Doğum kontrol hapı ama hangisi ?

Mavilibiri

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2022
384
274
25
Arkadaşlar doğum kontrol hapı olarak yazz kullanıyorum. Ama çok yiyorum ve evlendikten sonra kullanmaya başladım ve çok kilo aldım. Yaklaşık 10 kilo bir sene içinde. Pazartesi diyetisyene gideceğim zaten ama size de sormak istedim. Çok iştahlı oluyorum özellikle şekerli şeylere karşı. Acaba aranızda kullanan kilo yapan var mı ya da başka yan etkilerini gören ? Piskolojik anlamda da yan etkiler yasadiysaniz belirtebilir misiniz ? Bir de yasmine geçmeli miyim? Daha iyi diyorlar ama bilemedim. Onu kullananlar da yazabilirse çok yardımcı olur.

Arkadaşlar doğum kontrol hapı olarak yazz kullanıyorum. Ama çok yiyorum ve evlendikten sonra kullanmaya başladım ve çok kilo aldım. Yaklaşık 10 kilo bir sene içinde. Pazartesi diyetisyene gideceğim zaten ama size de sormak istedim. Çok iştahlı oluyorum özellikle şekerli şeylere karşı. Acaba aranızda kullanan kilo yapan var mı ya da başka yan etkilerini gören ? Piskolojik anlamda da yan etkiler yasadiysaniz belirtebilir misiniz ? Bir de yasmine geçmeli miyim? Daha iyi diyorlar ama bilemedim. Onu kullananlar da yazabilirse çok yardımcı olur.
Yıllarca kullandım gerçekten iyidir yasmin

"Yeni nesil doğum kontrol haplarının içerdiği hormon miktarı çok düşüktür, bu nedenle böyle bir etki göstermeleri düşük olasılıktır. Kullanımın ilk hafta veya aylarında kiloda bir artış oluyorsa bu durum vücutta su tutulmasına bağlı ödem kaynaklıdır. Eğer kilo artışı daha ileri dönemlerde oluyorsa başka bir nedene bağlı olduğu düşünülmelidir. "

Bunu önceden duymuştum ve sizin için alıntıladım.. Çünkü koruyucu iğne kilo yapıyor hap değil..

Yasmin cok kullandim herhangi bir yan etki yasamadim ama ilk hafta sanki istahsizlik ve hafif bulanti yapiyor gibi, psikolojik olarak digerleri beni mahfetmisti

Ya evet ben de çok yan etkisi yok diye biliyorum artık yeni nesil hapların ama bilmiyorum ruh halimi de etkiledi diye düşündüm ve belli başlı semptomlar yaşayanlar belki vardır sorayım dedim açıkçası

Ya evet ben de çok yan etkisi yok diye biliyorum artık yeni nesil hapların ama bilmiyorum ruh halimi de etkiledi diye düşündüm ve belli başlı semptomlar yaşayanlar belki vardır sorayım dedim açıkçası
Yasmin mi etkiledi ruh halini, ne gibi canm.. diger haplar beni enerjisiz ve tahammulsuz yapmıştı, kahve keyfi bile hoşuma giderek yaptgm bisey değildi artik

Yok yazz beni böyle yaptı. Aşırı depresifim. Hep modum düşük gerçekten ruh halimi etkiledi. Yasmine diğer ay geçeceğim gerçekten beni çok etkilediğini düşünüyorum yazzin. Demek ki sizi de etkilemiş 🤦

Vallahi onu hiç duymadım yazz ve Yasmin haplarını biliyorum doğum kontrol hapı olarak sadece 🤷

Yasmin yan etkisi en az olan doğum kontrol hapı diye biliyorum bende
Vallahi mesajınızı yeni gördüm. Bıraktım gerçekten yemek yemek ve ruh hali anlamında beni çok etkiliyormus doğum kontrol hapı diyorum şu an. Gebelik düşündüğümuz için şu an hiçbir doğum kontrol hapı kullanmıyorum ama kullanırsam Yasmin deneyeceğim bu sefer kesinlikle

Düzensiz oldu benim hep bıraktığımda.
Ben de bıraktım 15 günde bir regl olmaya başladım. Doktor geri baslayalim dedi. Düzene bindi şimdi yine bıraktım. Bakalım gebelik düşünüyorum şimdi iki ay yine 15 günde bir regl oldum. Ama bu ay yumurtlamam vs her şey düzgün gidiyor bakalım

Ben de bıraktım 15 günde bir regl olmaya başladım. Doktor geri baslayalim dedi. Düzene bindi şimdi yine bıraktım. Bakalım gebelik düşünüyorum şimdi iki ay yine 15 günde bir regl oldum. Ama bu ay yumurtlamam vs her şey düzgün gidiyor bakalım
Yumurtlamanız olduysa fazla sorun yaşamazsınız. Benim yumurtlamada olmuyordu pcostan dolayı ilaç kullandım hep

Vllahi ben de 15 günde bir adet olunca reglden sonra şüphelendim. Acaba bir sorun mu var diye. Göründüm doktora her şeyin tamam hiçbir sıkıntı yok dedi. Bu ay da kendimi deneyeyim bakalım yumurtlama olacak mı diye kontrol edeyim dedim reglin bitiminden itibaren test yaptım. Yumurtlama da gördüm çatlama da çok şükür. Hapı bıraktığım için duzensizlesti bir süre muhtemelen. Bakalım hayırlısıyla bu ay için ümitliyimm

Doktorunuza sorup size iyi geleceğini bildiği bir doğum kontrol hapı önersin..çünkü benim de kullandıklarım arasında bana ii gelen oldu..mesela yasmin felaketti benim için kafamı kaldıramıyordum iştahımı kesmişti ve hep istifra ediyordum yazz denedim o da dokundu..

Doktorunuza sorup size iyi geleceğini bildiği bir doğum kontrol hapı önersin..çünkü benim de kullandıklarım arasında bana ii gelen oldu..mesela yasmin felaketti benim için kafamı kaldıramıyordum iştahımı kesmişti ve hep istifra ediyordum yazz denedim o da dokundu..
Vallahi doktorum Yasmin yazacaktı ben de dedim yazz kullanıyorum. Aa öyle mi yan etki etmiyorsa kullanmaya devam et o zaman demişti o sıralar sıkıntı yoktu diye devam etmiştim. Şu an zaten kullanmiyorum bir problem yok ama kullanmaya başlayacağım zaman bakacağım duruma göre

X