Aile Planlaması dogum kontrol hapini biraktim tekrar regl oldum?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

GuerillaTanya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
834
7
merhabalar, ben 1,5 hafta önce regl olmustum. son cumartesi d.k.hapini almam gerekiyordu fakat sehir disinda oldugum icin alamadim ve birakmis oldum.
2 gündür kanamam var. bu normal mi? daha önce biraktigimda böyle olmamisti.
2 gün önce spora gitmistim. band masaji yapmistim. baldirlarim cok agriyordu. bununla ilgisi olabilir mi. cünkü normal reglmden daha fazla kan geliyor.

tskler

merhaba;
bende asırı vajinal kanamamdan dolayı 4 aydır kullandıgım yazz hapını bıraktım c.tesi günü ve kutu bitmeden bırakmak zorunda kaldım cünkü kanama asırı etkiledi doktorumla konsutum su an yine kanamam var onun dediğine göre senle de paylasıyım bilgilerimi bugun sinirlerim o kadar bozuldugu için aradım doktoru o da; hapı bıraktıgın için su an cekilme kanaması yasıyosun dedi ve ilk 2-3 gün yogun sürer dedi 1 hafta da sürebilir telaş etme dedi sanırım sen de de böyle bi durum söz konusu.

doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra dengesizlik yaşarsın.. ya hemen olur veya 2-3 ay olmayabilirsin korkma. hatta bu kanamadan sonraki kanamanda hapa geri başlayabilirsin eğer bırakmak istemiyorsan.

Hapı yarım kullanıp bırakınca, vucut ilaç bitti diye algılıyor sanırım ve tekrar kanama başlıyor.
Ben de yeni ilaca başlayıp 5 gün kullanıp bırakmıştım ve kanamam olmuştu.
Sonra ki aylarda düzene girdi.

bende aynı şeyi yaptım dayanamadım yan etkilerini 2. ayımda 3 gün içip bıraktım. 8 inde adet olmuştum bugün tekrar oldum.
inşallah düzene girer.çok korkmuştum sabah yazdıklarınızı okuyunca rahatladım.

arkadaşlar doktor banada dogum kontrol hapı verdi 2 cm lik kistimi tedavi etmek için fakat medyada çıkan dogum kontrol haplarıyla ilgili yan etkileri okuyunca 6 gün içtiğim ilacı bıraktım. 2 gün sonra kanama geldi. şuan okuduklarımdan biraz rahatladım. aynı şeyleri yaşıyan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. inşallah bu kanama normaldir.

arkadaşlar doktor banada dogum kontrol hapı verdi 2 cm lik kistimi tedavi etmek için fakat medyada çıkan dogum kontrol haplarıyla ilgili yan etkileri okuyunca 6 gün içtiğim ilacı bıraktım. 2 gün sonra kanama geldi. şuan okuduklarımdan biraz rahatladım. aynı şeyleri yaşıyan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. inşallah bu kanama normaldir.

evet canım kanaman normal bende pko için yasmin içiyorum ramazanda mide bulantısı yapıyo diye bıraktım adet oldum hiç oruç tutamadım:)) doktoruma sordum normal hapı yarıda bıraktığın için oldu dedi bu arada ben pko için yasmin ve glifor içiyodum gliforuda yarım bıraktım onu bırakıncada adet oldum onuda sordum doktor onada hapı yarıda kesmenden kaynaklanıyo dedi.

mersa_liz

Hapı yarıda bırakmak zararlı mı? Ben de 10.günümdeyim ama bırakmak istiyorum. kanama dışında birşey olur mu?

Canım ben de 7 tane içip bırakmıştım ki o sırada adetim yeni bitmişti. Bıraktıktan 2 gün sonra tekrar adet gördüm ve yaklaşık 6-7 gün devam etti. Yani 2 gün arayla 2 defa adet görmüş oldum,sanırım çekilme kanaması denilen şey bu. Ama sonraki ay adetim normale döndü.İlacı bıraktıktan sonra tekrar kanama olması normal.

bende aynı durumdayım benim bırakma sebebim 3 gün üst üste unuttum ve bıraktım bugünde kanamam var gerçekten sasırdım bakalım kaç gün sürecek
bu kadar koyu beklemiyordm hani sancı olmdım buda ilginç

Canım ben de 7 tane içip bırakmıştım ki o sırada adetim yeni bitmişti. Bıraktıktan 2 gün sonra tekrar adet gördüm ve yaklaşık 6-7 gün devam etti. Yani 2 gün arayla 2 defa adet görmüş oldum,sanırım çekilme kanaması denilen şey bu. Ama sonraki ay adetim normale döndü.İlacı bıraktıktan sonra tekrar kanama olması normal.

acaba çekilme kanamasında sonra bittikten sonra yani yumurtlama olma olasılığı nedir.

ben 6 aydır düzenli olarak yasmin kontrol hapı kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. (Son ay ciddi bir grip rahatsızlığı geçirdim ve yasminle birlikte oseflu 75mg kullanmak durumunda kaldım) yasmin pazar günü bitti. 4 gün sonra, perşembe günü adet oldum. ama o 4 günlük arada cinsel ilişkiye girdik ve ek bir korunmaya gerek duymadık. ben yine de regly olmadan bir gün önce eczanelerde satılan testlerden alıp yapmıştım ve sonuç negatif çıktı. Pazatesi günü yasmine tekrar başladım. 1 hafta kullandım. fakat ciddi bir baş dönmesi, mide bulantısı, kusma gibi sorunlar yaşadım ve bugüne kadar böyle bir sorun olmadığı için yasmine bağlamadım. doktora gittim hiçbir test yapılmadı ve soğuk algınlığıdır denildi. ben sonra yasminin yan etkilerinde bu belirtiler olduğunu okuyunca ilaca başladıktan tam 1 hafta sonra (yani pazar günü) ilacı bıraktım. baş dönmesi, mide bulantısı kesildi. ilacı bıraktıktan 2 sonra (salı) tekrar regly oldum. Bu normal mi? Hamilelikle ilgisi olabilir mi?

selam kızlar ilk defa ginera isimli d.k.ilacını kullanıyorum.16.günüm bugün ve sabah aşırı beyaz bi akıntı geldi.baya baya geldi ama anlayamadım.afedersiniz wc de farkettim.normal mi acaba bi de arada sızı gibi ince bi ağrı giriyor kasıklarıma.ilk defa kullandığım için bilemiyorum.acaba yumurtlamadığım için mi oluyor.fikri olan yazarsa sevinirim.şimdiden sağolun

doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra dengesizlik yaşarsın.. ya hemen olur veya 2-3 ay olmayabilirsin korkma. hatta bu kanamadan sonraki kanamanda hapa geri başlayabilirsin eğer bırakmak istemiyorsan.
Yaa bana yardim edermisiniz 13 gundur qlairista kullaniyorum hala adetm bitmiyo doktor normal diyonapicam

Yaa kizlar bende 13 gun oldu hala adet goruyorum adetimin birinci gunu basladm qlairisya doktor normal diyo ne zaman bitcek bu kasiniyorum stres yapiyo

merhabalar, ben 1,5 hafta önce regl olmustum. son cumartesi d.k.hapini almam gerekiyordu fakat sehir disinda oldugum icin alamadim ve birakmis oldum.
2 gündür kanamam var. bu normal mi? daha önce biraktigimda böyle olmamisti.
2 gün önce spora gitmistim. band masaji yapmistim. baldirlarim cok agriyordu. bununla ilgisi olabilir mi. cünkü normal reglmden daha fazla kan geliyor.

tskler
Normal canım olur öyle

X