Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dogum kontrol hapi-vitamin eksikligi-saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Zaten saçlarım yapı gereği ince telli. Baya dökülüyor banyoda topak olacak kadar. Kökleri çok zayıf. Çektiğim an kökten kopuyor. Bi o kadar dipten geri çıkıyor kellik yok. Benim de o tortu var maalesef kremsi. Sirkeyi ben de deneyeceğim. Ben 30 yaşındayım ve 6-7 senedir bu şekilde dökülüyor fakat son 1 senedir çokça arttı. Çok dökülüyor uçları seyrek kaldı öyle böyle değil :KK43:( dökülme dursa başka birşey istemiyorum :KK43:(( sorunumu bulamıyorum hiç bir doktor bulamıyor :KK43: market şampuanı kullanmadım hayatımda, 3-4 senedir boya dahi sürmedim. Düzleştiricş kullanmıyorum sorun ne bilmiyorum özgüvenim sıfır. Fotoğraf ekledim şuan ki durumu bu :KK43: kötüye gidiyor
Valla benim dökülmesinin şeklim ayni böyle. Dipler iyi açılma yok hatta minik saclar nemli havada dikiliyor tepeye aşırı fazlalar. Ama uclar seyrek uzun saclarim dökülüyor genelde. O beyaz tortu varsa egzamadir. Egzama icin sampuan kullanmalisin. Yaglanmadan dolayi oluyormus o tortu. Yağ, sac köklerini tıkıyormuş. Benim gittigim bi doktor dökülen saç köklerime bakmisti hepsi kırık dedi kırıklarak dökülüyormus bu en azından daha iyi bisey kokten değil dökülme. Senin dökülen sac koklerine yapışık sari bi kum tanesi gibi seyler oluyor muydu?

Kızlar Demir için hangi ilaçları kullandınız saçlarımdan sonra maalesef kaşlarımda döküldü ve inceldi

Valla benim dökülmesinin şeklim ayni böyle. Dipler iyi açılma yok hatta minik saclar nemli havada dikiliyor tepeye aşırı fazlalar. Ama uclar seyrek uzun saclarim dökülüyor genelde. O beyaz tortu varsa egzamadir. Egzama icin sampuan kullanmalisin. Yaglanmadan dolayi oluyormus o tortu. Yağ, sac köklerini tıkıyormuş. Benim gittigim bi doktor dökülen saç köklerime bakmisti hepsi kırık dedi kırıklarak dökülüyormus bu en azından daha iyi bisey kokten değil dökülme. Senin dökülen sac koklerine yapışık sari bi kum tanesi gibi seyler oluyor muydu?
evet evet aynı o şekilde bildiğiniz o. Kökte oluyor

Eklentiler

• C4309414-0722-4910-91A6-E4773A59E8EA.jpeg
    C4309414-0722-4910-91A6-E4773A59E8EA.jpeg
    274,6 KB · Görüntüleme: 111
  • 375C8978-A86A-4147-A998-6E1CD3AD89F1.jpeg
    375C8978-A86A-4147-A998-6E1CD3AD89F1.jpeg
    129,9 KB · Görüntüleme: 116
Ya iste malesef bu egzama. Benim de ayni boyleydi. Sac diplerimde parmaklarimi gezdirirdim boyle farkederdim bunlari tirnagimla alirdim sac köküne yapışık sacla birlikte gelirdi. Aşırı sac döküyor bu durum. Simdi bu sari seylerden kalmadi bende. Yagdan kaynakli oldugunu soyledi doktor bana. Sanırım fazla yagli bıraktığın icin ya da yag bakımları fazla yaptığın icin oluyormus. Fazla yag salgisi sac koklerini tikiyormus. Yagi arindiracak yagli saclar icin ama market sampuanlari olmayan eczaneden alinan sampuanlarla yikamalisin saçını. Sirkeli suyla durulama yapabilirsin. Cam terebentin cay agaci yagi tarzında yaglari sampuanina katabilirsin. Bunlar yagi yok eden deriyi kurutan yaglar. Ben denemedigim egzama sampuani kalmamistir 3 senedir. Suan 30a yakin sampuanim var malesef kimisi çözüm olmuyor kimisi daha beter yapiyor deneyerek bulmak lazim sacina uygun olani.

Hic egzamayla ilgili bi şampuan bi losyon denemis miydin onceden? Kullandigin herhangi bi ilac var mi yani genel herhangi bi sorunla ilgili bi ilac? Sey icin soruyorum buna sebep olan baska rahatsizlik ya da alinan bi ilac mi ki diye . Kendi kendimizin doktoru olduk gibi :)

Ya iste malesef bu egzama. Benim de ayni boyleydi. Sac diplerimde parmaklarimi gezdirirdim boyle farkederdim bunlari tirnagimla alirdim sac köküne yapışık sacla birlikte gelirdi. Aşırı sac döküyor bu durum. Simdi bu sari seylerden kalmadi bende. Yagdan kaynakli oldugunu soyledi doktor bana. Sanırım fazla yagli bıraktığın icin ya da yag bakımları fazla yaptığın icin oluyormus. Fazla yag salgisi sac koklerini tikiyormus. Yagi arindiracak yagli saclar icin ama market sampuanlari olmayan eczaneden alinan sampuanlarla yikamalisin saçını. Sirkeli suyla durulama yapabilirsin. Cam terebentin cay agaci yagi tarzında yaglari sampuanina katabilirsin. Bunlar yagi yok eden deriyi kurutan yaglar. Ben denemedigim egzama sampuani kalmamistir 3 senedir. Suan 30a yakin sampuanim var malesef kimisi çözüm olmuyor kimisi daha beter yapiyor deneyerek bulmak lazim sacina uygun olani.
sizin nasil geçti neler kullandiniz

sizin nasil geçti neler kullandiniz
Aslında kullanmadigim sey kalmadi desem yeridir. Once doktorun yazdigi sampuani kullandim konazol diye bi de kortizonlu losyonlar. Ama kortizon kullanacak kadar yogun bi durumum yoktu egzama oldugu dışarıdan hic belli degildi. Biraktim o yuzden. Vichy dercos sampuani aldim. Etki etmedi gecirmedi yani. Ketoral, tto sampuan, head and houldersin egzama sampuani vardi bi tane netten alinabiliyor sadece, onu aldim cok övülmüs ama faydasi olmadi hicbirinin. Hani denemek istersiniz diye bahsediyorum bunlardan. Sabunlar bebek şampuanları falan bi umut denediklerim. Bence geciren prozinc oldu mor olani kullaniyorum ama bazisinda etki etmiyormus. Aslinda kisiye gore değişiyor bence iyi gelen sampuanlar. Kimine 5 tllik sabun iyi gelmis kimine 100 tllik sampuan. :KK43:

Aslında kullanmadigim sey kalmadi desem yeridir. Once doktorun yazdigi sampuani kullandim konazol diye bi de kortizonlu losyonlar. Ama kortizon kullanacak kadar yogun bi durumum yoktu egzama oldugu dışarıdan hic belli degildi. Biraktim o yuzden. Vichy dercos sampuani aldim. Etki etmedi gecirmedi yani. Ketoral, tto sampuan, head and houldersin egzama sampuani vardi bi tane netten alinabiliyor sadece, onu aldim cok övülmüs ama faydasi olmadi hicbirinin. Hani denemek istersiniz diye bahsediyorum bunlardan. Sabunlar bebek şampuanları falan bi umut denediklerim. Bence geciren prozinc oldu mor olani kullaniyorum ama bazisinda etki etmiyormus. Aslinda kisiye gore değişiyor bence iyi gelen sampuanlar. Kimine 5 tllik sabun iyi gelmis kimine 100 tllik sampuan. :KK43:
haklisiniz. bir de sacim yagli kalmamasi temiz olmasi gerek mutlaka

haklisiniz. bir de sacim yagli kalmamasi temiz olmasi gerek mutlaka
Aynen oyle yagli kalirsa artis oluyor en azindan bisure yagi sactan iyice arindirip o tortulari yok etmek lazim sonra yag dengesini saglayacak seyler yapılmalı. Aslinda yagli bi sacim yok benim ama yine de bu sorunu yaşadım. Sehir degistirdim bu da bi sebep belki de sebeke suyunun kötü olmasi ya da hava degisimi bilmiyorum. Sizin ne zaman basladi bu sorun?

Aynen oyle yagli kalirsa artis oluyor en azindan bisure yagi sactan iyice arindirip o tortulari yok etmek lazim sonra yag dengesini saglayacak seyler yapılmalı. Aslinda yagli bi sacim yok benim ama yine de bu sorunu yaşadım. Sehir degistirdim bu da bi sebep belki de sebeke suyunun kötü olmasi ya da hava degisimi bilmiyorum. Sizin ne zaman basladi bu sorun?
benim 4 5 senedir var acikcasi
sizde sac dokulmesi yapiyor mu peki? sac yapiniz nasil gur/ seyrek

benim 4 5 senedir var acikcasi
sizde sac dokulmesi yapiyor mu peki? sac yapiniz nasil gur/ seyrek
Bende de 3 senedir var. Malesef yapıyor. Simdi az dökülüyor ama tam anlamiyla durmus degil. O sari seylerden kurtuldum fakat islakken sac diplerimi tirnakladigimda beyaz kremsi bisey hala farkediyorum. O artinca dökülme artiyor azalınca dökülme de azaliyor. Bu beyaz kremsi tortudan var miydi sizde yoksa sadece sac kokune yapışık sari seylerden mi var? Sac yapım ne cok seyrek ne cok gür. Sac tellerim kalın neyse ki. Diplerde cok sac var dokulenler çıkıyor minik minik dolu dipler ama uclar az duruyor orantısız duruyor yani saclar.

Bende de 3 senedir var. Malesef yapıyor. Simdi az dökülüyor ama tam anlamiyla durmus degil. O sari seylerden kurtuldum fakat islakken sac diplerimi tirnakladigimda beyaz kremsi bisey hala farkediyorum. O artinca dökülme artiyor azalınca dökülme de azaliyor. Bu beyaz kremsi tortudan var miydi sizde yoksa sadece sac kokune yapışık sari seylerden mi var? Sac yapım ne cok seyrek ne cok gür. Sac tellerim kalın neyse ki. Diplerde cok sac var dokulenler çıkıyor minik minik dolu dipler ama uclar az duruyor orantısız duruyor yani saclar.
bende de dediğiniz gibi aynı

Arkadaşlar merhaba uzun yıllardır sivilce problemi çeken birisiyim son zamanlarda bir arkadaşımın tavsiyesiyle ardıç katranı sabunu kullanmaya başladım. iki haftadır kullanıyorum ve sonuç inanılmaz acayip kuruttu sivilcelerimi. İnternette araştırdım saç dökülmelerini de azalttığını hatta saç çıkardığını okudum. Şimdi kafamda bir soru işareti var acaba bu sabun yüzde kıllanma yapar mı? kullananlar var mıdır acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Saç Sorunlarına Veda Etmeye Hazır Olun!

Son düzenleyen: Moderatör:
O yağlı egzamadan bnde olmuşum..
Olmuşum diyorum çünkü yeni ögrendim o saç derisinde ki krem gbi kazıdıkça tırnağımın arasına dolan beyaz yapışkan maddeyi.
Bi şampuan almıştım wtsndan Urban biotin faln diye o şampuanı 2 kere kullandım böyle olmuştu geçen sene eylülde.
Ya da diyorum düğüne gitmiştim kuaförde kırık fön yaptırmıştım orada ki taraktan mı mantar geçti çünkü 15 gün sonra başladı şikayetim ./
Başlarda anlamadım o yağı resmen kazımaya çalışıyordum derimden.
Dr da gitmedim
3 4 ay sürdü o ama çok saçım döküldü.
Bn en çok geçen yazın çoğalıp şimdi incecik kalan saçıma üzülüyorum çok güzel olmuştu.
Hayatımda 3. Defa saçımı öyle görmüştüm
2. Hamilelik geçirdim bi de o dönemler çok iyiydi tek tel kopmazdı.. bi de ergenlikten önce sırtımı geçerdi saçım röfleli 17 . Son güzel görüşümdü.
Şimdi dökülenler nasıl çıkacak saçlarım nasıl canlanacak uzayacak mı bilmiyorum kısacık kestim de :KK61:
Bence biotin tek başına alma bnm kullandığım elevitin içinde biotin de var b12 b6 folik c çinko ya daha sayamadığım sen netten içeriğinden bak.
Solgar biotin 3 ay kullandım bi ara bi işe yaramadı.
2016 yılında priorin kullandım 3 ay saçım kaşım kalınlaşmıştı kullanmaya devam edecektim ki küçük kızıma hamile olduğumu ögrendim.
Sonra da alıp kullanmadm pahalı geldi.
Şimdi bn bi plan yaptım bakalım tutacak mı ..
Bn bekarken bi ara Ardıç katranlı sabun kullanmıştım saçıma ki saçım siyah boyuyordum.
Hiç sertleştirmemişti yumuşak yapardı canlanırdı.
Dökülmezdi pek.
Sonra şampuanların o güzel kokularına kanıp bırakmıştım
Keşke hiççç bırakmasaydım.
Şimdi Ardıç katranı sabunu alınacak hile yapılamayan tek sabun olur kendisi :KK51:
Saç dibindeki kepek egzama kaşıntı..
Yüzde leke siyah nokta herşeyi geçiriyor
Saçı çok besliyor ve acayippp uzatıyor.
Önce sabunu sürecem saçıma 2 dk bekletip iyice durulayıp çok az şampuan sürücem arkasından inşallah işe yarar deneyeceğim bakalım:
baya üstünden geçmiş ama şansımı dneyeceğim hahsha. kafanızdaki krem gibi tırnağınıza gelen beyaz şeyden yani sizin tabirinizle egzamadan nasıl kurtuldunuz kendi kendine mi geçti? aynı sorunu yaşadığımdan şüpheliyim dei

baya üstünden geçmiş ama şansımı dneyeceğim hahsha. kafanızdaki krem gibi tırnağınıza gelen beyaz şeyden yani sizin tabirinizle egzamadan nasıl kurtuldunuz kendi kendine mi geçti? aynı sorunu yaşadığımdan şüpheliyim dei
Kızımda var seborek dermatit tıbbi adı yağlı egzama diyede geçer.
Genetik ,stres, bağırsak hastalıkları ve vücutta Malezya adlı bir mantarın artması sonucu oluşuyor net bir nedeni yok. Genelde kortizonlu losyon ve kremlerle atak dönemleri geçiştiriliyor ama tekrarlıyor sürekli. Konazol, vichy , proeste hassas saç derisi şampuanlarını deneyebilirsiniz. Probiyotik ve omega 3 takviyesi alın ... Şekeri karbonhidratı azaltın hatta bırakabilirseniz bırakın. Dökülme varsa gün aşırı diplere bepanthen ampül uygulayın (doktor tavsiyesi) umarım yardımcı olmuşumdur.

X