Doğru başlıktamıyım bilmiyorum ama :(((

bizimde eski evimiz böyleydi,kapı pencere sıkıca kapalı olsada kulağımız sağır olurdu,insan rahatsız olunca utanıyorda ama işin içine uykusuz bir bebek girince herşey değişir,,şikayetini ciddileştir canım

dün netimdeki sorundan dolayı giremedim hanımlar. evin durumunu şöyle açıklıyayım.minareyle mutafağımın arsı olsa olsa 20 metre falan.arada balkonla beraber.camlar pimapen ve duvarlar rada köpük olan çift tuğla. yani sesi şiddetini siz düşünün artık.dediğiniz gibi müftülüğe ve belediyeye de daha önce şikayetimiz oldu.ve ev kendimizin. haşa Allah biliyo yaa güzel ve hoş bir edayla okunduğu zaman ezan'dan daha güzel bir ses yoktur benim için.ancak kulağınızın dibinde resmen bağırılarak, ve abngır bangr olduğu zaman iş değişiyo. daha önceleri böle bi sorun yokmuydu demiş bi arkdaş. yoktu çünkü ses bu kadar yüksek verilmiyordu. yine evin içinde gibiydi ama bu kadar yüksek değildi.ve haporlörlerin biri bize diğeri diğer yöne dönüktü. etkiliyormu diyen arkadaşada şöyle açıklıyim. düşününki biri megafonlakulağınıza bağırıyor. birde megafonu diğer yöne çevirip bağırdığını düşünün ne kadar farklı olur diymi.ve şöyle bir durum var tesadüfki aynı dönemlerde doğan 2 bebğimiz daha var apartmanda ve belediyeye o kadar çok şikayet edilmişki adamlar artık önüne geçemediklerini söyleyip bir şikayet daha gelirse camiiyi taşımaktan kapatmaktan falan bahsetmişler bu yüzdende şikayet edemiyoruz artık yüksek mercilere ve imamla cemaatle çözmeye çalışıyoruz. kim bir camiinin kapanmasını isterki ???

böyle olay da bir türkiyede olur zaten. neden çözümde en kolaya kaçarlar bilmiyorum. camiyi kapatmak kolay tabi.
bir sürü çözüm bulunabilir bu konuya. dediğin gibi en güzel çözüm de sesi kısmak. bu kadar sığ düşünmesin insanlar ya kızıyorum. resmen pireye kızıp yorgan yakmak oluyor bu.
ben yetkililerin hatalı olduğunu gerekeni yapmadıklarını düşünüyorum...
sonuçta kimse bu denli rahatsız da edilmemeli, ezansız da olmaz zaten. ortak bir yol bulunmalı.
ah ah güzel memleketimin zeki insanları neden kullanmaz ki bu nimeti.
Allah yardımcın olsun canım.

Ben cemaatin ne suçu var onu anlayamadım sempatiksalakcinni
Bu işi imamla tekrar tekrar konuşun hatta bebeklerimiz uyuyamıyor küçük çocukları böyle rahatsız etmenin günah olup olmadığını sorun.Sonuçta bebektir korkabilir. ımamda bu iş bitiyo ama anlayışsız biri herhalde.

zor bir durum bence senn için en iyi çözüm evi satıp gitmen yani ben du duruma evini taşımaktan başka bir çözüm bulamadım o minarede hopörlerlerde orda kalacak kimseyede laf anlatamazsın canım

medusacım cemaatin şöyle bir suçu var bundan önce iki imamı yerinden ettiler istediklerini yapmadığı için şikayet üstüne şikayet karalama üstüne karalama.şu anki imamımızda bunları bilen yakın bir camiiden tayinle gelen biri.vee nasıl anlatayım tabiri caizse bunların başında sürekli ders veren biri var. ismini hatırlamıyorum .... efendimiz deyip durdukları biri oda bunları bazı konularda kışkırtmakta.nerden bildiğimi sorarsan merak edip bir iki toplantılarına katıldım bunlar napıyo neler anlatılıyo diye.ve bu kişide öyle bir işliyoki herşey iyice çözümsüz bir hal alıyo.son çarem hakkikaten evimden olucam galiba sonunda ama onuda ben hiç istemiyorum doğrusu. çünkü bu ev bana dedemden miras doğup büyüdüğüm mahalle ve işin kötüsü bu bir türlü laftan anlamayan adamların hepside akrabam. :KK43:((

X