Aile Planlaması Doğum kontrol hapını yarıda bırakınca kanama olması

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Burem7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
8
1
29
Merhabalar
7 ay qlarista d.k hapı kullandım. Kutunun içinde 28tane hap var. Ben 21. hapı içtikten sonra içmeyi bıraktım. Adetimin 2 şubatta olması gerekirken 26 ocakta oldu. 25 ocakta da korunmasız ilişkiye girmiştik. 26sında olan adet kanaması mıydı yoksa çekilme kanaması mıydı? İkisi arasında nasıl bi fark var? Hamile kalma ihtimalim var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

21.nci haptan sonraki 7 adet farklı renkte olan haplar vitamin zaten. Bir etkisi yok.
Karıştırdın mı hormonlu haplarla hormonsuzları acaba

Haklısınız yanlış yazmışım 16.hapı almışım en son. 2 gün sonra da kanamam oldu

21.nci haptan sonraki 7 adet farklı renkte olan haplar vitamin zaten. Bir etkisi yok.
Karıştırdın mı hormonlu haplarla hormonsuzları acaba

Haklısınız yanlış yazmışım 16.hapı almışımen son. 2 gün sonra da kanamam oldu

Çekilme kanaması ne oluyor?

Progesteron çekilme kanaması: Östrojenle uyarılmış ve kalınlaşmış endometrium yumurtlamadan sonra progesteronun etkisi altına girer ve artık kalınlaşmaz. Progesteron ortamdan çekildiğinde ise endometrium üzerindeki destek ortadan kalkar ve tüm fonksiyonel endometrium dökülerek kanamayaneden olur.
İnternetteki açıklama bu sekilde. D.k hapini bıraktıktan sonra oluyormuş.

Progesteron çekilme kanaması: Östrojenle uyarılmış ve kalınlaşmış endometrium yumurtlamadan sonra progesteronun etkisi altına girer ve artık kalınlaşmaz. Progesteron ortamdan çekildiğinde ise endometrium üzerindeki destek ortadan kalkar ve tüm fonksiyonel endometrium dökülerek kanamayaneden olur.
İnternetteki açıklama bu sekilde. D.k hapini bıraktıktan sonra oluyormuş.

İlk defa duydum bende.daha önce duymamıştım,yani d.k hapıyla alakalı birşey olduğunu sanmıyorum diyecektim ama farklı bir sorun var demek ki.. dr a gittiniz mı?

İlk defa duydum bende.daha önce duymamıştım,yani d.k hapıyla alakalı birşey olduğunu sanmıyorum diyecektim ama farklı bir sorun var demek ki.. dr a gittiniz mı?

Yok hayır doktora gitmedim. İnternette normal falan yazmışlar öyle olunca bende önemsememiştim

Yok hayır doktora gitmedim. İnternette normal falan yazmışlar öyle olunca bende önemsememiştim

Ertelemeyin çünkü normal birşey değil bana sorarsanız. Benim başıma gelmedi açıkçası. Sizin durumunuzda belki erken adet olmuş olabilirsiniz belki düzensizlik yapmıştır ama yine de görünmekte fayda var.

Ertelemeyin çünkü normal birşey değil bana sorarsanız. Benim başıma gelmedi açıkçası. Sizin durumunuzda belki erken adet olmuş olabilirsiniz belki düzensizlik yapmıştır ama yine de görünmekte fayda var.

Sanırım haklısınız ben bi görüşeyim doktorumla

Paketi yarım bırakırsanız adet olmanız çok normal
Bundan sonraki adetlerini bu kanamanın başladığı tarihten itibaren hesaplayacaksınız

X