Sivilceli Ciltler doğum kontrol hapı / sivilce

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

nur93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
101
0
Merhabalar
henüz 19 yaşındayım önceden adet gibi kahverengi lekelenmeler oluyordu doktora gittim çok önemli bir şey yok hormon ilacı vermek istemiyorum dedi.bir kaç ay sonra ilk defa adet düzensizliği yaşadım ve adet düzensizliği nedeniyle doktora gittim..hormonlarda ufak bir düzensizlik olduğunu ve sivilcelerimin de bundan kaynaklandığını söyledi.ilaca çok gerek olmadığını ama sivilcelerimin geçmesi için yazacağını söyleyerek doğum kontrol hapı yazdı ancak yan etkilerini okudum ve kullanmama kararı aldım annem de biraz bekleyelim düzensizlik olursa tekrar o zaman başla dedi.ancak bu sivilceler beni delirtiyor..sizce ne yapmalıyım ? doğal yollarla mı deniyim sivilceyle ilgili yazıları okudum sitede ama benimki hormonlarla alakalı olunca faydası olmayabilir diye düşündüm çünkü yüzümü zaten temiz tutuyorum tonik nemlendirici vs. ile..
hepinize teşekkürler şimdiden :)

dermatoloğa git o sana uygun ilaçlar ya da ürünler önerebilir.geçmiş olsun.

canım ilaç kullanmamakla iyi yapmışsın.
vücudun kendi dengesini bulacaktır. yaşın çok genç.
ergenlik zaten hormonların hızlı çalıştığı bir dönem.
müdaheleye gerek yok. ilerde başka sorunlara yol açmasın.
sadece sivilce için hormonlarınla oynatma.
sivilceler zamanı gelince geçer ne kadar az uğraşırsan o kadar çabuk geçer.

canım ilaç kullanmamakla iyi yapmışsın.
vücudun kendi dengesini bulacaktır. yaşın çok genç.
ergenlik zaten hormonların hızlı çalıştığı bir dönem.
müdaheleye gerek yok. ilerde başka sorunlara yol açmasın.
sadece sivilce için hormonlarınla oynatma.
sivilceler zamanı gelince geçer ne kadar az uğraşırsan o kadar çabuk geçer.

evet ben de öyle düşündüm içim rahatladı teşekkürler :)

Merhaba. ben sadece kendi yaptigim tecrübelerimi anlatim. banada doktorum yaklasik 3 yil önce dogum kontrol hapini verdi adetim düzensiz geldigi icin.
inan sivilcelerimi o kadar sorun etmiyordum, ama hem adetim düzenli gelmeye basladi, hemde sivilcelerimin hepsi yok oldu. benim tek yüzümde degil,
sirtlarimda omuzlarimdada cok sivilcelerim vardi, hapi almaya basladiktan sonra 2-3 ay sürmedi hepsi düzeldi. bilmiyorum bunun dogum kontrol hapiyla bir baglantisi varmi,
ama adetim düzenli geldigine cok sevindim. sen bilirsin canim ama bence o kadar yan etkileri yok. yani recetede tabi yaziyor, ama bende bir tane bile yan etkisi olmadi.
bazi arkadaslarim kilo almislar dogum kontrol hapini almaya baslayinca, ama bende hic öyle bir sorun olmadi. yinede sen bilirsin.:KK39:

Merhaba. ben sadece kendi yaptigim tecrübelerimi anlatim. banada doktorum yaklasik 3 yil önce dogum kontrol hapini verdi adetim düzensiz geldigi icin.
inan sivilcelerimi o kadar sorun etmiyordum, ama hem adetim düzenli gelmeye basladi, hemde sivilcelerimin hepsi yok oldu. benim tek yüzümde degil,
sirtlarimda omuzlarimdada cok sivilcelerim vardi, hapi almaya basladiktan sonra 2-3 ay sürmedi hepsi düzeldi. bilmiyorum bunun dogum kontrol hapiyla bir baglantisi varmi,
ama adetim düzenli geldigine cok sevindim. sen bilirsin canim ama bence o kadar yan etkileri yok. yani recetede tabi yaziyor, ama bende bir tane bile yan etkisi olmadi.
bazi arkadaslarim kilo almislar dogum kontrol hapini almaya baslayinca, ama bende hic öyle bir sorun olmadi. yinede sen bilirsin.:KK39:

peki bıraktıktan sonra tekrar çıkmaya başlar diyorlar doğru mu ? çok sağol yorum için :)

Adet düzensizliği vs sorunlar için doğum kontrol hapı yazılıp kullanan arkadaşlarım var ama yaşları hep 23-24.. 19 yaşta gereksiz geldi neden doktor vermiş ki öyle bir şey :26: Bende ortaokuldan beri adet görüyorum hala 2-3 gün gecikir,erken gelir,kafasına göre takılır.. Zamanla adt düzene girer tatlım. Bence sen dermatoloğa git. Gerçi o da bir sivilce ilacı ile bir antibiyotik veriyor. Antibiyotik te cırcır yapmaktan başka işe yaramıyor :KK1: Ben sana Rosense'in gül sabunu ve gül suyunu öneririm. Ben üniversitenin ilk ve ikinci sınıfında sivilcelerimden onlar sayesinde kurtulmuştum.. Ama gerçek gül suyu olacak. Marketlerde satılan kokulu sulardan değil. Sabah akşam yüzünü gül sabunuyla yakayıp, gül suyuyla bir güzel sil canım. Tonikler monikler hikaye kalır hakiki gül suyunun yanında.. Zarar görmezsin, yararını çok görürsün. Öptüm.

Adet düzensizliği vs sorunlar için doğum kontrol hapı yazılıp kullanan arkadaşlarım var ama yaşları hep 23-24.. 19 yaşta gereksiz geldi neden doktor vermiş ki öyle bir şey :26: Bende ortaokuldan beri adet görüyorum hala 2-3 gün gecikir,erken gelir,kafasına göre takılır.. Zamanla adt düzene girer tatlım. Bence sen dermatoloğa git. Gerçi o da bir sivilce ilacı ile bir antibiyotik veriyor. Antibiyotik te cırcır yapmaktan başka işe yaramıyor :KK1: Ben sana Rosense'in gül sabunu ve gül suyunu öneririm. Ben üniversitenin ilk ve ikinci sınıfında sivilcelerimden onlar sayesinde kurtulmuştum.. Ama gerçek gül suyu olacak. Marketlerde satılan kokulu sulardan değil. Sabah akşam yüzünü gül sabunuyla yakayıp, gül suyuyla bir güzel sil canım. Tonikler monikler hikaye kalır hakiki gül suyunun yanında.. Zarar görmezsin, yararını çok görürsün. Öptüm.

2-3 gün değil 2 haftada bir oldum bir ayda..ama en son zamanında oldum adeti.başlarsam sivilceler yüzündendi ama biraz daha doğal yollarla deniyim diyorum.gül suyunu deneyeceğim çok teşekkürler :)

Selamlar,

Yaşadığın probleme benzer bir problemi ben de senin yaşlarındayken yaşadım. Doğum kontrol hapı yazdı doktor ve kullandım. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Ama zaten 6 ay kadar kullandım.

Şu anda 29 yaşındayım. Son 2,5-3 aya kadar yaklaşık 2,5 senedir doğum kontrol hapı kullanıyordum. Çok aşırı olmamakla beraber öncesinde sırtımda sivilce problemi vardı. Doğum kontrol hapı tamamını geçirdi. Hatta cildimin yapısını düzeltti, eskisi gibi yağlanmamaya başladı. bunların hepsi çok güzel tabi ama yan etkilerini de yaşadım. Özellikle ruh halini çok değiştiriyor. Depresif bir ruh halindeydim sürekli. Öfke patlamaları yaşıyordum, saçma sapan şeylerden dolayı mutsuz oluyordum. Ayrıca biraz kilo da aldım. Sonunda bırakmaya karar verdim. Bıraktıktan 1-2 hafta sonra yüzümü ve sırtımı sivilceler kapladı. Yine çok aşırı değil aslında ama benim alışkın olmadığım kadar fazla.

Bunun üstüne internette bir araştırma yaptım. Biliyorsun Amerika'da 16 yaşında doğum kontrol hapı kullanmaya başlıyorlar ve genelde çocuk yapmaya karar verene kadar devam ediyorlar. bıraktıktan sonra müthiş bir sivilcelenme ve cilt yağlanması problemi yaşıyorlarmış. Hormonların tekrar dengeye girmesi en az 3 ay alıyor ve sivilceler sonrasında da geçmiyormuş. Herkes dermatolog, jinekolog gezip duruyor.

Yani diyeceğim o ki, kısa süreli kullanman gerekiyorsa sorun yok bence kullan. Ama yıllarca kullanma sakın. Hem hormonal dengeni bozar hem de cildini.

Selamlar,

Yaşadığın probleme benzer bir problemi ben de senin yaşlarındayken yaşadım. Doğum kontrol hapı yazdı doktor ve kullandım. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Ama zaten 6 ay kadar kullandım.

Şu anda 29 yaşındayım. Son 2,5-3 aya kadar yaklaşık 2,5 senedir doğum kontrol hapı kullanıyordum. Çok aşırı olmamakla beraber öncesinde sırtımda sivilce problemi vardı. Doğum kontrol hapı tamamını geçirdi. Hatta cildimin yapısını düzeltti, eskisi gibi yağlanmamaya başladı. bunların hepsi çok güzel tabi ama yan etkilerini de yaşadım. Özellikle ruh halini çok değiştiriyor. Depresif bir ruh halindeydim sürekli. Öfke patlamaları yaşıyordum, saçma sapan şeylerden dolayı mutsuz oluyordum. Ayrıca biraz kilo da aldım. Sonunda bırakmaya karar verdim. Bıraktıktan 1-2 hafta sonra yüzümü ve sırtımı sivilceler kapladı. Yine çok aşırı değil aslında ama benim alışkın olmadığım kadar fazla.

Bunun üstüne internette bir araştırma yaptım. Biliyorsun Amerika'da 16 yaşında doğum kontrol hapı kullanmaya başlıyorlar ve genelde çocuk yapmaya karar verene kadar devam ediyorlar. bıraktıktan sonra müthiş bir sivilcelenme ve cilt yağlanması problemi yaşıyorlarmış. Hormonların tekrar dengeye girmesi en az 3 ay alıyor ve sivilceler sonrasında da geçmiyormuş. Herkes dermatolog, jinekolog gezip duruyor.

Yani diyeceğim o ki, kısa süreli kullanman gerekiyorsa sorun yok bence kullan. Ama yıllarca kullanma sakın. Hem hormonal dengeni bozar hem de cildini.

çok teşekkürler gerçekten aklımdaki soru işaretlerini kaldırmış oldunuz :)

Selamlar,

Sakernon merhaba,

doğum kontrol hapı / sivilce başlığında senin de hapı bıraktıktan sonra sivilce istilasına maruz kaldığını yazdığını gördüm. Biliyorum yazının üzerinden 2 yıl geçmiş ama benim gerçekten şu sıralar biraz yardıma ihtiyacım var.
Benim daha önceden sivilce problem vardı ve çeşitli şeyler kullandım roaccutane da bunlardan biri. Ama yine de sivilceler geri geliyordu ben de bir hormon doktopruna gittim ve bana diane 35 + androcur verdi. 18 yaşımdan 24 yaşıma kadar bu hağı kullandım. Cildim hiç olmadığı kadar harikaydı. Ama bu mart ayında bırakltım. İlk 3 ay hiçbişi yok gibiydi. Ama haziran ayı sivilceler resmen benden intikam alırcasına geri geldiler. Cildimden oluk oluk yağ akıyor ve hayatımda asla sırtımda sivilcem olmamıştı şimdi sırtımda irinli bir şekilde irili ufaklı sivilceler çıkmaya başladım. Suratımı söylemiyorum bile tabiki alnım mayın tarlasına döndü! Ben tekrar dkhapına başlasammı diye düşünüyorum. İnterntten okumuştum çinko + çuha çiçeği yapı hapı ve balık yapı kullanmaya başladım 1 hafta oldu. Ama tabii senelerce muhteşem ciltten sıonra bu cildime dayanamıyorum.

Sorum şu: sen sivilcelerini nasıl geçirdin, geçirmediysen şu an ne durumdasın ve doğum kontrol hapına tekrar döndün mü?
Cevabın gerçekten bana umut verecek diye umuyorum. Şimdiden teşekkürler, Yoksa dkh ına dönüş yapacağım galiba...

X