Doğum izni sorunu???

havinia

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2010
367
55
36. Haftada doğum iznine ayrıldım .

38. Haftada doğum yaptım, 29 ağustosta. Doğum iznim 31 ağustosta başlamış, 4 Aralık'ta bitiyor. Toplam 13 hafta ediyor. Neden böyle oldu? 3 haftam nereye gitti? Bu hesaplamadan anlayan var mı? Toplam 16 hafta olması lazımdı.

4 hafta varken ayrilmissiniz, doğum öncesinden 4 hafta var,8 haftada doğum sonrası var. 12 hafta yapıyor. 29 Ağustos dogum,29 Eylül,29 Ekim ,29 Kasım'da 3 ayı doldurmuş oluyorsunuz, gün olarak vermediğiniz icin kabataslak dogru

36. Haftada doğum iznine ayrıldım .

38. Haftada doğum yaptım, 29 ağustosta. Doğum iznim 31 ağustosta başlamış, 4 Aralık'ta bitiyor. Toplam 13 hafta ediyor. Neden böyle oldu? 3 haftam nereye gitti? Bu hesaplamadan anlayan var mı? Toplam 16 hafta olması lazımdı.
Düzeltme: 3 hafta değil 1 haftam kayıp.
4 hafta varken ayrilmissiniz, doğum öncesinden 4 hafta var,8 haftada doğum sonrası var. 12 hafta yapıyor. 29 Ağustos dogum,29 Eylül,29 Ekim ,29 Kasım'da 3 ayı doldurmuş oluyorsunuz, gün olarak vermediğiniz icin kabataslak dogru
4 hafta varken ayrıldım ama 2 hafta sonra doğum yaptım. Doğum öncesi 2 hafta kullandım. Sonrasına 14 hafta aktarması lazım değil mi, ama 13 aktarmış ???

36. Hafta 14 ağustos gibi denk geliyor sanırım o ayrıldığınız haftadan itibaren 16 hafta sayarsanız 4 aralığa denk geliyor

Anladığım kadarıyla sgk sistemi 36+4 ten sonrasını yukarı yuvarlıyor. Saçma sapan bir şeydi.

Merhaba, Zaten 36. haftanızda raporunuz başlıyor doğum iznine ayrıldığınız tarihte yani. hesaplayınca 16 hafta yapıyor. Doğum iznine ayrıldığınız tarihten saymanız gerekiyor. Çünkü kanunda açıkça yazıldığı gibi doğum öncesi 8 doğum sonrası 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta iznimiz var. Eğer istenirse ücretsiz izin, yarım çalışma izni kullanabilirsiniz.
Yarım çalışma iznini önerebilirim. çalıştığınız yarım çalışmayı işvereniniz kalan yarımı işkur ödemektedir. tam maaş alırsınız yarım çalışırsınız.

X