Dogalgaz kombı kullananlar yardım lutfen

kxuxllxuxmango

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
1.490
3
arkadaşlar yenı eve taşındım ve dogalgazını bugun açtılar. ama evdeki kombının markasi leopard. ve dıgıtal. kullanma kılavuzunu defalarca okudum ama anlamadım. anladıgım kadarıyla yaktım bugun. suanda ısınıyor petekler.
en yuksek derecei 80 yazıyor kalorifer ısısında. su ısısında 60 sanırım.
benım evim 1 oda bır salon. 60 70 metrekare. yenı bına.
kaç derecede yakmalıyım kombıyı? ve su ısısını kaç dereceye ayarlamalıyım. ve gece oldugunda kapatmalıyım kombıyı tamamen? evin ılık olsun mutfaktan banyodan sıcak su gelsin duşa gırebıleyim yeter. oyle çok sıcak ıstemıyorum.
lutfen bu konuda bılgsı olanlar bılgı verebilir mi?

Yeni evinizde güle güle oturun...

kalorifer ısısında tesisatçıların tavsite ettiği ısı 45-50 derece... su ısısında ise 47 derece.. bende hep bu ısılarda tutuyorum, banyoda da mutfakta da rahatlıkla kullanıyorum suyu iyi geliyor yani ısısı...

45 derece petekler için iyi gelecektir diye tahmin ediyorum benim evim büyük ve katlı fakat ısı yalıtımım var çok güzel ısınıyorum 45 derecede ve eskişehir gibi aşırı soğuk bir memlekette..

gece olunca kombiyi kapatmayın, kapattığınız zaman tekrar devreye girdiğinde çok fazla yakıyor ve faturanız hayli kabarık gelebilir yani böyle durumlarda kısmak en iyisi... 24 saat 3 kat hiç kapatmadan yakıyorum başka konular vardı arkadaşlar açmışlardı ve onlarla kıyasladığımda yani sadece ihtiyacı olduğunda kombiyi devreye sokanlarla kıyasladığımda çok daha az fatura ödediğimi gördüm...zaten tesisatçılarda bunu tavsiye ediyor açıp kapatmaktansa evde olmadığınız sürede kısıkta yakın diye.....umarım yardımcı olabilmişimdir..

benim tavsıyem vaillant.kullanıyorum.çok memnunum..
bykombi.com dıye bir firmadan aldım.çok uygun fiyatları var.bakmanızı tavsiye ederim

X