Doğum başladı, suyunuz geldi! Ne yaptınız o an?

beyzinggg

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
202
74
26
Hemen hastaneye mi gittiniz, tek miydiniz, yoksa sıcak bir duş mu aldınız?

39. haftadan selamlar 😁😁🩷💘

Gece 2 civarı ıslanma ile uyandım hafif bir sancı vardı ve adet lekelenmesi gibi bir lekelenme başladı.
Duşa girdim ,saçlarımı sabitledim😂( doğumda dağılmasın diye)
Bulaşık makinasini yerleştirdim.
Yatagimi lohusa yatağı gibi hazırladım
Son eksikliklere baktım 3-3.30 civarı artık dayanamayacak kadar sık sancı gelmeye başlayınca Ambulansı aradım 😁 doguruyorum gelin dedim 😀 4 de hastanedeydim 7 de oğlumu kucagima aldım.

Gece 2 civarı ıslanma ile uyandım hafif bir sancı vardı ve adet lekelenmesi gibi bir lekelenme başladı.
Son eksikliklere baktım 3-3.30 civarı artık dayanamayacak kadar sık sancı gelmeye başlayınca Ambulansı aradım 😁 doguruyorum gelin dedim 😀 4 de hastanedeydim 7 de oğlumu kucagima aldım.
Bu nasıl bir soğukkanlilik, maşallah. Benim düşündükçe uykularım kaçıyor 🥹

Sağlıkla kavuşun inşallah 🤲
Son hafta günlük hatta bazen sabah akşam duş alıyordum ben sancı olunca hastaneye gitmiştim ilk doğumda sonrakilerin ikisi planlı biri kontrol de alalım bugün doğuma olmuştu

lohusa yatağı ne oluyor 😁 maşallah bulaşıkları dizdin demek🤣
ambulansı arama fikri çok mantıklı ya ben de taksiyi arasam ya geç gelirse diye düşünüyordum 😅
doğum yapıyorum deyince geliyor mu hemen ambulans

kolay doğum taktikleriniz nelerdir 😄 yürüyüşü ve egzersizi düzenli yapmayan ben jdjfkfk

Su gelince hemen hastaneye gidilir. Yillardir dilimde tuy bitti, bu durumda beklemek tehlikeli diye. Nitekim gecenlerde bir konu vardi, su sizarken kordon sikismis ve bebekte problem olmustu. Velhasili su gelirse hastaneye gidin vakit kaybetmeden 🙏🏻

Su gelince hemen hastaneye gidilir. Yillardir dilimde tuy bitti, bu durumda beklemek tehlikeli diye. Nitekim gecenlerde bir konu vardi, su sizarken kordon sikismis ve bebekte problem olmustu. Velhasili su gelirse hastaneye gidin vakit kaybetmeden 🙏🏻
ben de öyle düşünüyorum
arabam yok en kestirmesi ambulansı çağırmak herhalde
taksi belki geç gelir

planlı olması daha heyecanlı değil mi ya 😄😁 son gece nasıl uyudunuz😅
Hem heycanli hem duygusal biraz korkulu 🥹 oda suslerini valizleri vs ayarladim dus alip yattim. Bu son şans diye fosur fosur uyudum. Zaten ilk ameliyat benimdi, hastane de biraz uzaktaydi sabahin 6sinda evden ciktik 🤣

ben de öyle düşünüyorum
arabam yok en kestirmesi ambulansı çağırmak herhalde
taksi belki geç gelir
Eviniz cok uzak mi merkeze bilemiyorum ama benim doktorum gel bi nst’ye baglamam lazim demisti. Sonrasinda da yatis vermek zorundayim eve gonderip tiske atamam demisti 🥲

Eviniz cok uzak mi merkeze bilemiyorum ama benim doktorum gel bi nst’ye baglamam lazim demisti. Sonrasinda da yatis vermek zorundayim eve gonderip tiske atamam demisti 🥲
yarın randevum var 😄 bakalım bana ne diyecek
ama şu ana kadar sancı falan hissetmedim
belki ben anlamıyorum 😄
evim merkezi aslında arabayla hastane 10 dk mesafede

yarın randevum var 😄 bakalım bana ne diyecek
ama şu ana kadar sancı falan hissetmedim
belki ben anlamıyorum 😄
evim merkezi aslında arabayla hastane 10 dk mesafede
Rahat rahat yetisirsiniz o zaman bence sakin olun 😊 ben istanbul trafiginde yarim saatte falan doktoruma ulasabilmistim 🥲

X