Doğum kontrol hapı kullanırken gebelik şansı

esen55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
121
0
40
selam kızlar. ben kist nedeniyle doğum kontrol hapı kullanırken çocuk da çok istedğim için 2 gün hapı içmedim ve o içmediğim günlerden birinde ilişkiye girdik. sonra hapları içmeye devam ettim. bunda gebelik oluşma şansı varmıdır? çok istiyorum bebeğim olmasını..önceki düşük olmuştuu..

evet olabilir hapları almadıysan
ama takıldığım şu madem bebek istiyorsun neden hap kullanıyorsun hiç alma o zaman hapı

kistim varmış canım o yüzden..yoksa bende kullanmak istemiyorum ..nihayet bitti ama .)

canım oncelikle çok gecmiş olsun.. benım bıldıgım ıkı gun ustuste içilmezse risk oluyor ancak cok dusuk ihtimal cunku hapı bıraktıktan sonra bile bildigim 1 ay gibi hap koruyor.. yalnız sakın unutma hap ile hamilelik birlikte cok riskli.. bebek için yani.. hormonel sorunlara yol açabiliyor... kuzenim hap kullanırken hamile kalmıştı ve 3 ay bilmeden hap içmiş.. Allahtan bebiş kızdı da doktor sorun olmaz dedi.. bana da hamile kalmadan 2 ay once hapı bırakmak lazım demişti kendi doktorum. o yuzden bebek istiyorsan lutfen hap içme.. kistin dogumla falan gidecek gibi mi ?

canim benim ben de dogum kontrol hapi kullniyordum kullandigim halde hamile kalimism... umarim sen de kalirsin!

güzelim sakin korkma. bende cok korkmustum hamile oldugumu blmedene 1.5 ay hap kullanmaya devam ettim. dedilerki sakat ya da düsük olur. ama doktoruma sordum ve tanidigim birkac doktora birsey olmaz dediler.ve Allah sükürler olsun bebegim saglikli . icini ferah tut...

canım bazı kadınların bünyesine göre haplar hafifi kalıyormuş
bi arkadaşım vardı yeni evli hani hapları 3-4 kullanmıyorsunya bitince işte o zaman hamile kalmış
kürtaj olmak zorunda kaldı
olabilir yani
inş hamilesindir

sağolun kızlar cevapladığınız için... benim kistim zaten geçmişti. doktorum izinde olduğu için kist geçmemiştir diye önlem olarak hapları kullanmaya başlamıştım. ama şükür ki bitti artık kullanmıyorum..hamileysemde herhalde içtiğim günler boyunca sorun olmamıştır..şu an içmiyorum..içtiğim kadarı da eğer hamilersem etkilermi bilemiyorum ama tekrar düşük yaşamak istemiyorum...

güzelim sakin korkma. Bende cok korkmustum hamile oldugumu blmedene 1.5 ay hap kullanmaya devam ettim. Dedilerki sakat ya da düsük olur. Ama doktoruma sordum ve tanidigim birkac doktora birsey olmaz dediler.ve allah sükürler olsun bebegim saglikli . Icini ferah tut...

merhabalar doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldığını yazmışsın bende de öyle bi şüphe var ama nasıl belli olur bilemedim. Mesela canım birşey çekiyor ve o istediğim şeyin kokusu resmen burnuma geliyo sanki yanımda yıllardır kilo almadım son 3-4 ayda 5 kilo aldım ama farklı bi yemem yok. Göbeğim çıktı hafif ama hiç yoktu.

Seninki nasıl belli oldu kan testi mi eczaneden mi aldın nasıl anladın yani nasıl belli oldu yardımcı olurdan çok sevinirim

X