Doç. Dr. Murat bozkurt

Aysserka

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2019
1
2
39
Merhabalar, 7 yıl önce açık cerrahi ile 13 cm, ve 11 cm olmak üzere 2 adet myom amelyatı olmuştum, fakat aradan geçen zaman içerisinde tekrarladı. Myom ve çikolata kisti olarak büyümeye başlayınca, dayanılmaz ağrılarım oldu. Aşırı adet kanamalarım, günlük hayatımı etkileyen pelvik ağrılarım vardı. Bu süreçte iyi bir jinekolog doktoru aradım, Ve pendik medical park hastanesinde alanının en iyisi olan doç. Dr. Sayın murat bozkurt hocama muayne oldum. Muaynesinden sonra myom, çikolata kisti, ve sol tüpümün aşamalı olarak alınması gerektiğini söyledi. Hiç doğum yapmamış olduğum için, biraz zorlu ama tecrübesiyle ve ekibiyle bu amelyatları açık cerrahiye gerek olmadan yapacağını söyledi. İlk 2 amelyatımı histereskopi myomektomi yöntemiyle myomlarımdan ve endometriomalarımdan beni kurtardı. 3. Ve son olan zorlu amelyatımda, sol tüpüm alındı, ileri derece yapışıklıklar olduğu için onlar açıldı, nodül alındı, ve bunların hepsi açık cerrahiye gerek kalmadan laporaskopik olarak yapıldı. Murat hocamın üstün başarısı sayesinde, güler yüzü ve tecrübesi ile amelyat sonrası hiçbir ağrım olmadı. Komplikasyon gelişmedi. Ve 15 gün sonra günlük hayatıma döndüm.

Merhabalar. Sizin yaşadiklarinızi okuyunca sormak istedim. 2018 yilında aşırı adet kanamasi ile( durmaksızin kaniyordu sanki icerde damarlar patlamış kan akiyor gibi) hastaneye gittim. Miyomdan dendi metiler ilaci ile kanamayi kestik. 1 hafta sonra acik ameliyat ile miyom alındı. Sonraki 1 yıl hiç bir sıkıntım yoktu. Reglilerim çok normaldi. Geçen sene mayis ayında yine durmaksizin kanayinca dr a gittim. Sol yumurtalik cikolata kisti var dendi. Metiler verip eve gönderdiler. Son 2 aydır yine reglimin 4 ya da 5. Günü agriyla bir dehset kanamam oldu hep metiler ile azalttim. Agrilarim dayanilmayacak gibi degil. Çok nadir ağrı kesici içiyorum. Coronodan dolayi kontrolede gidemedim. Sorum şu kanamalriniz benim gibi miydi? Hiç metiler kullandıniz mı?

Ben de hem miyom hem çikolata kisti var miyom aşırı kanama yapıyor evet ama çikolata kisti aşırı kanama yapmaz

X