Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapı(genel) Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhaba kızlar ben BELARA kullanıyorum 4 gün oldu allahıma çok şükür şimdilik bi yan etkisini görmedim bende pko var dr kistlerimi eritmesi için verdi daha önce bu amaçla kullanan ve faydasını gören varmı aranızda.çok korkuyodum faydası degilde zararını görürüm diye çünkü çok söylenti duydum dogum kontrol hapı ile ilgili ama ilk sayfayı okuyunca içim biraz ferahladı gibi...

yorumlarınızı bekliyorum.....

az önce internetten araştırdım bebişler 6 aylık olana kadar hap doğum kontrol hapı önerilmiyormuş

gynelle adlı doğum kont hapını kullanıyorum. adet düzensizliği için vermişti dr.
ama hapın içeriğinde haplar bitince 2-3 gün sonra regl olmam gerektiği yazıyor.
ben 7 gün sonra hapa başlayacağım gün regl oluyorum.5 gün sürüyor. 4 kutu kullandım düzelir diye düşünmüştüm ama bi düzelme olmadı.bu normalmi? sizce doktora başvurmalımıyım?
bide bu 7 günlük arada hamile kalma olasılığım varmı acaba ?
hapıda mesela pazar bıraktıysak pazar başlıyoruz dimi?
:eek::eek:
biraz çok soru sordum galiba yardımcı olusanız sevinirim..

cvp vercek kimse yokmu ????senağlama

haplarin süte etkisi var,emziren bayanlar icin kesinlikle uygun degil..sadece uygun bir hap var dozu düsük ama oda türkiyede yok..

bizde suanda araldan fırsat pek bulamadıgımız ıcın cınsel hayatımızı nadıren yasadıgımızdan dolayı oyle hap fln kullanmıyoruz bende emzırmeyı bırakınca bakıcam caresıne ama ne yapsam bılmıyorum hap kullanmak ıstemıyorum cunku unuturum ıcmeyı suanda kullanmam gereken vıtamın hapımı bıle hep hepp unutuyorum oglumun vıtamınını bıle bazı gunler vermeyı unutuyorum .nasıl kendımı korucam bılmıyorum
ıgnelerdende tırsıyorum
napalım kızlar hakketten ya

hapı kullanmayı tamamladıktan sonra 7 gün içinde kanaman olur kanamanın olduğu ilk günden itibaren de diğer kutu hapa başlarsın.pazar başladın hep pazar devam edeceksin diye birşey yok yani.hapı bitirdikten sonra 2 gün sonra da kanaman olabilir 3 gün sonra da 7 gün sonra da o senin bünyenle alakalı birşey.:kahve:

ben yurt disinda oldugum icin dogumdan sonra doktorum hemen kontrol hapi verdi ozel emzirenler icin olandan ben onu iciyorum emzirmeyi birakincada normal hapa gececegim baska care yok

mrb arkadaşlar
yeni evliyim diane - 35 kullanıyorum ikinci pakete geçtim . ilk pakette bişey yoktu ama ikinci pakette geçtiğimde adet bitmemişti. hala da bitmedi lekelenme tarzında kanamalar oluyo bu durumla ilgili bir önerisi olan var mı bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

sütü azaltabılıyomus oyüzden 6.aydan sonra önerıyolar ben yınede 9 aylık falan olunca oglum hapa baslıcam

kanama devam etse bile sekizinci gün ikinci kutuya başlamak gerekiyor

ben yasmin kullanıyorum ve bu ilk ayım.ilk ay tam koruma sağlamaz falan diyorlar.bu ne kadar doğru bilmiyorum.bana yardım edermisiniz?çok acil bu..senağlama

canım adetin birinci günü başladıysan sorun yok bende kullanıyorum için rahat olsun

valla kızlar bende bugun basladım bakalım hayırlısı yaaa sigara kullandıgım için korkuyorum inşallah burakacagım adetlerimide duzenleyecegi için basladım bakalım saol verdigin bilgiler için arkadasım tesekkurler

arkadaşlar bişey sorucam biz yılbaşında otele gidicez fakat o gün ben regl olcuam reglin gelmemeisi için 2 kutu arasında ara vremeden kullanılıyormuş dpgum kontrol hapı bilgisi olan varmı hem geciktirme hemde kprunma için ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen ???

ikinci kutuya başlarken ek korumayı bıraksak olurmu yoksa garanti olsun diye ikinci kutunun da bitmesini mi bekleyelim? korkuyorum hamile kalmaktan.

hangi ilaçlarla etkileşiyor acaba? ağrı kesiciler, tylol hot gibi soğuk algınlığı ilaçları ve antibiyotikler mi? etkilediği ilaçları kullanırsak ne yapıcaz. yine ek koruma mı?

arkadaşlar kişi hamileyse ve farkında değilse, doğum kontrol hapı kullanırsa ne olur? 21 günlük periyod bitince yine de adet görür mü?

X