Doç.Dr. Murat Bozkurt sayesinde ilk tüp bebek denemesinde pozitif

nihalnihal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2021
1
4
41
Merhabalar Hanımlar,

Çok uzun zamandır kadınlar kulübünü ve sizleri takip ediyorum.
Hem başka arkadaşlara faydası olacağını düşündüğüm için hem de umudunuz kaybetmemeniz için bende hikayemi anlatmaya karar verdim.

37 yaşındayım 10 yıllık evliyim 8 yaşında biz kızım var, ama ikinci çocuğumuz çok uzun yıllardır olmuyordu. 3 farklı doktora gittim hepsi de çikolata kistlerimin ameliyatla alınmasını önerdi sonra çocuğum olurmuş. Bir çocuğum daha olmasını çok istiyordum bir arkadaşım tavsiyesi ile Doç. Dr. Murat Bozkurt hocam ile tanıştık. İlk muayenede bazı kan testleri ve kistlerim sebebiyle farklı bir ultrason istedi. yaptırıp tekrar görüşmeye gittiğimde yaptığı açıklamaları sayesinde doğru doktoru bulduğumu anladım. Yumurta rezervim çok azalmıştı, kistler alınırsa zaten az olan yumurta rezervinin daha çok zarar görebileceğini asla ameliyat olmamam gerektiğini söyledi. zor olacak ama sakince halledicez dedi. kafamı karıştırmamak için adım adım gideceğimizi söyledi. yumurta takibine başladığımızda moralim çok bozulmuştu yumurta oluşmuyor diye ama hocam maksimum doz iğneye farklı bir iğne daha ilave etti her gün muayene ye çağırdı ve sonunda tam 10 tane yumurta toplandı, 6 tanesi döllenip 5. güne ulaştı şükür. ama hocam hemen transfer yapamayacağını söyledi. Kistleri baskılamamız gerekiyormuş o yüzden 2 ay tek doz iğne oldum ve 5 ay etkisini bekledik, sonrasında rahim kalınlığı için ilaç başladık, rahim orta duvarındaki normalin dışındaki eğrilik tutunmayı bozmasın diye iğne ve ilaç başladık, hocam sonunda transfer gününe karar verdi, artık hazırız dedi. söylediği gün ve saatte hastanedeydik. zor bi transfer oldu murat hocam 2 hemşire değiştirmek zorunda kaldı ama şükür transfer oldu, sonrasında da murat hocamın söylediği iğne, fitil ve ilaçlara devam ettim. 11. gün yaptığım test sonucunda pozitifi gördüm şükür, değerimin çok iyi olduğunu ikiz bile olabileceğini söyledi Murat Hocam, salı günü de keseyi görmeye muayeneye gideceğim.

Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.

X