Dudak Makyajı Doğal ,dudak rengi ruj

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

monnarosaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2014
143
15
Kızlar kapalı olduğum için ruj sürmek istemyorum kabak gibi dudaklarım ortaya çıkıyor ve hoş bi görüntü değil hem yapanlara da kızıyorum dudağum kansızlıktan çok soluk doğal dudak rngi vermek istiyorum sadece o kadar. yardımcı olur musun böyle bi ruj markası kodu falan var mı bildiğiniz. ???

:KK43: kalici rujlar da dudaklari kurutup paramparca ediyor. :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Şeftali tonları kullan hem doğal durur hem parlatıcı gibi çok belli olmaz

Son düzenleme:
O tonlarda arıyorum da kaç tane aldım tutturamadım beceremedim şeftali tonu almayı bildiğin var mı :)

Canım cilt tonuna göre ruj tonunu belirlemen lazım mesela ben çok açık tenliyim ona göre biraz daha açık tonlar kullanıyorum
almaya gidip mutlaka testerlarını dene bir tane sürdükten sonra diğerini üstüne sürme dudağını temizle diğerini dene en uygun olanı öyle bul canım kolay gelsin

Doğal renkler olarak gördüğüm favori rujlarımı yazıyorum. Çok mu geç yazıyorum bilmiyorum ama umarım yardımcı olmuş bulunurum. :) Bu arada rujların fiyatları 10 tl - 50 tl arası.

1. Loreal Paris Caresse 301 Dating Coral
Coral dediğine bakmayın çok doğal bir tonu var. Açık veya orta tenliyseniz bunu beğeneceğinizi düşünüyorum. 3-4 saat kalıcılığı var ve dudağı çok iyi nemlendiriyor. Dudak balmı gibi doğal bir parlaklık veriyor. Bunlara rağmen renk yoğunluğu oldukça iyi.

2. The Body Shop Colour Crush 110 Coral Blush
Benim tenim açık olduğu için bende doğal şeftali-kırmızı gibi bir renk veriyor.
Esmer tenlilerde dudak rengine daha yakın duruyor. Yapı, kalıcılık ve nemlendirme açısından Caresse'e benziyor.

3. Clinique Chubby Stick 04 Mega Melon
Bir üstteki Coral Blush'ın çok az daha açık rengi. İçinde belli belirsiz altın simleri var. Nemlendirmesi biraz daha fazla olmakla birlikte diğer özellikleri yukarıdakilerle aynıdır.

4. Biraz daha mercan- pembe fakat yine doğal bir ruj:
The Body Shop Colour Crush Shine 18 Sunset Romance
Doğal şeftali-mercan arası bir ton. Günlük makyajda yüzün solgunluğunu giderecek abartısız bir rengi var.
Parlaklığı yukarıdaki rujlardan biraz daha fazla fakat doğal bir görünümü var. Diğer özellikleri ilk 2 rujla aynıdır.

5. Hafif turunculuk barındıran:
Maybelline Moisture Extreme 430 Sweet Nectarine
Hafif bakırlığı olan kayısı-şeftali tonlarında doğal bir ruj. Ten renginde sıcak tonlar (şeftali-altın) bulunan insanlara çok yakışır. Gayet belirgin simlere sahiptir. Opak bir yapısı vardır. Nemlendiriciliği iyidir. Kalıcılığı 2 saat civarındadır. Diğer rujlardan daha sık tazelemek gerekir. Üst üste tazelendikçe simleri daha çok belli olur. Bu özelliğin iyi mi kötü mü olduğu kişiye göre değişir tabiki.

6. Nude - şeftali:
The Body Shop Colour Crush 315 Coral Kiss
Şeftali tonu barındıran çok açık nude (ten rengi) bir ruj. Benim için "my lips but better" kavramına uyan bir renk.
Çok ince simleri var ama sim gibi görünmüyor. Bu simler rujun hafif satenimsi bir görünüm vermesini sağlıyor.
Diğer özellikleriyse 2. rujla aynı.

7. Pembe - şeftali:
Maybelline Color Sensational 146 Metallic Rose
Çok açık olmayan bir pembedir aslında. Turuncu-mercan seven bir insan olarak bu ruju biraz fazla pembe buluyorum fakat birçok insanın favori şeftali tonlarından biridir bu ruj. Pembe-beyaz simleri vardır ve bu simler belirgin olmakla birlikte abartılı değildir. Yarı mat özelliğe sahiptir. Nemlendiriciliği bahsettiğim diğer rujlar kadar yoktur ama dudakları kurutmayacağından emin olabilirsiniz. Kalıcılığı 3-4 saattir. Eliniz genellikle daha pembe rujlara gidiyorsa doğal ruj seçeneğiniz bu olabilir.

NOT: Mağazalarda denediğimiz rujlar genellikle daha turuncu görünüp eve döndüğümüzde biraz pembeye döner. Bunun sebebi genellikle ışık farkıdır. Bu yüzden pembeye yakın bir renk arıyorsanız mağazada mercan gibi görünen bir renk aslında aradığınız renk çıkabilir.
Turuncu sever bir insansanız mağazadaki mercanlığa inanmayın ve biraz daha turuncu hatta sarımsı görünen rujlara bakın. Evde denediğinizde turuncular mercana, sarı-bal rengi rujlar da turuncuya dönecektir.

X