Selülit Doğru Beslenme ile Selülitlere Çözüm

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.918
204.039
52
Selülit, günümüz kadınının asli sorunlarından. İşin tatsız yanı, selülitin baş edilmesi kolay bir problem olmayışı ve fazla kiloyla doğrudan ilişkisi bulunmayışı. Vücutta bir dolaşım problemi ortaya çıktığında selülit oluşuyor. Eğer vücudunuzda selülit varsa, bunun anlamı, vücudu temizleyen lenfatik sistemin, tıkanıklık sebebiyle işlevini tam olarak yerine getiremiyor olduğudur. Eğer selüliti kendinizden uzak tutmak istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmek zorundasınız. Bol sebze ve meyve yemek, doğal gıdaları tercih etmek, tahmininizden daha çok işe yarayacaktır.
Uzmanların belirttiğine göre, doğal besinler sistemi temizleyip, toksinlerin atılmasına yardımcı olurken, oluşması muhtemel selülitin de önüne geçebiliyor. Ne kadar çok doğal besin tüketirseniz, sindirim sisteminiz de bunları o kadar çabuk parçalar. Buna karşılık işlenmiş besinlerin parçalanması daha uzun zaman alır ve karaciğerin vücuttan atamadığı bazı atıklar, vücut tarafından tekrar emilip zararlı olmaya başlayabilirler. Fazla miktarda atık birikmeye başladığında, selülit belirtileri de görülmeye başlanır.

Su : Vücudun yüzde 70 den fazlasının su olduğunu hatırlatan uzmanlar, bu sebeple günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğini bildiriyor. Yeterince su içilmediği zaman vücudun susuzluk çektiğini ve bunun da selülit birikimine sebep olan etmenler arasında bulunduğunu ifade eden uzmanlar, suyun, aynı zamanda sistemi de temizlediğini kaydediyor.

Alkol: Uzmanlar, alkolün kana çabuk karışıp kanın kimyasını değiştirdiğini, aynı zamanda karaciğer ve böbreklerin fazladan çalışmasına da sebep olduğundan, bunların, atık maddeleri vücuttan atmak için yeterince etkili şekilde çalışamadıklarını vurgulayarak, selülitten kurtulmak için alkolün kesinlikle bırakması gerektiğini belirtiyor. Sigara: Nikotinin oksijeni tükettiğini, vücutta oksijenin azaldığı bölgelerde, hücrelerin işlevlerinin zarar gördüğünü ve dolaşımın bundan olumsuz olarak etkilendiğini ifade eden uzmanlar, "Nikotin hem kirliliğe sebep olur, hem de besleyici maddelerin işlevlerini kaybetmesine yol açar. Sigara kullanımı, vücuda giren C vitamini ve çinkoyu etkisiz kılar" uyarısında bulunuyor.

Kahve: Uzmanlar, kahvenin, besinlerle alınan çeşitli mineralleri, özellikle de demir emilimini engellediğini, ayrıca böbrek üstü bezlerinin daha fazla çalışmasına sebep olduğunu kaydediyor. Böylece, vücudun aslında günlük işleyişi içinde ihtiyacı olmayan adrenalin salgılandığını belirten uzmanlar, bu sebeple bitkisel çayları tercih etmekte fayda bulunduğunu bildiriyor. Uzmanlar, bitkisel çayların besin değeri bulunduğunu, aynı zamanda da tazeleyici olduğunu ve ihtiyaç olan besleyenleri vücuttan çalmadıklarını vurguluyor.

Masaj: Uzmanlar, masajın tek başına selüliti yok etmediğini, ama selülit oluşumunu engellemekte etkili olduğunu hatırlatarak, "Bunun için uzman bir lemfatik masaj masörünün, lenf düğümlerini harekete geçirecek şekilde masaj uygulaması gerekir. Ancak böyle bir programı uygulamaya başlamadan önce doktorunuzla konuşmanızda fayda vardır" önerisinde bulunuyor.

Egzersiz: Yukarıda sayılanlar işler hale getirildiğinde, yapılacak egzersizlerin de, selülit üzerindeki etkisini göstermeye başladığını ifade eden uzmanlar, "Egzersiz, stres atmanıza, vücudunuzun sıkılaşmasına ve şekillenmesine yardımcı olur. Eğer bugüne dek egzersizden veba gibi uzak durduysanız, işe kolay ama hoşunuza gidecek bir spor veya egzersizle başlayın.

Yürüyüşten hoşlanmıyorsanız, bir spor dalı deneyebilir, ya da salonda ter atabilirsiniz. Eklemlerinize fazla yüklenmeyeceğiniz egzersizleri tercih edin, yüzme gibi. Uzun zamandır egzersiz yapmıyorsanız, kendinizi aşırı yormayın" diyorlar. Cildi Fırçalamak: Uzmanlar, doğal kıllı bir vücut fırçası kullanılarak, selülitin olduğu bölgelerin, cilt kuruyken fırçalanıp uyarılabileceğini de belirterek şunları kaydediyor: "Nazikçe fırçalayarak başlayın. Vücudunuz alıştıkça biraz daha güçlü şekilde ovabilirsiniz. Ancak cildi harap etmemeye de özen gösterin."
 
Selülitlerden kurtulun
Selülit yağını sorunlu bölgeye friksiyon yaparak uygulamak ve alüminyum folyo ile de sarıp en az iki üç saat bu şekilde beklemelidir. 3 gün ara ile 15 gün süreyle uygulandıktan sonra 1 hafta ara verilir. Bu uygulamayla birlikte günde en az 2-3 litre su alınmalıdır. Egzersiz yapmak ve tuz tüketimini en aza indirmek tedaviye yardımcı olacaktır. Beslenmede albümin ağırlıklı örneğin balık, kümes hayvanları ve arada bir karaciğer gibi besinlere ağırlık verilmelidir.
Kullanılacak yağlar; Kekik yağı, Lavanta, Buğday yağı, Badem yağı, Okaliptüs yağ-ıtır yağı
4 çay kaşığı badem yağına diğer yağların her birinden 2 şer damla damlatarak hazırlayın. Güneş ışığı ve nemden uzak tutun.

Burada yer alan hertürlü bilgi ALINTIDIR
 
Son düzenleme:
aysha1 .!.:
Mune denedinmi hayatım sen bu kürü.

Selülit problemim olmadığı için denemedim gülüm ama doğal bir kür olduğu için denemenin sakıncası olacağını sanmıyorum yani selülit sorunum olursa mutlaka deneyeceğim:wink:
 
X