Doğum hikayem.

RANUNA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2007
1.148
1
doğum hikayemi yazalı çok olmuştu ama burada paylaşmadım... sizlerlede paylaşayım meleğime kavuştuğum anımı...

HAYATIMIN ANLAMI CANIMDA CANSIN…

Tarih..06/06/2008 gösterdiğinde hayatımın bu denli güzel anlamlı olabileceğini bilmeneden uyanmıştım… rengli dönemim geçiyordu yine .. artık okadar alışmıştımki bu duruma ..14 yıllık evliliğimde tam 3 kez görmüştüm pozitif çizgisini 3 defasındada hüsranla sonuçlanmıştı ..bilemezdimki sonunda seni kucağıma alacağımı ahhh diyordum bi yavrum olsa onu doya doya koklasam.. her gece yatağıma yattığımda benimde bi yavrum olsa diye senle ilgili hayaller kurararak uykuya dalardım tam 14 yıl ..o sabah kahvaltı etmeden gittim eczaneye..hemen bi prodüktör aldım artık usta olmuştum bu işte..hemen testimi yaptım.. ve 2. Çizgi belli belirsiz çıkmıştı herzamanki gibi çok iyi hatırlıyorum o günü.. hiç heycanlanmadım evet yine hamileyim dedim.. ama bu sefer kimseye söylemeyecektim..kararlıydım.. artık okadar sıkılmıştımki sonucunda hüsrana uğramakdan.kendi ailemin benim için birkez dadaha üzülmesini acınmakdan bıkmış usanmıştım, ama içimdede tutamıyordum..babanı aradım hemen bugün öğle yemeği yiyelim beraber die oda kabül etti..öğlene doğru çıktım evden bebek mağzasına gittim beyaz bi pabuç aldım onu hediye pakaeti yaptırdım .. aklıma güzel bi fikir geldi bebek resmi olan bi kart postal bulmalıydım ve onun arkasına.. bişiler yazmak.. senin gelmeni müjdeleyen bişeyler yazmakdı amacım ama.. kartı alırken babana yakalandım buluşacağımız yer çok yakındı kırtasiyeye, geçerken beni görmüştü .. oanda salladım babana bişey bakıyodum die ama anladı yüzünden heycanı okuyabiliyodum.. mağzadan çıkınca hemen elimi tutmuştu sanki bilmişti ona senin geleceğini müjdeleyeceğimi.. ama olsun güzel bi jest yaptım babana lokantaya gittik.yemeklerimiz gelene kadar sana aldığım ayakkabı paketini paketini verdim babana.. o anda gözlerinin içi gülmüştü o kıvrım kıvrım kipriklerinden yaşlar süzülmüştü bi anda sanki ilk defa hamile haberi veriyordum.. halbuki ben okadar heycanlanmamıştım ama içimde bişiler bu haberini babana güzel söylemek die geçiyordu.. ogün o yemekde karar aldık kimseye söyelemek yok en azından kalp atışlarını alana kadar..ve bizim için günler geçmiyordu artık.. doktora bile gitmedim rengli dönemimden senin kaç haftalık olduğunu thmin ediyordum.. ve artık biliyordum en az 8 haftalıkken kalp atışlarını alabileceğimizi..ve o muhteşem an hayatım boyunca unutamıyacağım sesss..kalp atışını almak için günümüz gelmişti artık 8 haftalık olmuştun ve baban ve benden başka kimse bilmiyor senin varlığından.. o gün heycandan çok başım ağrıdı ağrı kesici alamıyorum sana bişi olmasından okadar çok korkuyordumki..ve o an seninle ilk tanışmamız.. engin beyle çok konuştuk mevla verirse olucak dedi bize..o anda duygularım okadar karışıkdıki bunu kelimelerle anlatmam imkansız miskokulum.. artık muayne vaktiydi vijinal ultrasonla baktı engin bey hiç acı hissetmiyordum sadece duymak istediğim sesi bekliyordum vee geldi o ses tık tık tıkk çok hızlı benim için atan bi kalp sesiydi buu o anda inanmıyorum die hıçkırıklara boğuldum muayne masasında 3 tane hamileliğim oldu hiç birinde almamıştım bu sesi o anı asla unutmuyacağım.. ve artık bizim için uzun yolculıuk başlamıştı meleğim.. doktorumuz 1 5 gün sonraya randevu verdi bize .. ama ben dayamanayıp o hafta içinde bidaha gittim başka doktora o sesi bi daha duymak istiyordum.. hatta elimde olsa her an her saniye senin kalp atışını duymak istedim sen gelene kadar..3 aylık olmuştun artık o gün yine randevumuz vardı.. biz doktora maaa aile gitmiştik.. annanen teyzen ve arkadaşım baban. biliyordum ogün cinsiyetini öğrenecektim annemler hayır daha erken deselerde ben biliyordum kız olacaktın… kıvrım kıvrım saçların ceylan bakışlı bi kızım olucak diyordum.. ve doktorumuz kesin değil ama kıza benziyor dediğinde muayne mamasında resmen göbek atmıştım.. sennn bende olduğun her anım her saniyem artık benim için anııı,sayfaları çok temiz çok güzel ve kocaman bi umut..günler ayları kovaladı derleryaa işte öyle oldu miskokulum senin için yapılan hummalı bi çalışamalar sonununda artık geleceğin gününn randevusunu almıştık.. artık kavuşma anımız gelmişti.. evden çıkmadan duşumu aldım son kez aynaya karnıma bakıp sevdim senii kavuşacağız meleğim dedim ve elimle bi öpücük kondurdum . bilmiyorum artık nerene geldi o öpücük belki o minicik poponu öptüm ..seni görmeden sevmiştim aşık olmuştum sana.işte bu aşk demiştim.. atık hastane yolundaydık..tarih 20/02/2009 du ameliyat satimiz 12 :00 ‘da alınıcaktım ameliyata ama erken gitmmemizi istemişti doktorumuz ve saat 10 gibi hastanedeydik..yine maa aile gitmiştik.. bizimle beraber gelenler ve ayrı gelenler herkez ordaydı.. ama biz heycandan cameraya cd almamıştık tutturdum cd alın kızımın geldiği anı çektiricem die benim son işlemlerim yapılırken baban ve teyzenler cd aramaya çıkmışlardı annemde yoktu ortalıkda .. bi halam vardı artık sedye geldi beni aldılar sedyeye.. gözlerim babanı ve annemi aradı kimse yoktu.. halamı gördüm asansöre binerken.. o anda beni bi ağlama tuttu ben çıktıkdan sonra camera geldi ameliyathaneye.. ben ağlıyordum doktorum ağlama kızına kavuşturcam seni diyordu ama ben hakim olamıyordum kendime… biliyordum bu göz yaşları 14 yılın özlemi hasretiydi ve artık kavuşuşmama saatler kalmıştı yavruma.. onu doya doya öpmeme saatler vardı .. hep okurdum ameliyathane çok soğuk derlerdi ama ben yanıyordum içim yanıyordu benim bu yangınımı ancak sen söndürecektin meleğim..anestezi doktoru yaşımı sordu kilomu sordu yarım yamalak söylediğimi hatırlıyorum.. sonrası karanlık.. biri ismimle çağırıyor benii uayndım..gözlerim yaşlı hala ağlıyorum çok kısık bi sesle kızım diyorum boğzım düğümlendi sadece kızım diyorum seni görmeyi çok istiyorum.. bi ses bak kızın dedi o anda hemen açtım gözlerimi sonradan anlatıyor teyzenler o ana kadar sayıklamışım uyanmamışım kızını getirdik bak deyince hemen gözlerimi açmışım.. işteee o anda seni gördüm ve artık yüreğim bi anneydi hep özlemini çekdiğim anneydim artık ben.. getirdiler seni bana kucağıma verdiler o anda ilk öpücüğümü kondurduk o minik yanaklarına çok tatlı çok masumdun… yüreğime ılık ılık akan bişiler vardı kelimelerle tarif edemediğim bişeyler sana akan bişeyler vardı meleğim.sarılıp ağlamak istiyordum ahh bi yalnız kalabilsem senlede kimse görmeden doya doya ağlasam dedim. bi kaç gün sonra sana sarılıp ağladım meleğim.. benim hayatıma geldiğin için rabbim seni bana verdiği için muradıma erdiğim için doya doya ağladım ağlamanın bu kadar güzel olabileceğini hiç düşünmemiştim hayatım boyunca.. ağladıkca keyiflendim sabah uyandığımda gözlerim şişmişti ama umrumda değildi b bu yürek,bu kalp bu gözler şimdiye kadar hep acı şeyler için ağladı şimdi mutlulukdan ağlıyordum bu bana okadar çok keyif verdiki anlatamam meleğim.. hastanede 2 gün kaldıkdan sonra evimize geldik.. bugünn hala sana ilk bakışlarım gibi bakıyorum hep yüreğimdeki ılık ılık akan sevgiyle merhametle tarifi imkansız bi güzellikle bakıyorum meleğim..
BU CAN VAR OLDUKCA SENİ SEVECEK.. BERRA NİSA’M KÜÇÜK DÜNYAM.
ANNEN

Okurken çok duygulandım..hatta şuan ağlıyorum...

Doğum hikayeleri beni hep çok duygusallaştırır ama bu daha farklı...

Allah ewladınızı size ve babasına bağışlasın...

Okurken çok duygulandım..hatta şuan ağlıyorum...

Doğum hikayeleri beni hep çok duygusallaştırır ama bu daha farklı...

Allah ewladınızı size ve babasına bağışlasın...

saol canım cümlemizinkini rabbim bağışlasın...
bende kuzuma büyüdüğünde doğum hikayemi vericem .. güncem olmadı... aslında ben istemedim her an korku ve endişe vardı içimde.. o yüzden yarım kalır die çok kortum arttık benim kuzu doğum hikayesiyle idare edecek.

çok güzel yazmışsın canım duygulandırdın beni şöle bi ilk günlere gittim geldim allah evlatlarımızı korusun

benimde gözlerim dolu dolu oldu okurken
Allah istedikten sonra yaratamıyacağı mucize yok
dileyen herkese nasip etsin mevla bu duyguları ALLAH sizi yavrunuzdan ayırmasın inş.
darısı bizim kavuşmamıza inş.2.3 hafta bişeyimiz kaldı :ecrin_bebek:

duygularını harika anlatmışsın, 3 hamilelik 14 yıllık evlilik, ve bir mucizeee.. kızınızla ömür boyu mutluluk dilerim

diğer hamileliklerin boş gebelik ya da kimyasal gebelik miydi?

canım yüreğine sağlık...ne güzel de anlatmışsın...benim oğlum da 8 senenin üzerine geldi...gerçi kendi gelmedi getirttik....

duygularını harika anlatmışsın, 3 hamilelik 14 yıllık evlilik, ve bir mucizeee.. kızınızla ömür boyu mutluluk dilerim

diğer hamileliklerin boş gebelik ya da kimyasal gebelik miydi?

evet canım boş gebelik oldu hepsi kürtajj oluyordum.. bi defasında uyanırken doktora sormuşum kızımmı oldu oğlummu die ... acı dolu 14 yıl geçtiii ama sonunda kavuştum kuzuma rabbim o yolda kimseyi aratmasın.

benimde gözlerim dolu dolu oldu okurken
Allah istedikten sonra yaratamıyacağı mucize yok
dileyen herkese nasip etsin mevla bu duyguları ALLAH sizi yavrunuzdan ayırmasın inş.
darısı bizim kavuşmamıza inş.2.3 hafta bişeyimiz kaldı :ecrin_bebek:

aminnn canım. rabbim senide kavuştursun meleğine hayırlısıyla.

çok güzel yazmışsın canım duygulandırdın beni şöle bi ilk günlere gittim geldim allah evlatlarımızı korusun

Amin canım .. cümlemizin evlatlarını korusun inşallah...
bugun haberde izledim 2 yaşındaki bebeğe üvey babası 50 tane dikiş iğnesi saplamış öldürmek kasttıyla.. başkasının evladı başkasına ucuz olur derdi annem.. çok doğru bi lafmış.. rabbim yavrularımızı bizden bizleride onlardan ayırmasın.

ahhh gözlerim doldu yaaa...Hey gidi hey o ilk heyecan şimdiye kadar tatmadıpım kadar büyük bir sevgi.
Allahım hepimizn bebeklerini bizlere bağışlasın.Olmayanlarada nasip etsin bu duygudan mahrum bırakmasın kimseyi.
Çok güzel çooooooookkk...............

canım inana sana okurken ağladım. Ne güzel anlatmışsın Allah kızınız size bağışlasın. Ömrü uzun sağlıklı ve hayırlı evlat olsun inşallah. Maşallah diyelim meleğimize.

duygularını gerçekten çok güzel anlatmışsın.Allah kimseyi evlatsız bırakmasın.bu arada benim kızımda 20 şubat doğumlu.

Ağlattın beni Ranuna,Allahım yavrunuzu size bağışlasın,güle güle büyütün...

:roflol:
ahhh gözlerim doldu yaaa...Hey gidi hey o ilk heyecan şimdiye kadar tatmadıpım kadar büyük bir sevgi.
Allahım hepimizn bebeklerini bizlere bağışlasın.Olmayanlarada nasip etsin bu duygudan mahrum bırakmasın kimseyi.
Çok güzel çooooooookkk...............

evet aynen böyle bi sevgi aşk yokmuş !!!

canım inana sana okurken ağladım. Ne güzel anlatmışsın Allah kızınız size bağışlasın. Ömrü uzun sağlıklı ve hayırlı evlat olsun inşallah. Maşallah diyelim meleğimize.

saol canım senin meleğinide sana bağışlasın rabbim..

duygularını gerçekten çok güzel anlatmışsın.Allah kimseyi evlatsız bırakmasın.bu arada benim kızımda 20 şubat doğumlu.

amin canım o yolda kimseyi aratmasın..dimek senin prensesle aynı gün merhaba dediler .. ne kadar güzel..

canım şu anda inan ağlıyarak okudum ve mesajımı gözyaşları içinde yazıyorum Allahım ne garip dünyada yaşıyoruz çoğu kişi doğurup doğurup atarken birr yerlere başka yerlerde senin gibi başkaları gibi içi yıllarca evlat hasretiyle yanan anneler varr.Allahım senin ve diğer annelerin hepimizin evladını korusun saçının teline zarar getirmesin yavrularımızın ve kimseyi rabbim evladıyla sınamasın..sanada güzel bebişinle uzuuuun sağlıklı ve güzel yıllar dilerim canım benim güzel yürekli anne....

X