Doğuma Hazırlık Doğum çantasında olması gerekenler

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

alfat

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2023
37
2
28
Kızlar ilk gebeliğim o yüzden doğum çantasında en çok ne lazım oluyor önerileriniz neler birde göğüs pompası gerekli midir ? Erken doğum riskimde var doktorum ne olur olmaz hazırlıklı ol dedi (33+3haftalık gebeyim )

Hastanede sağım makinası oluyor. Kendine pijama , bebeğe takım, battaniye bebek bezi krem
Hastaneden çıkış için kendine uygun kıyafet
Hastanede gezmek için terlik,
Doğum sonrası üşüyorsun üzerine sabahlık hırka sweet artık tarzın neye uygunsa ona göre bir şeyler al.. pijama altı mutlaka olsun ilk gün etekli pijama iyi oluyor sonra üşüyünce değişirsin.
Sezaryen değilse acıkıyorsun normal doğımda atıştırmalık olsun
Su olsun
Bebeğe zemzem hurma vereceksen onları koy tercih meselesi bu
Bebek için ıslak mendil, pişik kremi koy, kafası kanlı olursa silmek istersen bazen düzgün temizlemiyorlsr bebe yağı koy
Erken olursa zaten kuveze alırlar
Battaniye bir iki tane olsun çiş süt kirlenebilir
alfat alfat

Cerrahpaşa’da doğum yapacağım özelde değil yinede orada bulunur mu acaba ?ayrıca sezeryan olacağım ve rahim ağzında kısalık olduğu için dikişlerim var serklaj operasyonu da geçirdim

Peki göğüs pompasında hangi markanın tercih edilmeli ?eczaneye sordum elinde wee baby marka tekli 1600 lira fiyat verdi
Birde yenidoğan bezi neye göre tercih edilmeli ?

Kızlar normalde doğumum 27 mayısta ama doktorum 8 mayısa 2024 gelebilirsen gün vereceğim dedi .bebiş sağlıklı ama E.D.T. Riskinden dolayı erken gelebilir dedi şu an için 33+2 haftalık ve kilosu 1950 civarında yaklaşık 2 kg olmuş olabilir çok zor ve riskli bir gebelik geçiriyorum hamileliğimin en başından beri her 15 günde bir kontrole gidiyorum bazen her hafta gittiğim bile oluyor riskli gebelik sürecimle de ilgili tecrübelerimi faydalı olsun diye paylaşacağım ayrıca küvez olayınıda merak ediyorum acaba daha önce küveze alınanlar da buradan yazabilir mi küveze girerse doğum çantasında ne lazım oluyor

Peki göğüs pompasında hangi markanın tercih edilmeli ?eczaneye sordum elinde wee baby marka tekli 1600 lira fiyat verdi
Birde yenidoğan bezi neye göre tercih edilmeli ?
Bütçe ve erişilebilirlik:) yani bir marka seçip sadece bir yerde satılıyorsa başa bela.. genel olarak bulunan bir bez en mantıklısı.. marka önermek zor herkese iyi gelen bez senin bebeği pişik eder başka markalar denersin en olmadık marka iyi gelebilir 🤷🏻‍♀️ biraz deneme yanılma olayı mevcut burda

Pompada ben amazon prime üzerinden online satın aldım lansinoh marka hem Manuel hem el ikisine 2 ay evvel 1300 civari vermiştim

Hangisi kullanışlı peki manuel mi elektrikli mi birde tekli çiftli olarak varmış şimdi baktım #freya_

Bir orta valiz dolusu esya goturdum dogum cantamda ne var videolari izleyerek hazirlamistim..
Inanin gecelik terlik bebek bezi ve bir hastane cikisi disinda hic birseyi kullanmadim.Lohusa pedine kadar hastane verdi.Hastanenize mutlaka sorun neler veriyorlar.Bebegimin ilk takimini da hastane verdi.
Dogum oncesi alisverisler canta hazirlamakla vs cok vakit harcamis aldiklarinin cok buyuk kismini hic kullanamamis ve bundan sonrasinda cok pisman olmus bir anne olarak soyluyorum eksiklikler cok kisa surede gideriliyor.Son haftalarinizi mumkun oldugu kadar emzirme,bebek bakim ve lohusalik hazirligi yaparak gecirmenizi tavsiye ederim nacizane..Emzirme teknikleri hatta mumkunse emzirme egitimi alabilirsiniz.
Pompa vs hic tasimayin.Zaten kolostrum elle sagiliyor.Ilk gunlerde pompaya ihtiyaciniz yok.Sutunuz tasmadan ki hemen olmuyor gogus pedine ihtiyaciniz yok.Biberon vs ihtiyaciniz yok.Ilerde ihtiyac duyarsaniz alirsiniz..
Tadini cikarin,sevgiler

Hangisi kullanışlı peki manuel mi elektrikli olması mı ? #freya_

Bütçe ve erişilebilirlik:) yani bir marka seçip sadece bir yerde satılıyorsa başa bela.. genel olarak bulunan bir bez en mantıklısı.. marka önermek zor herkese iyi gelen bez senin bebeği pişik eder başka markalar denersin en olmadık marka iyi gelebilir 🤷🏻‍♀️ biraz deneme yanılma olayı mevcut burda

Pompada ben amazon prime üzerinden online satın aldım lansinoh marka hem Manuel hem el ikisine 2 ay evvel 1300 civari vermiştim

Hangisi kullanışlı peki manuel mi elektrikli olması mı ?

Hangisi kullanışlı peki manuel mi elektrikli olması mı ?
Ben şu an 6 günlük anneyim :) elektirikliyi denemek için kullandım. Bana pratik geldi. Çalışıyorum izindeyim. Muhtemelen izin bitince elektrikliyi kullanırım. Ama Manueli de ne olur ne olmaz diye almıştım ucuz diye

Hastanede sağım makinası oluyor. Kendine pijama , bebeğe takım, battaniye bebek bezi krem
Doğum sonrası üşüyorsun üzerine sabahlık hırka sweet artık tarzın neye uygunsa ona göre bir şeyler al.. pijama altı mutlaka olsun ilk gün etekli pijama iyi oluyor sonra üşüyünce değişirsin.
Su olsun
Bebek için ıslak mendil, pişik kremi koy, kafası kanlı olursa silmek istersen bazen düzgün temizlemiyorlsr bebe yağı koy
alfat alfat

Zemzem be hurma merak ettim ilk defa duydum bebeğe verildiğini acaba Yenidoğana veriliyor mu faydası açısından merak ettim

Zemzem be hurma merak ettim ilk defa duydum bebeğe verildiğini acaba Yenidoğana veriliyor mu faydası açısından merak ettim
Yani bu bakış açısı😅😅 ben verdim, isteyen vermez..

Geleneksel olarak da bazı doktorlar da su verdiriyor. Hurma verdiren de var verdirmeyen reddeden kesim de :) buna sen karar vereceksin.

Ben zemzem verdim. Hurmayı da parmağımız ile ezip ucuna azıcık alıp damağına değdiriyoruz. Süt gelip emene kadar şekeri düşmesin diye verirler bizde.

Süt geldikten sonra da iki çay kaşığı kadar ağzında sütü temizlesin diye veririz, hem sarılık olmasın diye hem de ağzı pamukçuk olmasın diye... ama drdiğim gibi bunu herkes kabul etmiyor kimisi ister kimisi istemez. Tamamen sana kalmış bir şey.. benim doktorum da ver dedi ben de o görüşteyim ama tersini savunan kitle de var 🤷🏻‍♀️

Su olsun
alfat alfat
Zemzem ve hurma vermek tercih değil, olsa olsa sağlık meselesi olur. Bunun yüzünden torunu günlerce yoğun bakımda yatan birini biliyorum. alfat alfat siz lütfen böyle şeyleri dinlemeyin.

Kızlar ilk gebeliğim o yüzden doğum çantasında en çok ne lazım oluyor önerileriniz neler birde göğüs pompası gerekli midir ? Erken doğum riskimde var doktorum ne olur olmaz hazırlıklı ol dedi (33+3haftalık gebeyim )
Göğüs pompası hastanede olur büyük ihtimalle. Hastaneyi arayıp teyit etmeniz iyi olur.
Gümüş kapak kullandım ve çok memnun kaldım. Emzirmeye başlar başlamaz kullanmanızı öneririm.
Depend lohusa pedi çok işime yaradı.
Refakatçi için de kıyafet ve temizlik ürünleri koymayı unutmayın.
Bebek bezinde ben direkt prima ile başladım. Birkaç marka deneyip bebeğiniz hangisinde rahatsa onunla ilerlemenizi öneririm.

Zemzem ve hurma vermek tercih değil, olsa olsa sağlık meselesi olur. Bunun yüzünden torunu günlerce yoğun bakımda yatan birini biliyorum. alfat alfat siz lütfen böyle şeyleri dinlemeyin.
Ben ver demedim isteyen verir isteyen vermez gayet açık söyledim güzelce yazdım ,ben verdim beni rahatsız etmiyor, isteyen vermez.. siz vermezsiniz olur biter

Su olsun
alfat alfat
Islak mendiller zararlı, tuvalet kağıdı veya kendiniz ıslatıp kullanılacağınız mendiller var daha iyi

X