doğum kontrol hapının bıraktıktan sonra çekilme kanaması yasayan var mı?

elcinguven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2010
32
0
Merhaba arkadaslar,
3 aylık evliyim 4 ay kadar doktor kontrolünde yazz dogum kontrol hapı kullandım hersey basta iyidi fakat 4.kutuyu yarıda bırakmak zorunda kaldım asırı derecede vajinal kanama yaptı.doktorum haptan kaynaklandıgını söyledi ve pazar günü hapı bıraktım su an yine kanamam var doktorumu aradım o da hapı bıraktıgım için adet kanaması , çekilme kanamsı yasıyosun dedi.Kanamadan dolayı psikolojim alt üst olduu cok halsizim, 1 hafta sürücekd edi bu konu hakkında bilgisi olan var mı bana yardım edebilir mi?opuyorumnanaktan

merhaba ben de 3 aylık ewliyim bende belara d.k ilacı kullanıyordum .ama adet düzenim allk bulak oldu. en son adetim 2 hafta ara ile we 15 gün sürdü neredeyse we çok ağrım oldu. dr. ilacı değiştrdi yazz vermişti. ama şimdi eşim içmemi istemedi çünkü dengem bozuldu bende de ruh hali klmadı. artık eşim korunacak . daha önce kullanmak zorunda kaldım d.k. ilacı çünkü beraber olamadık biz benim yyüzümden bi prezrvfe dayanamazdım odaha kötü demişlerdi çünkü. artık yeni yeni olabiliyoruz ve esim korunuo. sizde eğer olabildiyseniz bir eşin korunsun istersen. ben ilacı bırakınca periyodum normalleşti. seninde geçicektir eminim. ben bişi sormak istiyorum sana yanlış anlmazsan beraber olurken ben pek bişi anlamıyorum hala.çünkü biraz canım acıo hala. seniin nasıl acaba zewk alabiliyomusun yani o anı yaşayabiliyomusun. bendemi sorun war acaba :KK43:

Gülcenur tesekkür ederimm mesajın için.benim de dengem alt üst oldu aynı sorunalrı yasamısız senle gerci ben hala yasıyorum maalesef:KK43: biz daha eşimle tam anlamda olmadı cükü 3 aylık evli olmamama ragmen eşim il dıısnda kendisi ancak h.sonu görüşüyoruz o nedenle bende acıdan baska bişi duymuyorum.zevki herhalde alısıncaya kadar alamıcaz erkek olmak ne kolay dimi onlar anı aysayabiliyo ama sen acı duyuyosun:KK43: o nedenle kendinde sorun arama zamanla ona da alısıcaz eminim cnm..

teşekkrler cnm moral oldu :) iinşallh seninde normale döner. bence eşin korunsun zaten ewde yokmuş hafta sonu için dengeni bozma .bu illaçlar hormonlarımızla oynuyor resmen. eet dediğin gibi erkek olmak ne kolayy.. her türlü işin zewkine warıyorlar...

arkadaslar
var mı baska bizim gibi sorun yasayan, kanamayı durdurmak için ne yapılmalı?aslında en önemlisi kafay takmamalı ama çokkk sıkıldım yardım edin bana:KK43:

gulcenur sende benim gibi hapı bıraktıktan sonra kanama yasamıstın dimi.kaç gün sürmüştü ya..bitmesi için bi ilaç yada bitki falan içtin mi ben cok sıkıldım artık ya bi önerin var mı bana :KK43::nazar:

bendede aynı sorun olmuştu. bi sürü şey denedim doktorum 2-3 haftaya felan uzaar dedi. zor oluor. ama 2-3 ayı buluyor. bu arada öyle bitki çayı felan hikaye işe yaramıor:KK43:(

Adetim 5 gun gecikti yasmini ilk gun aldim ve 8 9 gündür kanamam devam ediyor. Ilacin etkisidir diye birakmak istiyorum ama çekilme kanamasi denen seyden korkuyorum. Yardimci olun kafam cok karışık. Bu uzun suren kanama neden oluyor ?

X