Saç Rengi ve Saç Boyama Doğal Görünümlü Kumral Formülü Saçta sıfır kızıllık!

ecewashere

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2018
7
7
30
Herkese merhaba,
Daha önce de kumralla ilgili yazı yazmıştım. Hep doğal bir kumral elde etmek istemiştim. Bir sürü kuaföre gittim bir sürü para harcadım saçımı harcadım ve sonuç her zaman kızıl yansımalar oldu. Sonunda aradığım kumralı buldum. Saçlarım boyanmadan önce yani şimdiki kumral haline gelmeden önce turuncu kızıl yansımalar olan bir kumral kahveydi. Saçımın açma işlemi görüp yıpranmasını istemediğim için alternatif yollar aradım. Bir tavsiye üzerine bakırköyde bulunan bir kuaför deposuna gittim. Oradaki hanım bana igora royal 7.1 ve 8.11 boyaları verdi. İşin püf noktası ise 20 vol. Oksidan kullanmak oldu. Aynı kişi bu boyaların yanında bana 20 vol oksidan verdi böylece bütün kızıl ve turuncu yansımalarım gittiği gibi saçım doğal bir kumral görüntüsüne kavuştu. Ben boyama işlemini evde beceremediğim herhangi bir kuaföre giderek kendi boyalarımla boyattım sonuç harika. Daha yeni olduğum için fotoğraf yükleyemiyorum telden en kısa zamanda buraya before after fotosu atacağım sanırım :)

F95C8656-68FF-435E-85BC-FF68B66B4B62.jpeg 2B169A9D-D330-4D3C-9A8C-9761B2B44BDC.jpeg

Tam benim istedigim renk harika güle güle kullan canım.
Önceki saç rengin tam olarak nasıldı benim saçimin asıl rengi koyu kumral şuan büyüleyici kahve var ama koyu kumral gibi garnier 10.1 ve 7.1 karıştırdım sonuç degismedi sadece dipten gelen saçım biraz açık oldu beyazlarım tam kapanmadı.
Acaba bende boyasam nasil olur?
Senin kullandığın oksidasyon kremi volumünden dolayı fazla açmış denemek lazim.

Tam benim istedigim renk harika güle güle kullan canım.
Önceki saç rengin tam olarak nasıldı benim saçimin asıl rengi koyu kumral şuan büyüleyici kahve var ama koyu kumral gibi garnier 10.1 ve 7.1 karıştırdım sonuç degismedi sadece dipten gelen saçım biraz açık oldu beyazlarım tam kapanmadı.
Acaba bende boyasam nasil olur?
Senin kullandığın oksidasyon kremi volumünden dolayı fazla açmış denemek lazim.
Benim saçımla ilgili en büyük sıkıntım denediğim bütün boyaların saçımda turuncu yansımalar yapmasıydı. Aslında bu boyaları alırken de tereddüt ettim çünkü 7.1 zaten küllü kumral 8.11 yoğun küllü açık sarı o kadar küllü bir etki yeşertir mi saçımı diye korktum ama bana boyaları satan kadın saçımın turunculaşmaya meğilli olduğunu ve bu kadar küllü yüklemesinin yeşilliğe sebep olmayacağını söyledi kendisine güvendim iyi ki de güvenmişim. Şu an saçım çok içime sindi önceki rengimin net bir fotosunu arıyorum telefonda yüklemek için ama şöyle söyliyim baya turuncu yansımalarım vardı. Kumralla pek alakası yoktu. Eğer istanbulda yaşıyorsanız o gittiğim kuaför deposunu da tavsiye edebilirim. Bugün aynı kişiden annem için de boya aldık. Annem bir rahatsızlık geçirdi ve saçlarına kesinlikle amonyaksız boya kullanmasını söyledi doktor. Annemin saçları doğal rengindeydi o da koyu kumral tonlarında ama beyazı çoktu. Onun için inoa 8 aldık yine oksidanı 20 vol kullandık harika bir röfle zemini oldu.

Benim saçımla ilgili en büyük sıkıntım denediğim bütün boyaların saçımda turuncu yansımalar yapmasıydı. Aslında bu boyaları alırken de tereddüt ettim çünkü 7.1 zaten küllü kumral 8.11 yoğun küllü açık sarı o kadar küllü bir etki yeşertir mi saçımı diye korktum ama bana boyaları satan kadın saçımın turunculaşmaya meğilli olduğunu ve bu kadar küllü yüklemesinin yeşilliğe sebep olmayacağını söyledi kendisine güvendim iyi ki de güvenmişim. Şu an saçım çok içime sindi önceki rengimin net bir fotosunu arıyorum telefonda yüklemek için ama şöyle söyliyim baya turuncu yansımalarım vardı. Kumralla pek alakası yoktu. Eğer istanbulda yaşıyorsanız o gittiğim kuaför deposunu da tavsiye edebilirim. Bugün aynı kişiden annem için de boya aldık. Annem bir rahatsızlık geçirdi ve saçlarına kesinlikle amonyaksız boya kullanmasını söyledi doktor. Annemin saçları doğal rengindeydi o da koyu kumral tonlarında ama beyazı çoktu. Onun için inoa 8 aldık yine oksidanı 20 vol kullandık harika bir röfle zemini oldu.
Cevabın için teşekkür ederim canım.
Benim saçımda kızıllık ve turunculuğa çok yatkın boyaya mercimek kadar yeşil boya katıyordum saridan sıkıldım ve birden koyuya döndüm yani 6 numarali olan boyalara onlarda koyu tuttu fazla açık olmadan kumral istiyorum igorayı deneyecegim bakalım.

X