Aile Planlaması Doğum kontrol hapı hakkında ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

huzunlubirkiz

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2019
28
12
22
Merhaba arkadaşlar bende polikistik over sendromu var buna bağlı olarak; yağlı cilt ve çokça tüylenme sorunu yaşıyorum. Eczaneden yazz 24+4’ü aldım. İlk sorum şu, reglimin hangi günü içmeye başlamalıyım ? İkinci olarak, tüylenmeye ve sivilceye iyi gelir mi ?

Bana doktorum yasmin vermisti sistem aynı sanırım birinci gün başlıyorsunuz, adet düzenliyor hormonları düzenliyor bhnunla bağlantılı olarak sivilce ve tuylenmeye de faydalı olur bence hormonlarınızı düzenlediği icin mantıken. Yasmini kullanıp ara veriyorsunuz bir hafta yaz da baska renk haplar var ara vermeden kullanıyorsunuz devamlı

Bazı d.k hapları ara vermeden kulanılıyor Qulessta gibi yaz da onun gibi olabılır Bayern’i ilacı diye bılıyorum.
bunların yasmin ve diane 35 den farkı yan etkısız ve hergün kullanılıyor olması adetın ılk günüyle başlıyor hepsi düzenli ve saatinde kullanın.Düzeltme yapıyım 24+4 demişsiniz ara veriyor olabılırsınız

Son düzenleme:
Ayrıca sivilcelenme tuylenme ve adet düzenlediği için adet sancılarına iyi geliyor.Ben ilacı kestiğimde uzun Aralıklarla adet gördüğümden çok sancım olurdu kıpırdayamazdm iğne vurulurdum hapta etkı etmezdi.Ama d.K hapı kullanırken gayet sorunsuz geçerdi sadece dikkatlı ve düzenli kullanın 2 gün kaçırsanız adet başlıyor.

ben yaz24*4 ü 10 yıl kullandım.
tüylenmeye ce sivilcelere birebir gerçekten. ayrıca cildimi de bir yumuşattı, güzelleştirdi ki ☺️
yine hap kullansam bunu kullanırım valla.

Ayrıca sivilcelenme tuylenme ve adet düzenlediği için adet sancılarına iyi geliyor.Ben ilacı kestiğimde uzun Aralıklarla adet gördüğümden çok sancım olurdu kıpırdayamazdm iğne vurulurdum hapta etkı etmezdi.Ama d.K hapı kullanırken gayet sorunsuz geçerdi sadece dikkatlı ve düzenli kullanın 2 gün kaçırsanız adet başlıyor.
Çok sağ olun öncelikle. Aralıksız kullanılacağını öğrendim şimdi tam bir haftadır kullanıyorum umarım iyi gelir. Yazz Yasminden daha az östrojen içeriyormuş. Umarım yeterli olur aknem için.

Doğum kontrol haplarının herhangi bir zararı var mı? İleri de sıkıntı yaratır mı?

bende pkos var.
valla doğum kontrol hapını bir kere unutup hamile kalan da var ama ben iki yıl tedavi olmak zorunda kaldım.
doktor hiçbir zaman doğum kontrol hapı yüzünden demedi ama.

Çok sağ olun öncelikle. Aralıksız kullanılacağını öğrendim şimdi tam bir haftadır kullanıyorum umarım iyi gelir. Yazz Yasminden daha az östrojen içeriyormuş. Umarım yeterli olur aknem için.
Bende 2 aydır diane 35 kullanıyorum yüzümde hiç sivilce çıkmazdı son zamanlarda kullandığımdan beridir sivilcelerim çıkmaya başladı ve daha önce hiç regl geçikmesi yaşamamıştım ama ilacın etkisiyle reglim 13 gün gecikti :KK43:

X