DOĞUM İZİN PARASI

KIND ANGEL

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2018
13
3
46
Merhaba Arkadaşlar
doğum izin parası doğumdan kaç gün sonra alınıyor ve brüt ücret üzerinden mi alınıyor ben 37.haftada bu cuma izne çıkıcam nasıl oluyor arkadaşlar

Merhaba
25 eylul de dogum iznine ciktim 10 ekim de dogum yaptim.

Kasim ayinda 25eylul-10ekim arasindaki maasimi aldim.

Ocak ayinda dogum iznim bitti basvuru yaptiktan 10 gun sonra da izindeki parami aldim. Tutar sanirim brut uzerinden hesaplaniyor benim sabit bir maasim olmadigi icin verileni aldim hesaplama sansim olmadi ne yazikki.

nisanda 37. haftada iznimi başlatacağım.benimde kafamda deli sorular.
merhaba yeni doğum yaptım
İlçede oturuyoruz
Süt parası ve doğum parası için hangi iki kuruma başvuracağım
Ve başvuru yaptıktan sonra işyerime bilgi vermem gerekli mi ödeme konusunda?
Ödemelerini nerelerden alacağım?
İkinci konu ise; beklenen doğum tarihimden 6 gün önce doğum yaptım. Bu 6 günü de doğum sonrasında kullanma hakkımı otomatik kazanıyor muyum? Yoksa işyeri veya hastanede rapor bölümü ile mi halletmeliyim? Devlet memuruyum

merhaba yeni doğum yaptım
İlçede oturuyoruz
Süt parası ve doğum parası için hangi iki kuruma başvuracağım
Ve başvuru yaptıktan sonra işyerime bilgi vermem gerekli mi ödeme konusunda?
Ödemelerini nerelerden alacağım?
İkinci konu ise; beklenen doğum tarihimden 6 gün önce doğum yaptım. Bu 6 günü de doğum sonrasında kullanma hakkımı otomatik kazanıyor muyum? Yoksa işyeri veya hastanede rapor bölümü ile mi halletmeliyim? Devlet memuruyum
Bulunduğunuz ilçe ise hükümet konagında aile sosyal politikalar ile ilgili bir kısım var.diğer aldığınız yuklü mebla analık raporundan dolayı hesabınıza yatıyor.e devletten bunu takip edebilirsiniz.

Merhaba, ben henüz doğum yapmadım ama bildiğim şöyle: brüt maaşın 3te 2 si alınıyor yaklaşık olarak. O da şu anki net maaşınıza yakın çıkıyor. Ssk ödemesi olduğu için ptt den alınıyor diye biliyorum.

Brüt maasinizin 3 te 2 sine denk geliyor. Toplam 112 gün izniniz buna göre hesaplama yapan bir çok site mevcut internette. Ayrıca 170 lira civarı süt parası ve ilk çocuk için 300 2.cocuk için 400 lira doğum yardımı oluyor

Bunun haricinde ilk çocukta 2 ay 2.cocukta 4 ay yarı zamanlı çalışma hakkınız var süt izni haricinde onun içinde yanılmıyorsam iskura başvuru yapmanız gerekiyor, maasinizin yarısını işvereniniz diğer çalışmadığınız kısmını işkur aracılığıyla devlet ödüyor size, çalıştığınız kurumun mali müşavirine sorun en sağlıklı yönlendirmeyi o yapacaktir

X