Doğum kontrol hapı hakkında yardım

kızlar normal adet tarihimiz değil bu kanamayı takip eden tarih geçerli olacakmış. normal adet tarihinde kanama olmasıda mümkün olabilrmiş ama çok düşük bi ihtimalmiş benim içim rahatladı valla kafam çok karışmıştı

canım bende seninle aynı durumu yaşadım. ama normal adet olmam gereken tarihte oldum fakat çok uzun sürdü bu adetim. 7. gündeyim hala lekelenmem var..acaba hapı bıraktığım zaman kanamam olmuştu ya o tarihe kadar hep kanamam mı olucak benim yaa..normalde çocuk yapmam için bugün çalışmalara başlamam gerekiyo ama lekelenmem var. bu lekelenme hapı yarıda bıraktığım için mi böle uzunsürdü. kızlaryardımcı olun yaaa..canım çok sıkkın..

valla hayatım ben hala regl olmadım hapı iki gün içip bıraktıktan sonra tekrar regl olduğum tarihe göre hesap doğru gidiyo ilk adetime göre olsaydı çoktan olurdum canını hiç sıkma olabilir böle şeyler hormonlar uzun zamandır ilaçla düzenli olarak işliyodu şimdi hapı bıraktığın için kendi düzenini oluşturmaya başlıyo bunda canını sıkacağın bişey yokki canım benim bekle 2 gün geç başlayıver çalışmalara üzme tatlı canınıyerimseniben

kızlar neolur banada yardım edin.doktor bana doğum kont verdi bende adetimin 7. günü bitane aldım ve bidaha almadım çocuk istediğim için kullanmaktan vazgeçtim sadece bir tane içtim ve adetimin 12,günü akşam kan gelmeye başladı çok korkuyorum kızlar kanamam devam ediyo.ben şuan adetmi oluyorum yoksa doktor iltihap için ilaçlar verdi onlarmı yaptı bilemiyorum bayram günü doktorda yok kime nereye gideceğimi bilmiyorum

kızlar neolur banada yardım edin.doktor bana doğum kont verdi bende adetimin 7. günü bitane aldım ve bidaha almadım çocuk istediğim için kullanmaktan vazgeçtim sadece bir tane içtim ve adetimin 12,günü akşam kan gelmeye başladı çok korkuyorum kızlar kanamam devam ediyo.ben şuan adetmi oluyorum yoksa doktor iltihap için ilaçlar verdi onlarmı yaptı bilemiyorum bayram günü doktorda yok kime nereye gideceğimi bilmiyorum
canim bence adettendendir

rahatla tatlım hiç bişeyin yok ilacı içtiğin için adet oldun bi sonraki ay bu takvime göre adet olacaksın tabi bebek olursa başka.hadi inşallah ALLAH gönlüne göre hayırlı sağlıklı sıhhatli evlatlar versin.

günaydın arkadaşlar benimde bir sorum olacak
adet düzensizliğim var vede korunmak için hapa başladım
düzenli kullanıyordum ki 5.günden sonra adet oldum
sorum şu şuan almaya devam edecekmiyim hapı yoksa adetim bitince mi başlıcam
2 gündür kullanmıyorum bi arkadaşım temizlenince başlıcaksın şuan alman zararlı ddiği için almadım 2 gün
nasıl olmalı sizce
hiç kullanmadım ve kafam çok karşık :S

kızlar içimi rahatlattınız valla çok korkmuştum hamileğimde çocukmu düşüyo acaba diye daha neler geldi aklıma.yalnız diğer aylara göre kanamam az oluyo bi iki hafta sonra bidaha olmam inş.şimdi bu tarihe göre hesaplama yapacam ölemi.bide kızlar ben normalde 6 gün sürer bu seferdemi öle olacak yada daha ksa uzun mu oluyodu sizlerin

kızlar içimi rahatlattınız valla çok korkmuştum hamileğimde çocukmu düşüyo acaba diye daha neler geldi aklıma.yalnız diğer aylara göre kanamam az oluyo bi iki hafta sonra bidaha olmam inş.şimdi bu tarihe göre hesaplama yapacam ölemi.bide kızlar ben normalde 6 gün sürer bu seferdemi öle olacak yada daha ksa uzun mu oluyodu sizlerin

canım benim bu tarihe göre hesaplayacaksın tabi.adet olma sürende bu kanamada değişebilir tabi mesela ben hiç olmadığım kadar çok olmuştum ondan dolayı çok korktum aynı şeyler benimde aklıma gelmedi değil.hamilemiydim diye çok korkmuştum.bu aydan sonraki adetlerin normale döner artık korkma yani d.kontrol haplarını bırakınca bu normal rahat ol

günaydın arkadaşlar benimde bir sorum olacak
adet düzensizliğim var vede korunmak için hapa başladım
düzenli kullanıyordum ki 5.günden sonra adet oldum
sorum şu şuan almaya devam edecekmiyim hapı yoksa adetim bitince mi başlıcam
2 gündür kullanmıyorum bi arkadaşım temizlenince başlıcaksın şuan alman zararlı ddiği için almadım 2 gün
nasıl olmalı sizce
hiç kullanmadım ve kafam çok karşık :S

canım sen hapa nasıl ve ne zaman başladın bunu yazmamılsın.öncelikle hapa başlama zamanın yanlış sanırım.adet olduğun ilk gün hapa başlamalıydın.bir paket bittikten 2-3 gün sonra adet oluyosun zaten.1.paket bittikten sonra 7 gün ara verip 8.gün yeni pakete başlıyosun hala adet görüyor olsan dahi.ve 2.paket bittikten sonra yine aynı şekilde devam ediyosun yani 7 gün ara 8.gün tekrar yeni pakete başlıyosun düzenli kullanım budur sen sanırım adetin başlamadan almış olmalısın düzenli bir adet ve korunma için kesinlikle adet olduğun ilk gün başlamalısın

bide sakın temizken başlama işte ozaman adet düzensizliği nedir öğrenmiş olursun vakitli vakitsiz kanamalar ve çok sık ara kanamalar nokta kanamalar kendini hiç temiz hissetmeden yaşarsın

bide sakın temizken başlama işte ozaman adet düzensizliği nedir öğrenmiş olursun vakitli vakitsiz kanamalar ve çok sık ara kanamalar nokta kanamalar kendini hiç temiz hissetmeden yaşarsın

canım bunu banamı dedin yani beni adetim bittikten bi gün sonra bi tane aldım şimdi ara ara kanamam mı olacak benim

Bende adet düzensizliği vardı, hapı kullanmaya başlayınca her ay düzenli olmaya başladım. Sonra ilacı bırakınca tekrar adet düzenim bozuldu. İlacı bırakmak düzeni karıştırıyor olabilir.

sevilikciğim cevabın için teşekkür ederim
doktor kontrolunde başladım düzensizliğim var dedim hemen başlayabilirsin dedi
adet olmadan geçen hafta salı günü başladım pazar günü adet olmuşum olduğum dan beri bıraktım 3 gündür kullanmıyorum yani
kafam karıştı devam mı edeyim temizlenince mi devam edeyim
kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
canım sakın temizken başlama sen beni dinle şimdi sen kaçıncı günündesin yani adetinin

canım bunu banamı dedin yani beni adetim bittikten bi gün sonra bi tane aldım şimdi ara ara kanamam mı olacak benim

yok hayatım sana demedim sen rahat ol bu kanaman normal ilacı yarıda kestiğin için oldu bu kanama sen bi daha kullanmak istemediğin için bir sonraki ay düzene girersin ara kanamalar ufak ufak olursada bu ay gayet normal korkma sen aaaa tecrübe konuşuyo burda opuyorumnanaktan

canım benim çok sağol valla içimi rahatlattın inş bidaha kanamam olmaz bi tane ilaç neler yapabiliyo şuna bak yaa bebek için uğraşırken tamda yumurtlamam dönemimizi mahvetti inş bidaha kanamam olmaz da düzenli ilişki yaşarız çok sağol canım

canım benim çok sağol valla içimi rahatlattın inş bidaha kanamam olmaz bi tane ilaç neler yapabiliyo şuna bak yaa bebek için uğraşırken tamda yumurtlamam dönemimizi mahvetti inş bidaha kanamam olmaz da düzenli ilişki yaşarız çok sağol canım

canım benim ya okuyunca çok güldüm hakkını helal et valla.yaw ilk ve son yumurtlaman değilki bu belkide bakarsın bebek gelmiştir bile hem böle ufak tefek şeylerede moralini bozma kanaman olsun öle yada böle düzene gireceksin sen sadece bebek düşün canım dilerim ALLAHtan gönlüne göre sağlıklı sıhhatli yumuk yumuk elleri olan küçücük minicik kar topu gibi dünya tatlısı bi bebişin olur inş.opuyorumnanaktan

Ya ben de diane 35 kullanıyorum 9 aydır doktor vermişti bana hem doğumkontrol amacı için hem de hormonlarımı dengelesin diye. Ben 9 ay kullandım yeter diyorum artık bırakayım. Ama hemen çocuk sahibi olmak da istemiyorum. Daha var 2- 3 sene falan. Bu arada hamile kalmaktan da korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum. Diane 35 ' in biraz kilo aldırmaktan başka bir sakıncasını şimdiye kadar görmedim. Bir de adet yaklaşınca felaket göğüs şişkinliği oluyor. Adetlerim çok düzenli kullandığımdan beri. Ama ben uzun süre kullanmak istemiyorum. sonradan çocuğum olmasında bir gecikme falan olmasın diye. Bilmiyorum belki de batıl inançtır. Uzun süre doğumkontrol hapı kullanmak sakıncalı diye. Siz ne düşünüyorsunuz.

ılgaz cım ben bunu biçok dr la konuştum ve tabiri caizse bir sürü laf işittim.bu hurafeler kaynana dillerini bırakın artık die.bak bu hapları rahim içi hastalıklarda miyom ve kistlerde adet düzensizliğinde düzenli yumurtlama sağlamak için kullanıyolar.yani böle bi durum yok.sana şu kadarını sölim cnm ben hapı geçen ay 22,08 de bıraktım tam 1 ay oldu ve şuan gebelik şüphem var.yarın test yapıcm yada birgün daha bekleyip öle yapıcam yani öle uzun sürme falan boş laflar.he ama senin yumurtaların tembeldir.yada yumurtlama dönemin biraz uzundur ozaman beklersin ama haplardan dolayı kısırlık yada gebe kalamama yok.bu tamamen senin hormonlarının ve yumurtalarınn işleyişine bağlı.uzun süre hap kullanmanın zararı kilo asabiyet migrenin varsa tetikleyici sigara kullanıyosan bunula beraber sinirde ve duygusal dengede sarsılma oluşturmasından kaynaklı.hepsi bu için rahat olsun.ALLAH istediğin zaman ve hayırlı zamanlarda aratmadan bi bebek nasip etsin inş.ayrıca ne zaman olacağını ALLAH bilir.hayırlısı olsun inş.

X