Aile Planlaması Doğum kontrol hapı ve yan etkileri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Dolunay158

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
7
1
35
Merhaba arkadaşlar
1,5 yıldır microgynon doğum kontrol hapı ile korunuyorum başlarda bir sıkıntı yoktu ama bende gitgide cinsel isteksizlik olmaya başladı ve sinir yapıyor.artık eşimle aramız açıldı sürekli bana bir yıldır çok değiştin diyor. Sizde de böyle etkiler oldu mu? Hapı bırakmak istiyorum ama ne ile korunacağım Nasıl geçeceğim bilmiyorum lütfen yardım edin..

Yan etkisi en düşük olan hap Yazz diye biliyorum. Ben yıllarca kullandım yan etki yapmadı. Doktorunuza sorun isterseniz yazz ı o da önerirse geçin

Merhaba arkadaşlar
1,5 yıldır microgynon doğum kontrol hapı ile korunuyorum başlarda bir sıkıntı yoktu ama bende gitgide cinsel isteksizlik olmaya başladı ve sinir yapıyor.artık eşimle aramız açıldı sürekli bana bir yıldır çok değiştin diyor. Sizde de böyle etkiler oldu mu? Hapı bırakmak istiyorum ama ne ile korunacağım Nasıl geçeceğim bilmiyorum lütfen yardım edin..
Ben bir sene kadar Yasmin kullandım. Bende de aynı şekilde isteksizlik ve kuruluk yaptı. Bıraktıktan sonra düzeldi şükür. D.kontrol hapları kişiden kişiye çok fark ediyor.

Ben 1 ay yasmin kullandım mide bulantısı sinir, yorgunluk bütün etkileri göstermişti 2.5 sene geri çekilme yöntemi ile korundum. Bir sıkıntı yaşamadık. Hap ve iğnelerin yan etkileri oluyor illaki hormonları etkilediği için en iyisi doğal korunmak ama dikkat etmek lazım. Uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımı iyi değil diye duymuştum, tabiki doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olur☺️

Merhaba arkadaşlar
Merhaba ben microcini 10 yil kullandim 2.dogumumdan sonra bebegim emmeyi birakti 8 aylik olunca baslamistim herkesin bunyesi farkli tabi ..ria taktirin hap kullanamazsaniz bana ria olmadi ama yakınlarımdan sorunsuz taktirmus olanlar var

X