DOĞUM PARASI

papatyakokankadin

Hissedilen şeylere cümle kurulamıyor bazen :)
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
6.095
6.377
Arkadaşlar merhaba ben 11 haftalık gebeyim ve çalışan bir kadınım benim sorum şu, ben 35. haftamda işten ayrılmayı düşünüyorum bu haftada işten ayrılınca doğum parası hakkımı kaybediyormuyum doğumdan önce işten ayrılıp yinede doğum parası alan varmı aranızda?

Hepinizin bildiği gibi kadınlar hamileliğin 32. haftasında veya doktor onayıyla 37. haftasında ayrılabiliyor. İşte hamileliğin 32 ve 37. Haftasında geriye doğru 10 gün içinde işten çıkma veya çıkarılmak suretiyle iş akdi sonlananlar doğum parası alabiliyor.

Nette bunu buldum :)

Hepinizin bildiği gibi kadınlar hamileliğin 32. haftasında veya doktor onayıyla 37. haftasında ayrılabiliyor. İşte hamileliğin 32 ve 37. Haftasında geriye doğru 10 gün içinde işten çıkma veya çıkarılmak suretiyle iş akdi sonlananlar doğum parası alabiliyor.

Nette bunu buldum :)
ya ben o kadar araştırıdm bulamadım çok teşekkür ederim inşAllah alabilirim 10,000 den fazla doğum parası hakkım var kaybetmek istemiyorum.

ya ben o kadar araştırıdm bulamadım çok teşekkür ederim inşAllah alabilirim 10,000 den fazla doğum parası hakkım var kaybetmek istemiyorum.
Kaybetme tabi ki, o senin kazanılmış hakkın. Yine de bir bilene sorup iyice enine boyuna öğren. Daha çok vakit var nasılsa. Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🌹

Kaybetme tabi ki, o senin kazanılmış hakkın. Yine de bir bilene sorup iyice enine boyuna öğren. Daha çok vakit var nasılsa. Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🌹
amin inşAllah canım aslında doğum iznim bitince istifa edecektim ama bu sefer patron gıcıklık yapıp tazminatımı vermeye bilir güzellikle ayrılıp en azından tazminatımdan olmayayım diye düşünüyorum

amin inşAllah canım aslında doğum iznim bitince istifa edecektim ama bu sefer patron gıcıklık yapıp tazminatımı vermeye bilir güzellikle ayrılıp en azından tazminatımdan olmayayım diye düşünüyorum
Çok doğru düşünmüşsün, ne yapacakları belli olmaz, boşa strese girmeye gerek yok

Arkadaşlar merhaba ben 11 haftalık gebeyim ve çalışan bir kadınım benim sorum şu, ben 35. haftamda işten ayrılmayı düşünüyorum bu haftada işten ayrılınca doğum parası hakkımı kaybediyormuyum doğumdan önce işten ayrılıp yinede doğum parası alan varmı aranızda?
Merhba yeni bişiler öğrenebildn mi 😁☺️

siz istifa edince nasıl tazminat alacaktınız ?
evliliğinizin ilk yılı içinde misiniz ?
Hayır değilim ama bizim şirketimiz şu zamana kadar kendi isteğiyle de işten çıksa bütün elemanlarına tazminatını ödedi ihbar tazminatlarını değil ama kıdem tazminatını ödedi herkese.

aa iyiymiş.
pek yapan yoktur bu devirde, sevindim hak tanımalarına.
Evet patronumuz bu konuda hak yemiyor, ama işte sırf doğum parası için izne ayrılıp gibi yapıp parayı alınca ben işi bırakcam deyince ters tepebilir bir anda işi bıraktığım için o yüzden doğumdan önce söyleyip ayrılmak istiyorum

doğumdan 6 hafta önce ve 6 hafta sonra olmak üzre rapor hakkın varmış Sonraki 6 haftadan sorunda da bir yada 2 gün sonra çıkış verir dedi. Tazminat konusu da bizim zamanımızda vardı smdi mevzuat değişti suan yok dedi muhasebe de calısan abla🤗
Teşekkür ederim bilgi için bizim patron şuana kadar kimseyi tazminat vermeden göndermedi güzellikle konuşucam inşAllah bende tazminatımı alabilirim.

X