Doğal temizlik

Kuasar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
1.659
7.456
32
Merhabalar ben doğal temizlikten yanayim. Cosmorganic diye bir marka çıkıyor karşıma kullanan var mı acaba?

Onu da duydum ama sen hangi ürünlerini kullandın ve memnun kaldin tatlım bu Arada kusura bakma geç dönüş yaptım 😯

ben türkiyede üretilen hiçbirşeyin denetlenmediğini düşünüyorum onun için yerli mallarına mesafeliyim

Ben prowill kullanıyorum kızlar evdeki herşey prowill tamamen doğal ve ürün temizlik değil hijyen ürünü yoğurdun sirkenin içinde bulunan probiyotiklerle yapılmış Rusya'dan geliyor harikaaaa

Bunu da ilk defa duydum araştırmam lazım. Yurt dışı ürünü olduğu için bir tereddüt ettim ama

Bunu da ilk defa duydum araştırmam lazım. Yurt dışı ürünü olduğu için bir tereddüt ettim ama
Araştırma tatlım bak sana instegramini yaziym prowillprotc gir bak biz aşık olduk resmen insanlık adına yapılmış en iyi hijyen urunu

Merhaba hanimlar dogal temizligin temel tasi sirke ve karbonat bana gore 1 yillik evliyim evime elimde geldigince kimyasal sokmayacagim deyip basladim bu harekete arab sabunu ile basladim camasirlarim istedigim kadar temiz cikmadi sabun tozu ve sirke kullanmaya basladim gayet guzel temizliyor yumusatici gozune sirke deterjan gozune sabun tozu koymaniz yeterli bulasik m. Parlatici yerine sirke koyuyorum henuz onun deterjaninin yerine gecicek bidsey bulamadim genel ev temizlemede karbonat ve sirke kullaniyorum aklima geldikce baska yontemlerde paylasirim:KK66:

Onları bende yapıyorum canım ve çok güzel bir şekilde hareket etmissin. Ben çamaşır deterjanı, bulaşık Makinesi deterjanı, sıvı el sabunu arıyorum doğal olarak.

Merhabalar ben doğal temizlikten yanayim. Cosmorganic diye bir marka çıkıyor karşıma kullanan var mı acaba?

Ben lyniss diye bir markanın genel temizleme ürünü var, power paw diye geçiyor onu kullanıyorum, çok amaçlı olduğu için birçok noktada kullanıyorum hem evde bir çok deterjan yerine tek deterjan olduğu için yerde kaplamıyor. çokda memnunum. onu keşfettiğimden beri artık market ürünleri almıyorum.

Ben 1,5 yıldır siyahlardan beyazlara bütün çamaşırları sabun rendesi ile yıkıyorum. Siyahlarımda eskiden siyahlar için sıvı deterjan kullanırdım doğal yaşama geçtiğimden beri 1,5 yıldır kalıp sabundan başka deterjan satın almadım ve renk açılması da yaşamadım. Yumuşatıcı gözüne çok az sirke ve bi kaç damla lavanta yağı ekliyorum arada ama her zaman değil. Daha çok havlularda yada aklıma eserse.
Bulaşıklarımı elde yıkıyorum. Sabun rendesi denedim ama çok memnun kalmadım o yüzden organik bulaşık deterjanı aldım. Çok köpürmüyor haliyle alışmak zaman alsa da memnunum.
Evimi sirkeli su ile siliyorum. Lavaboları bazen sabun bazen sirke+ karbonatla ovuyorum. Aynı şekilde klozeti de sirke+karbonatla ovuyorum.
Böyle kendimi çok mutlu hissediyorum.
Çamaşırlar için at kestanesi duydum ama ben duyduğumda geç kalmıştım kestane kalmamıştı ağaçlarda. Şimdi sabun cevizinde aklım. İlk fırsatta onu da denemek istiyorum.

Benim için çamaşırlarımı yıkarken deterjanımın temizlemesinin yanı sıra kalıntı bırakmaması da cok önemli. :stop: Çünkü ağır metaller çamaşırda kalınca vücutta birikmesine neden oluyor. Birçok hastalığa da sebebiyet veriyor. Özellikle yumuşatıcılar makinede en son alındığı için çamaşır üzerinde kalıyor. yumuşatıcı olarak sirke kullanıyordum. Ben sodamatik kullanmaya başladım. Ankara sodamatikten memnun kaldım. Özellikle beyazlarım ve tüllerimde çok beğendim.:KK54: Artık Sirke de kullanmıyorum. Çamaşırlarımı cok sertleştirmiyor. Üstelik ürün acıklamasında da bebek çamaşırlarında kullanabilirsiniz diye belirtilmiş. Beyaz renkli deri sandalyelerimde kullandım güzel temizledi. Bulaşık makinesine de koyuyorum.:kk77:

X