgede uyuşma oluyor. Acisi hafifliyor. Gece pek bir şey hissetmiyorum fakat sabahtan aksama kadar acısı aynı şekilde geçmiyor. Gargara yapsam bile.Nedeni ne olabilir ? Diş eti iltihabı olsa röntgence çıkardı değil mi ? Gargara harici ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Arka dişimin bir tanesi çürümüş durumda ve ara ara acı veriyor. Pandemi dolayısı ile diş hastaneleri hizmet vermiyor evdeki imkanlar ile bu acıyı nasıl dindirebilirim. Bundan 5 yıl önce bu diş ağrısını tekrar yaşamıştım o zaman eczaneden pamuğa dökülen ve dişin üzerine basınç uygulayan bir nevi anestesi etkisi gösteren bir ilaç vardı şimdi ismini hatırlamıyorum çok faydası olmuştu . O veya ona benzer eczaneden temin edebileceğimiz ilaç öneriniz var mı ?

Merhaba,
Üst ön 6 disime zirkon kaplama yaptirmistim 4 sene kadar oluyor. Ama cok memnun degilim görüntü, hem de catlayip acilmaya baslamasindan ötürü. Alternatif bi tedavisi var midir, daha estetik olabilsin?

Merhaba ilkbahar dislerini yaptrabildimmi nasil cozum buldun ayni sorun bendede var cok kaniyor cenem kucuck kaldi kemik erimesi cok fazla ne yaoacagm bilmiyorm iki disim eksik implant suan cok pahali ne yapacagm blmiyorm
bugün diş hekimine gittim.ileri derecede kemik erimesi olduğunu, diş etlerimin kanadığını söyledi.çekilecek dişlerim var.birkaç doktorun bakması gerekmiş.implant yapılabilir mi.antibiyotik verdi.

merhabalar görüyorumki herkesin merak ettiği ve danışamadığı şeyler var,bir profesyonel olarak bayan arkadaşlarıma yardımcı olmak isterim
Merhabalar benim cok kötü diş problemim var antalya 'da yaşıyorum dişlerim alt üst eğri 31 yaşındayım kısa süreli bi tedavi süreci olabilir mi bu mümkün mü çünkü oğlum rahatsız onunla da ilgileniyorum:KK43:onerebileceginiz antalyada dişci varmi

merhabalar görüyorumki herkesin merak ettiği ve danışamadığı şeyler var,bir profesyonel olarak bayan arkadaşlarıma yardımcı olmak isterim
Benim on disimin birinde dolgu var ama belli oluyor rengi faln cok belli yani buna nasil bi care olcak cunku ikinci kez degistirdim ama belli oluyor yine :KK42::KK42:

Bi de dislerim cok yamuk eger tel takarsam ne kadar sure kalıcaktır?

Ayrıca baska hangi tadaviler gerekir benim dişime fotograflara bakarak ne diyebilirsiniz?
Cok teşekürler yardimizin icin
:KK200:

Eklentiler

• 20201029_004415.jpg
    20201029_004415.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 64
  • 20201029_004309.jpg
    20201029_004309.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 39
  • 20201029_004710.jpg
    20201029_004710.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Merhaba üst çenenin alt çeneye göre önde alt çenemmi gelişmemiş yoksa üst çenein önde olması gibi bi durum oluyor mu.

Merhaba
Üst tarafta büyük bir köprüm var. 5 tane dişten oluşuyor ve bu köprüyü sadece 2 diş tutuyor.
Dolayısıyla sürekli düşüyor.
Corega ile yapıştırma yapmak mümkün mü?
Virüsten dolayı dişçiye gitmek istemiyorum

Merhaba , diş şeklim biraz tırtıklı ve rengi sarı daha estetik bir görünüş için ne yapılabilir lamine biraz gözümü korkuttu 18 yaşındayım

X